vyhybka pre autorepro
Obsah fóra | Reproduktorové výhybky
 
AutorZpráva
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

16.8.2005, 9:52
Do inej temy som napisal, ze budem stavat sub do auta. Teraz potrebujem vyhybky. Takze sa chcem opytat, ci su potrebne vyhybky kupovane alebo stavane, alebo mi staci na predne repro (stredove) kondenzator ktory odfiltruje basy? Tak isto na sub. Staci mi cievka ktora odfiltruje vysky? Co vsetko treba k vypoctu hodnot kondenzatora a cievky? Napadlo ma, ze to spravim tak isto cez WinISD. Teraz to bude vezerat ze som uplna lama, ale v tychto veciach asi naozaj som a preto sa pre istotu opytam: Co znamena Bass Cutoff a Tweeter Cutoff a Bass Z a Tweeter Z? Podla tohto by mi to malo vypocitat hodnoty suciastok.
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

16.8.2005, 9:58
bass cutoff=dělící frekvence u basáku
tweeter cutoff=dělící fr. výškáče
Z=impedance
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

16.8.2005, 9:59
diky presne tak som si to myslel ale radsej som sa opytal
takze ked chcem aby mi sub hral do 120 a stred (vyskac) od 120 tak dam do oboch 120? Embarassed Laughing

edit: neviete ako sa rozoberaju dvere na fabii? Very Happy
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

16.8.2005, 10:05
Jojo ale bacha to slovo výškáč ber hodně s rezervou, nad 120Hz musí být aspoň další 2 pásma nebo nějaký koaxiály, nevím jaký máš znalosti ale aby Tě náhodou nenapadlo tam připojit nějaký ARVčko Very Happy Mimochodem možná bych to zkusil dělit trochu výš, budeš potřebovat menší hodnoty součástek.
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

16.8.2005, 10:09
KarelXth napsal:
Jojo ale bacha to slovo výškáč ber hodně s rezervou, nad 120Hz musí být aspoň další 2 pásma nebo nějaký koaxiály, nevím jaký máš znalosti ale aby Tě náhodou nenapadlo tam připojit nějaký ARVčko Very Happy Mimochodem možná bych to zkusil dělit trochu výš, budeš potřebovat menší hodnoty součástek.

no uvazoval som bud 120 alebo 150.
O tie vyskace sa neboj, momnetalne tam je stred(a basak v jednom) a vyskac a tie uz maju vyhybku, staci mi odfiltrovat to, co dam do subu z toho stredoveho/basoveho, aby mi to mohlo hrat hlasnejsie a neskreslovalo
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

16.8.2005, 10:59
Pokiaľ bude ten sub v kufri tak to môžeš deliť o hodne vyššie, ja by som dal okolo 300-400Hz
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

16.8.2005, 11:36
Josse napsal:
Pokiaľ bude ten sub v kufri tak to môžeš deliť o hodne vyššie, ja by som dal okolo 300-400Hz

ano, bude v kufri. Bude pocut tych 300Hz z kufra?
Obsah fóra | Reproduktorové výhybky
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)