subáč ARN 312
Obsah fóra | SubwooferyStránka Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
AutorZpráva
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

24.11.2005, 20:26
Nebo ještě hůř... už něco postavili, a pak neví co s tím.
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

24.11.2005, 20:33
Tak tak. A to je přesně důvod proč na dotazy typu "mám bednu o objemu x spočítejte mi BR" tak nerad odpovídám. Dělám to jen proto aby když nedostanou odpověď nešli za nějakym volem co tvrdí že tomu rozumí, kterej jim s ledovým klidem vysvětlí že hlavní je průměr a na dýlce nezáleží nebo něco v tom stylu. Znám pár takových lidí (bohužel) a přesto že normálně jsem flegmatik tak taková "bohorovnost" mě dokáže slušně vytočit Evil Když jim člověk poradí tak aspoň ten bassreflex budou mít plus mínus dobře Smile
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

24.11.2005, 21:17
Tak snad jsem mu nepomohl do pekla. Smile
tyler
uživatel


Příspěvků: 70
Z: Zlín

25.11.2005, 10:40
Myslíte že je ARN312 lepší jak repra v subech domácích kin od 10000 do 17000Kč. Takové ty co se prodávají v prodejnách typu Euronix,Careffour...)
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

25.11.2005, 11:27
jo

a spíš než to ještě pomáhá provedení, ladění a v obrovské míře použitý zesilovač. Což ani jedno nebývá silnou stránkou komerční elektroniky. S plastovými takysuby se to rovnat nedá, s nějakými PC systémy taky ne, možná, když půjdeš do HIFI koutku tak ty suby, co tam mají by mohly... teoreticky... ale asi ne.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

25.11.2005, 11:40
Jednoznačně je lepší. Když dobře uděláš bednu a "naladíš" basreflex a dáš dobrý zesilovač, tak máš sub na doma na solidní úrovni. Na 100% předčí takysubwůfry AIO. I mnoho z těch "Hifi" koutků. Ber to tak. Spočítej si náklady na stavbu a vynásob 3 až 4 a vyjde Tě prodejní cena v obchodě.
Ale vše je realtivní. Takže ARN 312, ano dobrý, ale v dané kategorii. Použitím jiného a lepšího repráku dosáhneš pochopitelně lepších výsledků.
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

26.11.2005, 10:12
Michal vidieť že tomu nerozumieš Very Happy, nedávno sa jeden maník chcel so mnou citujem "hádať do nemoty" že plastové suby hrajú lepšie ako drevené Laughing. A čo ja do toho hovorím, keď také ani nemám doma. Samozrejme Stereo & video mal v ruke. Keď ešte s vedľasediacim začali rozhutovať aké super receiveri sa dajú kúpiť za 4000 Sk tak som rezignoval. Tož aj preto sa asi tie kšunty tak dobre predávajú
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

26.11.2005, 10:47
To je fakt. Proč bych platil 20 000 za reciver, když můžu mít úplně stený (teda rozumějme, taky stříbrný) se stejným udávaným výkonem a navíc nasvícen cool modrým, světlem. Ty drahé vůbec nevypadají cool, navíc. A v poslednim stereu a videu psali, že SENCOR má o 31% lepší podání prosotu nez BluSky. A to už je jako něco, prože cítils, jak ten můj subwoofer fouká... A byl to randál, na pampidap.

Inzerát: Prodám kompletně své HIFI a koupím 7ks All-in-on domácíxh kin. Do každé místnosti jedno.
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

26.11.2005, 13:53
To mi pripomina ako sa mi jeden clovek snazil tvrdit ze na bezne predavanych subwooferoch sa presne pocita poloha repra a bassreflexu (!!!) aj ked podla mna na tych bednach co dostat v obchodoch za 2-3 litre pocitaju tak akurat velke H a male o. A doknca ma este chcel presvedcit ze basak je do malych priestorov a subak do velkych ... ze tak ti to povie kazdy predavac v obchode s elektronikou (mozno hej, ale nazor tych magorov co tam robia mna osobne nezaujima)... Mne uuuuplne staci pocut jak hraju tie moje satelity (sony) ...predny plastovy kryt rezonuje a dost nahlas, super tweeter o ktorom je v navode napisane ze to je kalota je obycajne piezo s nalepenym vrchlikom a len skresluje zvuk normalneho vyskaca a ten bassreflex ... dam to trosku hlasnejsie a perfektne pocujem prudenie vzduchu zvnutra von a naopak
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

