isobarik do auta
Obsah fóra | Subwoofery
 
AutorZpráva
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

16.8.2005, 9:45
Zdravim. Po dlhej dobe uvazovania som sa rozhodol, ze si postavim sub do auta. Potrebujem ho co najlepsi ale pritom najmensi, a preto som sa rozhodol pre isobarik. Potreboval by som zaroven od vas skusenejsich niekolko rad, kedze to bude moj prvy "projekt". Doteraz som sa zaoberal viac teoriou. Chcel by som sa teda opytat, co je lepsie: isobarik uzavrety alebo s basreflexom? Je velmi zlozite vypocitat ten basreflex? Ake udaje na to potrebujem? Nestaci mi vediet objem ozvucnice a premier aky chcem mat a frekvenciu a dopocitat dlzku, alebo je to zlozitejsie? Asi najlepsie bude na to pouzit WinISD ked si uz zakupim menice ale chcel som sa najprv spytat vas, co uz niejake-tie projekty za sebou mate.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

16.8.2005, 9:49
Autosubů už jsem postavil hafo. Je tam kapku záludnost s uzavřeností auta a klidně ti to vysvětlim, pokud mi napišeš na ICQ, nebo mejl nebo zavoláš. LAdí se jinak woofery do domácností a profi. Taky záleží, co od toho čekáš. Poslech? omračovat davy na srazech...?
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

16.8.2005, 10:06
Michal napsal:
Autosubů už jsem postavil hafo. Je tam kapku záludnost s uzavřeností auta a klidně ti to vysvětlim, pokud mi napišeš na ICQ, nebo mejl nebo zavoláš. LAdí se jinak woofery do domácností a profi. Taky záleží, co od toho čekáš. Poslech? omračovat davy na srazech...?

napisal som ti na icq ale asi nie si online alebo ti nedlosla sprava, takze to napisem aj sem

No od toho subu cakam hlavne aby bol silnejsi ako sub pri pc repro GeniusSW 5.1 HT. Staci mi to na pocuvanie hudby (hlavne hiphop). Na zrazy nechodim a ani sa nechystam...jedine ako pozorovatel
podstatne je to, ze to budem napajat iba autoradiom (nema vystub na sub) pioneer deh3500mp "4*50W" s mosfet ako zadny kanal (z laveho by bol + a z praveho - konektor al. opacne)
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

19.8.2005, 18:35
neviete kde by sa dal zohnat menic Monacor Carpower CRB-250 TCR aj na Slovensko (internetovy obchod)?
edit: subik uz je naprojektovany, 21 litrov (vnutorny) objem uzavrety isobarik push-pull. Dakujem Michalovi za cenne rady. Teraz zhanam to repro (uz som ho dnes isiel kupit, ale uz nebol Sad ) Ked ho postavim, tak pridam projekt na web, ked dovtedy bude digi fotak, tak aj fotky zo samotnej stavby.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

20.8.2005, 11:25
V každém případě subwoofer do auta bez zesilovače (jen z rádia) je jako BMW s dvoutaktním motorem. Rádia mají na výstupu nějakých 17W (i když se tváří padesátiwatově) a nedají se můstkovat. O (ne)vhodnosti IO zesiovačů pro buzení SW (zvlášť s napájením 12-13V) se už napsalo mnohé.

Poznáš sám...
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

21.8.2005, 14:52
Takze opat som si nechal poradit a uz som aj objednal menic Magnat Xpress 10 a bude tak isto v uzavretej ozvucnici ale len jeden.
Co vy na neho? Smile http://www.magnat.de/content/carhifi/product_detail_en.asp?p=152110&pl=7,%208&s=75
Juraj Látečka
uživatel

