Elektronková klasika
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
skrus
uživatel

Příspěvků: 90

28.5.2006, 23:01
Nazdárek lidi.. Před nedávnem jsem koupil za symbolickou cenu zánovní gramorádio udajně Philips cca ze 40.let. Po otevření zadního víka jsem spozoroval absenci několika lamp. Konkrétně dvě EF9,LV1,Telefunken RV12P2000. Chtěl bych se Vás pánové < hlavně sinclaira> zeptat, jestli alespon nekterou z uvedených doma nemáte a za solidní cenu byste ji neprodali, nebo jestli nevíte, kde by se za stejnou cenu ( tj.solidní Very Happy )nedala sehnat ?? předem díky za odpovědi.. :o Wink
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

29.5.2006, 12:58
Podle mě je to malosériový nebo i individuální výrobek nějaké malé firmy, nebo živnostníka. Tak různorodá směs osazení se totiž v žádném komerčním přijímači pravděpodobně nevyskytuje-v těch letech bylo ale možný všechno... Zkus projít Empfanger Schaltungen, jestli tam něco podobného není. Z toho osazení, co jsi uvedl bych byl ochoten odprodat pouze EF9, zbytek ani omylem. Nevím, jestli tušíš oč jde, ale LV1 a RV12P2000 jsou Wehrmacht Roehren...je na nich orlice, hákový kříž a pokud najdeš někoho, kdo jich má víc, připrav se na pěknou pálku. Přece jen: funkční elektronka stará 65 let prostě drahá být musíSmile)Zkus se poptat na radiojournal.cz.
skrus
uživatel

Příspěvků: 90

29.5.2006, 13:29
Jojo, vim ,že RV12P2000 vyráběl Wehrmacht.. Za kolik bys byl ochoten prodat tu EF9 ,cca do 250kč? Nemáš náhodou 2 kousky?? Nemyslím si,že by to byla nějaká fušérská práce. Dvě RV12P2000 tam jsou, opravdu zajímavá konstrukce. Do šasi se nestrkají na svislo ,ale vodorovně a jeste k tomu baňkou napřed. Pokud ji chces vytáhnout, musíš jedině pomocí šroubku, který se do ni zezadu našroubuje a pak se vytáhne i s lampou.. Very Happy
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

29.5.2006, 14:03
No dyť jo-to je standartní RVčkový sokl, čemu se divíš? Podívám se, kolik tam těch lamp mám, když tak bych něco pustil. Ten orig vytahovač /pasuje např. z ruských GU50/ může zasahovat do dutiny patice max. 2mm, jinak rozdrtíš zátav zespodu-pozor na to. Při použití obyč šroubu M3 si na něj našroubuj dvě kontramatky jako doraz a nech trčet jen cca 2mm závitu, ať se Ti to nestane.
skrus
uživatel

Příspěvků: 90

29.5.2006, 14:31
Dobrá, pozor si do budoucna dám.Mrkni na to..
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

29.5.2006, 14:58
No a Ty se poptej na radiojournal.cz, je tam takovej vzkazník-poptej to tam a uvidíš, třeba toho někdo má doma ještě mraky. Takových syslů je-oni si totiž myslí, že za dalších 30let to bude mít nějakou úchvatnou cenu, asi jako modrý mauritius:-))Lampy budou za dalších 30let totálně bez emise...už dnes je problém sehnat např. AL4 s rozumnou emisí, aby ten konec v rádiu alespoň trochu hrál..
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

29.5.2006, 16:53
skrus napsal:
zánovní gramorádio udajně Philips cca ze 40.let.

Laughing Laughing

Taky se kouknu, otec kdysi odnekud prinesl vybaveni elektro dilny (generator, osciloskop atd - asi 6 pristroju - nektere ani nevim, co jsou - taky s orlici na skrince Smile ) Je to vsechno popsano nemecky a dokonce se mi povedlo ten osciloskop i rozchodit... Mozna tam nekde nektera z tech lamp bude Confused: Confused: Confused:
skrus
uživatel

Příspěvků: 90

29.5.2006, 18:27
Supr, díky.. Ještě jsem trochu na netu hledal a našel jsem stranku ,kde nějakou tu desítku lamp prodávají. Našel jsem tam všechny co potřebuju, ale jak říkal sinclair- cena není žádný med.. Sad hlavně u LV1.. Vypadá to,že je koupím odtamtud, takže pokud jste doma nejakou našli a ceníte si ji alespon o chloupek méně než prodávající z těch stránek, jsem ochoten funkční kousek odkoupit.Zase nechci někomu rozvracet celoživotní sbírky .Za EF9 chce 330 kč,za LV1 450 kč a za RV 12 p 2000 210kč.. Shocked Promyslete to pánové a ještě mi sem dejte vědět, co a jak..zatim dikas
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

29.5.2006, 22:26
Ty voe, no nevim, ale ja na tvem miste bych ty prachy obetoval. Zas tak moc to neni a budou urcite lepsi nez nejake stare vyzhavene ludry.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

29.5.2006, 22:42
Přemo, mezi náma to, co se prodává, není nové a ani být nemůže. To, co tu /hlavně v Praze/ v zásobovacích skladech fašisti ve fofru nechali, je dávno pryč a to, co se prodává, je buď slabší, nebo pochází z rozebraných přístrojů zesnulých starších radioamatérů. Doporučuju při nákupu tohoto druhu materiálu zásadně osobní odběr + přímé měření emise a vakua. Jinak se může snadno stát, že sice koupíš krásnou RV12P2000, ale nemusí být funkční. Řada LV a LD je už natolik vzácná, že bych se sakra divil nepoužitému kusu.
Přemo, ty aparáty s orlicí a případně hakenkrajcem nech na pokoji, vyfoť je a dej do aukce. Nemáš ani ponětí, jak můžeš být bohatý...
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

29.5.2006, 23:10
Ups, vidis, to me nenapadlo, ze se nebude jednat o nove kousky. Nejak jsem predpokladal, ze nekdo jeste toto vyrabi... Embarassed To jsem tedy pitomec...

Kua, ja jsem rad ze stihnu normalne zit, na to byt bohaty bych uz stejne nemel cas...
skrus
uživatel

Příspěvků: 90

30.5.2006, 22:07
Ty elektronky jsem našel tady http://www.mujweb.cz/obchod/elektronky/?X, myslím si ,že by nemusely být zas tak špatné, ale do hlavy prodejcům nevidím..
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

30.5.2006, 22:19
Pokud je máš čím měřit, můžeš to risknout. Osobní odběr a přítomnost při měření /při takových částkách/ by byly asi vhodnější..
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)