Nový projekt By: Glatz
Obsah fóra | ReprosoustavyStránka 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Další
 
AutorZpráva
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

30.5.2006, 20:12
Takže pánové. Jak jsem řek. Založím pokračování z této debaty ( http://www.amplion.wz.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=1865&postdays=0&postorder=asc.htm>) zde. Tady je obrázek aby jste měli představu toho co jsem v tu onu noc co jsem se nevyspal vymyslel: http://img328.imageshack.us/img328/4994/uzhiohguogo6fu.jpg
Vymýšlel jsem jak bych to mohl technicky zvládnout aby zůstalo zachováno přiznání světlého dřeva, protože to prostě u repráků od Tesly musí být.

Vymyslel jsem to takto.
Sloupky:
Dva měniče ARN 150/4 v sérii a výškáč Tonsil GTC. Vše v uzavřené ozvučnici 10 litrů. Basreflex netřeba kvůli subwooferu.
Na konstrukci z DTD (možná tu vnitřní konstrukci vynechám) bude ještě jedna konstrukce z laťek z masívu nasázené po obvodu podstavy. boky u laťek se srazí o určitý úhel tak, aby nevznikla škvíra z venkovní strany. Když už tak z vnitřní může a zatmelí se pilinama pojenýma disperzí, ale z venku se to nesmí stát aby to vypadalo dobře po zaoblení.
Vrch sloupku udělám takto. Výškáči vyfrézuju otvor v kulaté masívní tyčce a z druhé strany tyčku zrašpluju do tupé špice. ne sloupek přilepím dvě špejle abych zajistil aby byl kužel s výškáčem uprostřed. Po bocích navrším opšt zmíňený tmel (smíšené piliny a disperze) tak, aby to tvořilo tvar na obrázku. Celé se to pěkně vybrousí a zatmelí akrylátovým tmelem a stříkne lesklým černým sprayem.
Noha bude buď z leštěné žuly, nebo dvou k sobě přilepených desek a prět opatřené lesklým černým emailem. Raději bych ale tu žulu i kvůli těžišti. Ta noha by byla odnimaatelná kvůli přístupu k výhybce.

Subwoofer:
ještě nevím čím bych to osadil, ale zatím u mě favorituje ARN 312 kvůli nízko posazeným basům. potom nevím jestli použít basreflex nebo ne, protože bych ho asi dal jedině no špicu kvůli symetričnosti a to by mohlo vypadat jako žalud. Laughing No a to nechci. Zesilovač by mi mohl udělat zase ten borec co mi dělal na sloupy. Jsem s ním velmi spokojený. Možná bych mu ale udělal malý upgrade v tom, aby se zapínal automaticky při objevení signálu. Asi se budete ptát proč zrovna takovýto patvar ozvučnice, ale je to kvůli rovnoměrnému rozložení vzniklých tlaků a taky proto že se mi to líbí. Konstrukci bych udělal opět z masívu tím způsobem, že bych nařezal přímočarkou polečka z desek a postupně je na sebe nasázel střídavě jednou létama rovné a druhý kus pootočením o 90 stupňů. Tím by se mělo zamezit případnému praskání. Masív bych pužil proto, že sloupky budou z masívu, tak to musí ladit k sobě. jinak mě napadaly ještě jiné konstrukce k docílení tohoto tvaru, ale takovýto tvar by se nedal potáhnout tapetou a ani jinak docílit imitace dřeva, takže to musí být tak. Navíc touto konstrukcí se dá docílit jakékoli tloušťky sťen, což je úplná bomba. nemusím se zabývat tím jestli to bude mít třeba 25 mm jak je u normálních konstrukcí, ale můžu to udělat třeba rovnou 60mm a úplně se vykašlat na výztuhy. Jo a ten subwoofer by stál na kovových hrotech jak je patrné opět na buď žulové nebo černé desce.

Tak. já už jsem se napsal dost. Snad jsem na nic nezapomněl so jsem v noci vypotil. Teď vy. co vy na to?


naposledy upravil Glatz dne 31.5.2006, 14:52
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

30.5.2006, 20:18
Nemas nejake sny o zenskych ?? To by byly superzeny... Smile

Ja myslim ze designove je to dost dobry, ale bude to asi pakarna udelat..
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

30.5.2006, 20:20
Jestli to postavíš... :devilsmile: Tak to bude bomba. Jen jestli má cenu vymejšlet takovou složitou ozvučnici k TVM.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

30.5.2006, 20:28
To už bych tam dal třeba toho Peerlesse XLS 10 nebo 12 v uzavřený, nebo Revelator ..
Idea


naposledy upravil iMartin dne 30.5.2006, 20:32
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

30.5.2006, 20:29
jestli se na to cejtis, no problem, ale taky bych se poohlidnul po lepsich repro...
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

30.5.2006, 20:29
ten sub by byl dost zajímavej, ale myslím, že by to bylo až moc velký, jinak kua kreslit teda umíš, to valíš přes tablet, nebo jak se tomu nadáva... Uuu
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

30.5.2006, 20:35
Noo, pokiaľ sa ti tieto bedne podaria urobiť dobre tak TVM by som tam isto nedával, skor nejaký seas. To už by bolo niečo. Porozmýšlaj!
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

