Brum z PC
Obsah fóra | NezařaditelnéStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

17.5.2006, 19:18
Zacal mi brumet komp Evil zvukovkou to asi nebude lebo som skusil aj onboard aj do PCI (SB live 5.1)pri ktorej ten brum trosku zoslabol ale aj tak je to pri trosku vyssom volume Receivera nepocuvatelne.Brumi to aj pri vypnutom PC, trocha pomoze ked zapojim S-video do grafiky (to S-video je zapojene do TV ktora je zvukovo prepojena s Receiverom). Stichne to az v tedy ked odpojim zem -napajaci kabel k PC.
Co vy nato?? Confused: Crying
little
uživatel


Příspěvků: 276

17.5.2006, 19:31
No, já jen dodám, že jsem řešil stejný problém a vyřešil jsem to tak, že jsem zkontroloval vstup do zesu a tam jsem to našel: Kousek izolace zasahoval do signálu a ono to brumelo, ale jestli to je i tvůj případ to netuším. Smile
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

17.5.2006, 19:40
kabel je ok ked tam pustim signal napr. z radia tak to ide v poho
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

17.5.2006, 19:51
Bud jsi zapojil komp nebo zes do jine zasuvky, nez jak to bylo predtim, kdy to nebrumilo, nebo (pokud bydlis v panelaku s hlinikovymi rozvody elektriny) doslo k zvetseni prechodovych odporu na svorkach jednotlivych zasuvek, ci jine takoveto zavade.
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

17.5.2006, 20:09
hmm..
zapojenie som nemenil a rozvody su medenne v rodinnom dome Confused
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

17.5.2006, 23:13
vždyť už to psal sinclair několikrát, návod je i na www.aldax.cz
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

18.5.2006, 8:21
aj tak by ma zaujimalo preco to zacalo brumet z nico nic Confused:
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

18.5.2006, 9:21
Sused si mohl třeba zapojit nový DVD přehrávač. Nm ruší třeba šit DVD nehorázně TV.
Boduard
uživatel


Příspěvků: 80
Z: Dačice

18.5.2006, 11:15
Mě teď odešel zesík co jsem měl u kompu ( byl to starej páskáč a matka mi do toho asi nalila vodu, když zalejvala kytky Rolling Eyes Evil Evil ). Tak že to připojím do TW 140 ve kterém bylo zapojeno DVD na univ. vstupu a BRUM. Nesmí tam být zapojeno nic jiného, pak je klid.
Ale jinak jsem tam zkoušel ještě k tomu DVD gramofon a discmana a to nedělalo nic.
Na aldaxu jsem to četl.

Proč to ale bručí jen s jiným zařízením?
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

18.5.2006, 13:01
Protože zemní smyčka, případně vyrovnávací proudy+rušení, tekoucí odrušovacími kondenzátory ve zdroji PC a ve zdroji DVD.
Boduard
uživatel


Příspěvků: 80
Z: Dačice

18.5.2006, 14:27
Takže mám spáchat to co je popsáno na aldaxu?
dj-bobr
uživatel


Příspěvků: 74
Z: Prague

18.5.2006, 14:54
Zkoušeli jsme různé spojování/rozpojování zemí, ale můžu k tomu dodat, že definitivní řešení je pouze galvanické oddělení - trafo nebo optika.
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

18.5.2006, 15:40
no nic, tak som to pustil cez digital
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

18.5.2006, 16:26
Ve studiové nebo PA praxi se ještě nedávno všechny tyhle problémy řešily zásadně galvanickým oddělením /transformátory/, které mimo jiné poskytovaly automatickou výhodu symetrizace signálu. Dnes je možné tento problém řešit digitálním přenosem signálu po optice, ovšem u lacinějších zařízení /s příslušně lacině řešeným převodem/ to přináší degradaci signálu. V PA zařízeních pořád ještě transformátory, i když se kvalitní optika začíná prosazovat i tam. Digitální propojení koaxem to většinou neřeší, spíš je to někdy ještě horší-u koax. vstupů/výstupů někdy nejsou GND konektorů odděleny od GND přístroje nebo kostry.
Pokud dotyčný přístroj nemá optiku, je jediným konečným řešením problémů s brumem oddělení transformátory. Transformátory to ovšem nemohou být ledajaké, zvlášť při nízkých /kolem 100mV a méně/, nebo naopak hodně vysokých /kolem 2V a více/ přenášených úrovních signálu, musí mít malou rozptylovou indukčnost a naopak dostatečnou vlastní indukčnost vinutí, jinak dochází k poklesům na okrajích pásma, u nízkých přenášených úrovní a nestíněném provedení /spec. materiálem/ k indukci 50Hz a dalšího svinstva z okolních přístrojů.
Takový dobrý mikrofonní vstupní transformátor je dost delikátní věc a proto je např. u Jensena a podobných firem velmi drahé, 100USD žádná výjimka.
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

18.5.2006, 17:07
dal som to cez digital-koax. a problem je prec
PS:asi nepatrim do tej večšiny Smile
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

18.5.2006, 18:57
heh...mne to pomohlo taq, ze som sa pohral s odpojenim tienenia na jednej strane (komp) alebo som odpojil od kolikoveho zemnenia amp Smile a hold ten kabel s oddelenym tienenim pouzivam vetdy, ked dojde kamos s home-made lampacom a ten jaksi musi byt na zemi, bo inaq to neni pekneeee Twisted Evil
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

18.5.2006, 19:15
to som skusal aj ja ale to bol uz MEGAbrum :o Smile
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

18.5.2006, 19:46
nee...potom skus poriadny kabel (poriadne tienenie) medzi recieverom a kompom a reciever NEuzemni...AK je urobeny v 2. bezpecnostnej triede, t.j. bez ochraneho vedenia zemniaceho (teda len dvojkolik)
dj-bobr
uživatel


Příspěvků: 74
Z: Prague

19.5.2006, 2:58
redyuri napsal:
heh...mne to pomohlo taq, ze som sa pohral s odpojenim tienenia na jednej strane (komp) alebo som odpojil od kolikoveho zemnenia amp Smile

To zavání průserem, v horším případě smrťákem... jednou jsme to na jedné "akci" taky takhle řešili, brum sice zmizel, ale kolega si stěžoval, že když se chytne plechového krytu zesilovače, tak to strašně brní...
Nelenil jsem, vzal jsem měřák a na krytu proti zemi naměřil přes 100V.
Boduard
uživatel


Příspěvků: 80
Z: Dačice

2.6.2006, 17:47
Pánové potřeboval bych poradit, co použít jiného, než zmiňované trafka ze starých elektronkových televizí. Splašit takovou televizi v dnešní době není totiž vůbec jednoduché, aspoň tady u nás.

A to přepojování káblů už mě začíná s... Takco
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

2.6.2006, 17:50
Zkus tohle: http://www.lundahl.se/
Ale asi to nebude zadarmo Laughing
Obsah fóra | NezařaditelnéStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)