Nový projekt By: Glatz
Obsah fóra | ReprosoustavyStránka Předchozí  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Další
 
AutorZpráva
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

31.5.2006, 15:14
Si myslím že toho mám prolezeného už dost. Jenže jaksik skoro nikdo není tak praštěný, aby dělal to co já. Twisted Evil Tím chci říct, že jsem nikde na netu nenašel nic podobného. Nevíš kde bych mohl sehnat Seasy?
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

31.5.2006, 15:40
http://www.jjj-sat.cz/
před 14 dny jsem tam kupoval 25tf-s za 500,--s tím sonáckým logem,hraje super
mano82
uživatel

Příspěvků: 67

31.5.2006, 15:57
Seasy nezhanaj, rozpraval som sa s chlapikom z www.audium.sk, co okrem ineho dovaza aj seasy a vravel, ze seas teraz presiel s vyrobou do ciny a je s nimy tazka komunikacia a aj dodavka pokryvkava. Odporucil mi vyskac vifa xt25(cena porovnatelna so seas). Stredobasy su uz drahsie, ale tiez porovnatelne so Seasmi. Mozno by stacil jeden stredobas od vify, alebo skus pozret nieco kvalitnejsie od visatonu. Vo vsetkych pripadoch sa vsak ceny dvihaju niekolkokrat vyssie oproti TVM
K ozvucnici. Mohol by si spravit hrubsiu prednu stenu, tak 5 cm, potom to skosit kotucovou pilou a potom rucne dobrusit. Druha, narocnejsia moznot: videl som to uz par krat, http://www.kaiaudio.com/.../diy2002/starkbrothers-paragons.html. Zrejme dost narocne na material, ale ponuka to obrovske moznosti tvarovania ozvucnice. Napr. neviem ci si to tak myslel, alebo to je len zdoraznenie priestoru na tvojom nakrese, ale ten stlp by sa mohol smerom dole mierne zostihlovat, najmä hlbka, mozno aj sirka.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

31.5.2006, 17:49
Který výrobce repráků ještě něpřesunul výrobu do číny? Nebo - alespoň se k tomu ještě nepřiznal, veškré součásti jsou made in EU nebo USA?
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

31.5.2006, 18:32
TVM Very Happy

naposledy upravil iMartin dne 31.5.2006, 19:05
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

31.5.2006, 19:04
oznacenie TESLA na bielej elektro ako kavovary etc JE z ciny, upresnil by som tu teslu na TVM Smile ta je furt tam kde ma. zatial
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

31.5.2006, 19:13
mono82: přesně tak nějak jak je v tom linku jsem chtěl udělat ten sub. Náročnost na materiál bude fakt nechutně náročná i na kapsu. Rolling Eyes Ale co. Takové věci se nedělají každý den (i když u mě to zatím tak nevypadá Laughing ) No a napadlo mě teď, že sloupek bych udělal stejně a potom vějakým něčím vydlabat to dřevo. Třeba mega giga vrták. Co já vím. Zúžení směrem dolů mě taky napadlo, ale chci tam dát výhybku a mohlo by to tam být konstrukčně slabé místo.
jiřik
uživatel

Příspěvků: 115
Z: nedaleko Jablonce nad Nisou

31.5.2006, 20:03
Peerlessy u nás prodává Xavian.
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

31.5.2006, 20:10
Takže pánové. Pro ještě větší přesnost vyjádření se mojí představivosti tady vkládám obrázek co jsem fotomontáží zpracoval pro vás.
http://img181.imageshack.us/img181/2548/js5xt.jpg
Pěkné. Že? Cool Very Happy
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

31.5.2006, 21:04
No me se to moc libi. S tim designem by to ale opradu chtelo jine menice nez TVM. A dole by se mi libil ten cernej lestenej mramor. Potom by to byla absolutni supa.
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

31.5.2006, 21:08
No já už jsem došel trochu jinam. Žádné TVM. Mrkni na pár příspěvků výše. Je tam napsáno Výškáč Seas 27TDC Beyma 5MP60/N v uzavřené ozvučnici myslím 5 litrů a je tam i link na výhybku. Wink Bude to tak zvučit dobře? Nebo pokud je někdo schopný mi doporučit něco lepšího tak abych nemusel navrhovat výhybku tak jsem jedno ucho.

naposledy upravil Glatz dne 31.5.2006, 21:14
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

31.5.2006, 21:12
jj, to ja vim, chtel jsem jenom zduraznit, ze pouziti toho Sease a Beymy bude opravdu lepcejsi.

Za me muzu hodnotit pouze vzhled. Nemam zadne skusenosti s vybranymi menici, nereknu ti, jake to bude. Ale az to bude, tak bych si to rad poslechl...
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

31.5.2006, 21:16
Tak to by snad neměl být takový problém. Bydlíme od sebe relativně kousek. Problém je akorát v tom, že na dokončení realizace si ještě počkáme. Wink
Ještě ohledně toho Peerlesse. Nevíte jak s tím objemem a basreflexem?
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

31.5.2006, 22:08
Hele, a jak je to u techto typu konstrukci se vzajemnou vzdalenosti repro ?? Tady to asi nedas presne dle vypoctu, bude to velky problem ???
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

31.5.2006, 22:14
Myslim, že to moc lidí na úrovni TVM neřeší...
gaminn
uživatel

Příspěvků: 26

1.6.2006, 0:22
No paráda, tak tady si dovolím reakci. Návrh vypadá naprosto excelentně, jen si nemůžu odpustit takový pocit, že s uvažovanými měniči Beyma a Seas se takové piplání vyplatí, osobně bych tam šoupnul ještě něco lepšího. Ale je tu asi finanční omezení, takže vlastně zbytečnost, abych to psal, je to na majiteli.

