Surround speakers
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

15.5.2006, 13:52
Dobrý den. Našel jsem na své věži výstup 2x cinch - 2x 16 ohm Surround speakers a chtěl bych se zeptat, na co jsou tyhle výstupy. Nemám manuál a tak se ptám, je to věž AIWA originál asi 10 let stará .
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

15.5.2006, 21:32
Mám NSX-V700, ty výstupy tam mám taky. Je to ten samý typ? Kdyby jo, oskenuju ti technický specifikace v maluálu a dám ti je v pdf ... psát to tady by bylo na dýl Sad Very Happy
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

16.5.2006, 9:19
Švagrová má také nějakou AIWU a v reprosoustavách má 2 kabely, jeden myslím na pérkové svorky hlavního výstupu a druhý končí tím Cinchem pro surround.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

16.5.2006, 9:31
2 pibi: mě ale ten výstup nikdy moc nešel, vždycky jen když jsem tam dal zesilovač navíc / a nic jsem nespálil Very Happy /
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

16.5.2006, 20:03
Zatím všem díky za ochotu, je to věž AIWA CX 80M a chtěl byc nějak k této věži připojit subwoofer, tak jsem ji myslel, zda by to nešlo přes tyhle výstupy .Poradí mi někdo ,jak by se to dalo nějak spáchat .
Ty původní reprobedny stály za prd a tak jsem si postavil nové 2 pásmové s reproduktory TVM, 40litrů, ale potřebuji troch oživit basy .
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

16.5.2006, 20:49
Tak to nevim .., výstup pro surroundy měla kdejaká starší vež Sony, Aiwa, ale pro sub moc ne (ta moje teda jo Wink) ale stejně bys musel sehnat aktivní výhybku /nebo nemusel, ale nebylo by to nic moc/, takže SubJunior a ten má i high-level vstupy. /btw v těch teslách máš dvě 188 nebo jednu 226 ? Very Happy
Do surroundů moc basů asi nejde. V návodu píšou, že BEZ připojení surround repráků je nominální výkon 2x30 W @ 1% THD, refernční 2x38 W při 10% THD (k ničemu)
stojí tam:
Výstupy:
:arrow: Subwoofer - 1,2 V
:arrow: Speakers: pro 6 ohm a více
:arrow: Surround speakers: pro 16 ohm a více.
takže by se měl výkon rozdělit nebo co Confused Shocked no odvařenej z toho nejsem, vypadá to jako blbost. Ale pokud by se připojily třeba paralelně zároveň repra o impedanci 16 ohm a 6 ohm, pak by to dělalo dohromady 4,8 ohmu ... to je divný. rozeberu to a podívám se na desku, jestli bude z ní něco poznat ...
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

16.5.2006, 21:22
Ty bedny jsem stavil před 8 rokama a jsou tam TVM ARN 6618 a ARV 104/03/8 v každé, bez basreflexu, 40Litrů. Já bych chtěl jen troch zvýzaznit basy použitím aktivního subwooferu z výhybkou ,ale nevín kam bych to zapojil, protože věž nemá žádný výstup jen ty dva cinche na zadní repro
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)