30.5.2006, 22:52
Jen takovej dodatek k zaoblení bedny-víš,že se na to dělá přímo ohýbatelná MDFka?
http://www.finnforest.cz/osbmdflat/mdf.html
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

30.5.2006, 23:03
ten ,,zalud" na ARN si viem celkom dobre predstavit ako odliatok z dentacrylu, akkurat ze by sa to nalakovalo Smile a spevnilo niakymi prieckami vnutri Very Happy
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

31.5.2006, 9:05
Přemek: O ženách no comment Laughing Tou pakárnou myslíš jako že to bude složité? Potom je to pro mě výzva. Pokud myslíš jako že je to blbost celkově, Tak na to snad odpovím že předchozí projekt jste mi taky rozmlouvali. Wink
Antonio: Je to načrtnuté fixem na papír. Mám uměleckou školu.
Doken:Ty desky co jsi hodil link jsou sice moooc fajn věcička, bohužel se můžou maximálně ohnou tak, že poloměr ohybu je 20cm. Já ale potřebuju poloměr až nějakých 2 až 3cm poloměru ohybu z vnější strany. To by nešlo. Napadlo mě udělat nějak tu konstrukci a ne ní natáhnout dýhu, ale nevím nevím. Asi by to nemuselo držet i když by to vypadalo bezkonkurenčně. Confused
redyuri: víš jak je drahý takový dentakryl? Vyšlo by to přinejmenším na 5000 jenom za skořepinu která by se stejnak musela ještě vyztužit. Takhle asi ne.
Lol32 a spol.: Nenašel jsem ten Peerlesse XLS nikde na netu. Máš nějaký LINK? Chtěl jsem tam použít ARN 312 protože jde za slušné peníze docela dost nízko s Hz. Pokud znáte někdo nějakého reproše co půjde klidně ještě níž, tak hoďte prosím link. Mohl by být i menší ať ten žalud není taková kráva. Ale zase ať nestojí desítky tisíc. Tak nějak do 3000 Kč. OK?
No a ty sloupky. Jak jsem řekl. ARN 150 (myslím že ty stačí) v sérii a Seas, Beyma nebo Tonsil výškáč. Tady fakt nevím, nechám si poradit od vás. Spíš bych ale raději nějaký na co už navrhnul Antonio výhybku. Já bych to totiž neuměl.


naposledy upravil Glatz dne 31.5.2006, 21:22
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

31.5.2006, 11:03
Glatz: peerless nájdeš tu: http://www.tymphany.com/datasheet/subnav.php?br=pl&ty=sw&li=7
ale do 3k sa asi nezmestíš Mrgreen
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

31.5.2006, 11:05
Koukám, rezonance na 18 Hz Cool Tak schválně. Kolik? Jestli má se mnou něco seknout tak právě teď je vhodná chvíle. Mad
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

31.5.2006, 11:15
To Glatz : bude to pakarna = bude to slozite udelat, nebo resp. bude to narocne na presnost ...
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

31.5.2006, 11:25
Přemek: Jeah. Pojďme do toho. Twisted Evil
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

31.5.2006, 11:58
10" 830452 stojí 136 € a 12" 830500 154 a pol €, neviem aký je kurz...
Ale každopádne za ten peniaz to je šupa reprák
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

31.5.2006, 12:04
To by se ještě dalo snést. Sice mi srdce krvácí už teď, ale kdo chce kam, pomožmemu tam. jak to ale udělat, aby se dostal ke mě domů?
Ty sloupy bych mohl udělat v 5 litrech bez BR s Beymou 5MP60/N a Seasem 27TDC. Výhybku tuto: http://img269.imageshack.us/img269/1773/vhybka9wb.jpg Jak sehnat ty Seasy?


naposledy upravil Glatz dne 31.5.2006, 12:14
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

31.5.2006, 12:08
No kto dováža do čiech fakt neviem, ja mám tie ceny z http://www.audium.sk/
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

31.5.2006, 12:19
Oni ty repra nedovážejí.
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

31.5.2006, 12:22
To je jedno, ale ceny tam sú Laughing
a objednať sa to tam dá...
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

31.5.2006, 12:29
Tak to jo. Jen aby to ještě poslali do ČR ze SR. Ten se nacestuje než se dostane ke mě (pokud ho teda vůbec budu chtít). Kde se dají koupit Seasy?

Jsem to tak nějak zhruba spočítal.
Sloupky: Beymy - 1600, Seasy - 1000, výhybky 800 a dřevo hrubým odhadem 2000. Sečteno podtrženo 5500. Horší je to se subem.
Subwoofer: Peerless - 4500 (18 Hz Twisted Evil ), Zesilovač - 3000, Dřevo 2000. Sečteno podtrženo Asi 10 000. Hmm, co dodat snad Blee
Šel bych do toho hned, jen prodat co jsem postavil.

Co vůbec kdo víte o tom Peerlessu? Jaký je vhodný objem a ozvučnici s basreflexem nebo bez? A taky jsem nenašel žádnou prodejnu Seasů. Crying
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

31.5.2006, 15:11
To Glatz-no dyt jo,ty malý poloměry se dělaj už s dřevěným hranolem,musíš si udělat kostru-jako u modelů lodí trup,prolez si cizí fóra ať neobjevuješ ameriku))
Obsah fóra | ReprosoustavyStránka 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Další
Strana 1 z 17

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)