Jinak s tím Peerlessem - nevím, jestli je nejvhodnější bassreflex, pro solidní naladění tam vycházel dlouhý nátrubek (pokud byl zvolen nějaký rozumný průměr, aby se co možná nejvíc eliminovaly pazvuky bassreflexu), na nízkých frekvencích dost lítala membrána. To jsem vlastně neřekl nic tak objevného, to platí řekněme obecně u bassreflexů, ale tenhle měnič se výborně hodí do malých objemů ozvučnic (délka bassreflexu je právě u tak malých objemů (30 - 40 litrů) i přes půl metru, což nacpeš málokam), tak proč toho nevyužít. Uzavřená ozvučnice může mít objem na spodní hranici (tj. 30 litrů), odpadají všechny problémy s bassreflexem, na druhou stranu je zase potřeba ekvalizace. To bych ale neviděl jako nějaký zásadní problém...

Sám mám tohohle Peerlese (XLS 12), ale s pasivním radiátorem, živím to SDA500. Stálo mě to mrtě peněz a ještě víc času, takže to prostě zákonitě musí hrát skvěle;) Na hudbu ho nepoužívám, s tím si přední repro poradí, na filmy to je ale masakr, dokáže to udělat pořádnej bordel. Někdy si ale říkám, jestli mi to vůbec stálo za to si s tím tak hrát, znova bych do toho asi nešel. No... ale už se vidím za půl roku, jak mě zase něco popadne Rolling Eyes
mano82
uživatel

Příspěvků: 67

1.6.2006, 0:25
2 Glatz: naco vydlabat, vsak si to napilis aj z dierami a naukladas na seba...nic netreba dlabat...este jedna vec ma napadla, co by usetrilo material na stlpy...Narezat si obluky osobitne na prednu stenu a boky a potom to pospajat... http://img323.imageshack.us/img323/2037/asdf1mo.jpg
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

1.6.2006, 0:50
Uzavřenou nebo pasív, páru do toho a ozvučnici pevnou jako skála. A taky tak těžkou. To je jediný recept na ty peerlessy, s tím má gammin pravdu. A EQ. S tím počítají skoro všechny tyhle konstrukce.

Gamin: Přidával jsi hmotnost, nebos nechal 425g?
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

1.6.2006, 9:14
mono 82: ty jsi ale hlava. Čelo může být z masívní desky, ale je to asi zatím možná nejlepší konstrukční řešení. sice budou léta dřeva podélně a né svisle, ale komu to vadí. Že ano. Řešení co jem vymyslel já bylo asi neméně náročné na materiál, ale Posrážení hran mi postupem času začalo připadat dost nereálné v podmínkách co mám.
Franku: co furt máte všichni s těma TVM. Ty tam nebudou. Už to pomalu začína vyznívat že jednoduše nevíte. V žádném případě to nebert jako útok na svou osabu. Very Happy
gamini: tak navrhni jiné měniče. Řekneš nám třeba co máš ty doma? Jsem ochotný jít i výš, ale ne k destrukci peněženky. Co se týče toho Peerless, objem se mi líbí. Už jsem čekal že budu muset zase dělat 100 litrovou pixlu. A můžeš nám prozradit kolik je u tebe mrně peněz? Už jsem dělal hrubý odhad¨, ale přesto by mě zajímalo kolik jsi do toho dal ty. Taky si myslím že jsi tady asi jeden z mála pokud ne jediný co má praktické zkušenosti s Peerlessem, tak povídej. Prosím.
gaminn
uživatel

Příspěvků: 26

1.6.2006, 11:39
Michal: Je to bez přidané hmotnosti, možná jsem tam max. nechal nějakých 50g na pasivu, ale to je celkem bezvýznamný. Vlastně ani nevím, jestli to tam je nebo neníWink Jo, ozvučnice by měla být pořádně těžká a stabilní (moje má nějakých 55kg), asi těžko by to mohl někdo šidit 2cm MDFkou.

Glatz: Nj, jenže výš už to právě asi o té destrukci peněženky je;) A taky o dostupnosti a zdravém rozumu. Pro někoho to můžou bejt prostě jen vyhozený peníze. Co jsem ale koukal na tvůj rozpočet, tak to je asi bezpředmětný. Navíc u nás budeš horko těžko shánět něco jinýho než Beymu a Seas za solidní peníz (sám bych si vybral asi něco ze Seas Excel, to je ještě dejme tomu reálný).

No nevím přesně, kolik mě ta kisna stála, repro 8 000,-, zesilovač 1 500,-, zdroj+trafo 2 900,-, ostatní elektronika 1 000,-, ostatní výdaje tak asi 1 000 (do toho počítám MDF, barvy + nakoupení odpálených nebo nebo nevhodných součástek - tady se mi dařilo velmi, takže jsem pocítil nutkavou potřebu bydlet blíž většího města, abych je mohl každý týden kupovat..tady se taky stavba nejvíc protáhla;)). Dohromady to je 14 400,-, takže u tebe je těch 10 000,- na subwoofer docela reálných.
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

1.6.2006, 11:49
gaminn: No vidíš že nejsem s cenou až tak mimo. Akorát za toho reproše jsi dal nějak moc. ne? Při dnešním kurzu mi přepočet vyšel na nějakých 4000 a ne 8000. Na dostupnost se vykvákni. Já už to nějak seženu. Cool Snad. Beyma ani Seas nejdou s Hz tak nízko. Confused Koukal jsem že jeden model začíná s rezonancí dokonce na 10Hz. Uau domobořič. Twisted Evil Máš foto toho tvýho subu?
Obsah fóra | ReprosoustavyStránka Předchozí  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Další
Strana 2 z 17

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)