Příspěvků: 1
Z: Nitra SR

21.8.2005, 18:02
Mne sa zda ze ten typ subwofu neni určený na uzavretu ozvučnicu.Mam tento typ reproduktoru len troska v staršom vydaní ,ale inak sa mi zdá to isté. Ja som to dal byndpass a hrá to v celku super, ale planujem ešte sním viac ozvučnic .Počul som to vo velkej ozvučnici až okolo 50-60 litrov a to bolo niečo neuveritelne.Ale to je zas moj osobný postoj. A určite nešetri na zosilovači, on sa ti za to odplatí Smile A dávaj si pozor na ozvučnicu urob ju dokladne lebo sa ti to odrazí dost zretelne na výslednom zvuku.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

21.8.2005, 21:29
Dovolím si nesouhlasit. Ale co člověk, to zvukový názor. Smile
horcis
uživatel

Příspěvků: 22

21.8.2005, 22:11
čus všichni,chtěl bych si taky postavit isobaric do auta,ale dva páry Monacor sp252c,nevím jak správně vypočítat objem,a basreflexy,poradí mi někdo????ve winisd mi to ukazuje šílenosti,chci něco podobného jako je v projektech na hlavní stránce,děkuju za případné rady od vás.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

22.8.2005, 0:56
Neforniku, ty tohle nečti. Smile

Horcis, už jsem ti to psal do mejlu, ale řekl bych, že než 4xCarpower, bude lepší nějaký "opravdový" subwooferový reproduktor. V případě finančního stropu na hranici dvou kusů Carpowerů je to asi dobrá volba, ale pokud do toho chceš dát 4000, rozhodně bych popřemýšlel o tom, jestli mi jeden kvalitní (za tu cenu už seženeš DLS, JL, a pokud ti nevadí používané kousky, můžeš mít troufám si říct i špičku) neudělá lepší službu než šílenost se dvěma páry isobariců. Pro jasná volba například 1x25cm (spíš), nebo 1x30. Ale nikomu to nevnucuju.
horcis
uživatel

Příspěvků: 22

22.8.2005, 8:56
tak já se ještě podívám nanetu,mám takovýmalý dotaz byly by vhodné subwofery PA mají citlivost100 dB,není to moc,nějakýprávě nabízel Monacor,no do toho repra jsem ochotny investovat tak kolem 2500,víc ne
horcis
uživatel

Příspěvků: 22

22.8.2005, 9:02
nebo poradíte mi někdo?????????na jaké stránky se mám mrknout,děkuju.
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

22.8.2005, 9:06
Čau čím to chceš živit? A nějaký objemový limit?
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

22.8.2005, 10:48
Horcis - podívej se na autohifi.cz, zaregistruj se do fóra a popiš jim tam přesně svůj problém. Mám tolik a tolik, chci sub, bude to do takovýho auta, vím, že na to potřebuju zes, ale moc se v tom nevyznám, poraďte, díky.
horcis
uživatel

Příspěvků: 22

22.8.2005, 13:56
mám rozestavěný měnič z12 na +-37voltů a objednám si z ezk stavebnici zesu buď 2x200 nebo 300 waťasů.
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

22.8.2005, 18:40
horcis: môžeš mi prosím ťa poslať schému na ten menič. Niekedy dávno som chcel niečo také stavať ale nedokončil som to, akurát mi ostalo trafo ktoré som navíjal 12/+-35 AC cca.150W. Možno by som sa do toho pustil ... možno.
Durke
uživatel


Příspěvků: 32
Z: SR NR

22.8.2005, 19:39
Prosím ta tAktiež by si mohol poslať veci o tom meniči maj jeden takyto zosilovač aj s meničom v aute, kúpil som to už tak poskladane ,a chcel by som sa pustit do stavby tohto menica, ale viem že je problém do toho zohanat tie rýchle diody čo sú v nom použite (aspon myslim).A tie feritové jadrá mám tiež trochu problém zohnať. A daj este prosim vedieť ako si zo stavbou skončil, myslím tým oživenie a neake problémy okolo toho DIK MOC.
Obsah fóra | Subwoofery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)