26.11.2005, 14:11
Oni ty basreflexy v komerční elektrotechnice jsou spočítané a v jistém ohledu velmi rozumě. Bohužel z "našeho" pohledu úplně špatně. Požadavky konstruktérů komerčních subů k skorokinům jsou tuczakaždoucenu. A tomu je přizpůsobené ladění. V normální bedně by měnič z těch subů takový výkon nepodal. Je potřeba ho bandpassem naladit na úzký a vysoký hrb.
S tím názorem, že do malé místnosti basák (uzavřený) a do větší sub (BP nebo BR) se čistě teoreticky a s rezervou dá souhlasit také.
(jaký je rozdíl mezi basákem a subem???)
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

26.11.2005, 15:08
Co sa tyka tych bassreflexov tak mozno je to pravda... skutocne ich "ladia" (viac ci menej) tak aby vyhovovali tym co ich kupuju - ludia casto chcu aby to bilo dunelo a tak, to ze to neda skutocny bas je detail. Ale urcite nepocitaju ich polohu tak aby "reprak vyzaroval celu energiu do bassreflexu". A rozdiel medzi basakom a subakom je podla mna ten ze basak je napr. ARN 312-00 a subak je menic v ozvucnici, Alebo taktiez by to mohlo byt tak ze basak (woofer) je urceny na nizke kmitocty a subwoofer na este nizsie, teda na tie kde uz basak nestaci... teda asi to nebude v tom do akych priestorov to je urcene (moj nazor) lebo predsa len doma mas subak a na diskotekach tiez maju subwoofery a pritom je medzi nimi sakra velky rozdiel. Este raz podotykam - toto je iba moj skromny nazor a ked to niekto vie so 100% istotou nech ma opravi, rad sa poucim.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

2.12.2005, 21:30
vítek napsal:
Jednoznačně je lepší. Když dobře uděláš bednu a "naladíš" basreflex a dáš dobrý zesilovač, tak máš sub na doma na solidní úrovni. Na 100% předčí takysubwůfry AIO. I mnoho z těch "Hifi" koutků. Ber to tak. Spočítej si náklady na stavbu a vynásob 3 až 4 a vyjde Tě prodejní cena v obchodě.
Ale vše je realtivní. Takže ARN 312, ano dobrý, ale v dané kategorii. Použitím jiného a lepšího repráku dosáhneš pochopitelně lepších výsledků.

Co to je lepšího repráku?
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

2.12.2005, 22:53
Představoval bych si pod tím použití třeba Scan-speaku místo TVMka
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

3.12.2005, 14:09
LOL 32 napsal:
Představoval bych si pod tím použití třeba Scan-speaku místo TVMka

Tak to je opravdu někde jinde, hlavně ta cena. Chtěl bych slyšet nějaký subwoofer např. s reproduktorem Scan-speak. Jestli to stojí za ty peníze.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

3.12.2005, 21:29
Já myslim že rozhodně stojí. A když už ne Scan - Speak, jaká je třeba Beyma 12BR70 v porovnání s ARN 312 Confused:
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

3.12.2005, 21:42
XLS12. TIW od Visatonu.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

3.12.2005, 21:42
Banan Banan 100 Banan Banan

...já jsem prostě musel.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

3.12.2005, 21:45
U subbasů bych byl opatrný... dobrej střeďák, nebo výškáč pozná každý... prostě špatný tahá za uši a dobrý je radost poslouchat, ale u basáků podobné kategorie budou vždycky zastánci té, či oné strany. Bude totiž záležet na tom, jaký charakter basů se komu líbí. Já taky fandím Beymě, ale ARN312 bych nezatracoval. Někomu se může zvuk toho arnka líbit víc...
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

3.12.2005, 21:45
Very Happy Very Happy Very Happy no, a máme tu vítěze v soutěži o nejdelší diskuzi Mrgreen Mrgreen Banan Lol?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

3.12.2005, 21:50
Náhodou... držím cenu za 1000. 3000. a 5999. příspěvek ve fóru Cool Ale finanční odměna z toho nekouká...
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

3.12.2005, 21:51
Vrátíme se zpátky k věcné diskuzi na téma "kerej reprák je lepší do subu". Bora to řekl dobře.
Lidem se líbí třeba i 6614 v banpassu na IO přes pasivní výhybku. A říkají, jak to krásně duní.

Tím nechci zatracovat ani ARN312 ani populární Beymu. Myslím, že s cenovkou kolem 1000 by ARN312 udělala díru do světa (alspoň do toho znalého). Ale všici tu víme, že reprák není všechno a já jsem toho zářným příkladem.
Obsah fóra | SubwooferyStránka Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)