aktivní výhybku pro subwoofer
Obsah fóra | Reproduktorové výhybkyStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

1.6.2006, 13:04
Nemáte někdo plánek na aktivní výhybku pro subwoofer, aby se dala zapojit na výstup zesilovače věže. Výstup je 2x 16ohm Surround Speakers. Díky Very Happy
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

1.6.2006, 13:19
Aktivní výhybka se zapojuje na vstup (před zesilovač). Na výstup se připojujou pasivní výhybky. Celá tahle koncepce ale nestojí za nic-živit jakýkoliv subwoofer pochybnou hifivěží je nesmysl Confused
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

1.6.2006, 13:25
Nemáš pravdu, dají se koupit, třeba takový Předzesilovač SubJunior od Aldaxu "Speciálním vysokoúrovňovým vstupem pro buzení z reproduktorových výstupů jakéhokoli receiveru nebo zesilovače, který nemá potřebný linkový výstup "

Já bych si chtěl něco postavit, tak hledám nějaký plánek
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

1.6.2006, 13:29
Doplním, že výhybka bude před zesilovačem subwooferu, který budu taky dělat Very Happy
opamp
uživatel


Příspěvků: 367
Z: na západ od Prahy

1.6.2006, 13:30
Něco vyšlo v červeným Amáru tuším ročník 2000 pod názvem Korektor pro subwoofer. Byl tam slučovací obvod (i "vysokoúrovňový" - liší se to hodnotou 2 odporů), přeladitelná dolní propust, parametrický EQ s Q=5 a pevně laděnej subsonik 18db/okt. Parametrově to bylo tuším horší než Sub Junior a chtělo to oboustrannou DPS. Osobně, kdybych nechtěl ušetřit za každou cenu, bych koupil Juniora.

Jestli chceš, dám sem večer přesné info, kteréže Amárko to bylo.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

1.6.2006, 13:39
To, co leze z hifi věže, z jejích výstupů pro repra je už úplně jiný signál, než linkový. Sice to preampy umí dostat zpátky na úrověň pro konec, ale to jako jet do kopce se zataženou ruční brzdou.
Zvláště u levných věží (nevím, o jakou věž se jedná) pokud má na konci IO nebo nějakou elektronickou paskvilnost (moderní mini systémy) nevěřil bych tomu.
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

1.6.2006, 13:44
Díky za pomoc, ale já nemám možnost sehnat AR, protože u nás v knihovně to nevedou, už jsem se ptal. Mám jenom ročník 2002 v PDF formátu .Nechci ušetřit, už mám jednu výhybku postavenou a zajímalo by mne, jaký je rozdíl mezi těmy vstupy v zapojení .Zatím jen testuji různá zapojení a konstrukce subwooferu .
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

1.6.2006, 13:50
Pokud si pamatuju, tak by to měla bejt nějaká straší Aiwa s výstupy pro surroundy (mám za to, že výstupy jsou ve skutečnosti paralelně k sobě, protože koncový zesilovač by měl být nějaký Sanyo STK, a čtyřkanálový rozhodně teda není, ú mé věže to je tak, že se maximální výkon dodaný do předních sníží po připojení surroundů, a aby hrály "míň", napíšou, že přední maj bejt 6 ohm, zadní 16 ohm a je to, dohromady to paralelně dá nějakých 4,36 ohm, takže by na věži (na tý mý) teoreticky bylo možný provozovat 4 ohm bedny (prakticky taky, mám to vyzkoušený Very Happy Very Happy). Ikdyž zase, výstupy pro surroundy mám cinche, a něco z nich je slyšet jen když tam dám jiný zesilovač - jinak nic. A basy do zadních moc nejdou, takže připojivat na to sub není dobrej nápad .. aspoň u mě .. Jak to má JoinerNet už nevím ...

2 Joiner: máš tam na surroundy reprosvorky nebo cinche?
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

1.6.2006, 13:54
Mám tam cinche, jako Ty. Právě proto chci ten výstup prvně otestovat a potom se rozhodnu co s tím, nemá smysl do toho valit těžce vydělaný peníz. Very Happy
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

1.6.2006, 14:01
není to jen pre-out? Dávat cinche jako výstup konce... ? Uuu
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

1.6.2006, 14:05
Já bych na nějaký připojování k surroundům vysral, nejlepší by bylo připojit to para k normálnímu výstupu konce .. někde jsem dokonce viděl věc, která reprovýstupu udělá výstup pro sub a samořejmě přípojku pro repráky, aby byly kam zapojit, v případě že svorky nepojmou dost velkej kabel ..

nebo jednoduše k crossoveru přidělat paralelně k high-level vstupu high-level výstup. Nic na tom není.


naposledy upravil iMartin dne 1.6.2006, 14:06
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

1.6.2006, 14:05
Na bedny tam jsou pérkové svorky, jenom na ty zadní bedny jsou cinche Very Happy
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

1.6.2006, 14:28
Špatně jsem pochopil otázku, promiň. Jinak to je sice o něco lepší alternativa než subwoofer napájený výstupem na zadní repra přes pasivní výhybku ale ta modrá část mýho předchozího příspěvku bohužel pořád platí. Jakákoliv hifivěž jako zdroj signálu ať už linkové nebo silové úrovně je na ho...

Tím tě samozřejmě nechci odrazovat od stavby výhybky a vylepšování "aparátu". Pokud ale kvalitu zvuku degraduješ hned v začátku tak je skoro zbytečný vůbec něco stavět...
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

1.6.2006, 14:42
Vím, že to nebude košer řešení, ale proč se takové výhybky dělají, když to stojí za prd ?
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

1.6.2006, 17:44
2 Joiner
Pokud je to AIWA tak ty surround nebyly zadní, ale součást předních reprosoustav, pouze se samostatným přívodem, aspoň tak to má švagrová.
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

1.6.2006, 18:46
Jo, je to AIWA. Potřebuji trochu oživit basy, proto to chci vyzkuošet, jak to bude hrát. Nebude to na žádnou domácí párty .
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

1.6.2006, 18:49
Tak se ještě jednou ptám, zdalipak nemá někdo plánek, nebo odkaz na netu na aktivní výhybku pro subwoofwer zapojitelnou na výstup zesilovače věže ?
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

1.6.2006, 20:08
Použiješ jakoukoliv výhybku pro sw, pouze signál na vstup přivedeš přes odporový dělič z výstupu zesilovače. Jak už zde bylo řečeno, musíš počítat s tím, že na výstupu výkonového zesilovače je větší zkreslení než kdybys bral signál z jeho vstupu (za regulací hlasitosti)
0908
uživatel


Příspěvků: 89

1.6.2006, 20:09
aj ja by som potreboval schemu na aktivnu vyhybku pre sub ale repro je sirokopasmove alebo aspon daku schemy na hilter chcem z toho repra dostat len basy a nie vsetko pls pomozte mi niekto s tym budem vam vdacny
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

1.6.2006, 20:15
Dělat ze širokopásmového repra subwoofer mi připadá jako chtít orat pole s Fabií. Je to ale pouze můj pocit.
0908
uživatel


Příspěvků: 89

1.6.2006, 20:16
dobre lenze ked niesu prachy a mas to na ruke 2 siroko pasmove repro za 400 sk a je to 2 x 150 W a sinus to moze mat 2x75W
Obsah fóra | Reproduktorové výhybkyStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)