Sanyo STK 4162 II
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

14.5.2006, 21:15
Mám takový dotaz, jak je na tom tenhle šváb s audio kvalitou, děkuji za odpověď .
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

15.5.2006, 11:04
Smile
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

15.5.2006, 21:29
Teď jsi měl říct: "To bys měl vědět sám, jestli to hraje dobře, ne?" Very Happy Very Happy ...
Jiřík
uživatel

Příspěvků: 63
Z: Blansko

16.5.2006, 0:20
co k tomu říci...
mrkni se sem (hlavně si přečti ty dlouhé příspěvky ke konci Wink ):
topic1020 ...

a sem (článek o zesilovačích pro akt. subwoofery od sinclaira):
http://www.zesilovace.cz/view.php?cisloclanku=2003111801


Jinak zkráceně... Parametrově porovnatelné s diskrétními zesilovači.Zvukově taktéž (kuchnul jsem to ze staré sony věže, která měla uplně našrot vstupní obvody) srovnatelné.
Finat je totiž v tom, že to není žádný obyčejný integráč (jak by se řeklo... z jednoho kusu křemíku Wink
Kdybys tomu rozlousknul (chraň tě Pánbůh to udělat! nový už neseženeš... teda seženeš, ale povětšinou falzifikáty) tak tam najdeš celý obvod napraný v jednom pouzdru.Uvidíš tam všechny součástky, včetně odporů, tranzistorů atd...

více info od žádej od sinclaira, pokud nebude podrážděný stupidním dotazem, rád poradí...

Hlavně to prosím neodprav to STK!
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

16.5.2006, 9:36
Já bych taky chtěl mít z toho STK rozumný zesilovač ... ptal jsem se na to už sinclaira, ale neodpověděl Sad.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

16.5.2006, 13:48
Motto: "mám dva jeté atypické střeďáky do třípásmovky, co k tomu mám dokoupit a jakou bednu"?

Je potřeba bezpečně vědět, že je ten HIO v pořádku, pak má smysl něco nenáročného s ním dělat. Nenáročného píšu proto, že v případě poruchy toho HIO už neseženete KVALITATIVNĚ stejný kus, tedy kus se stejnými parametry, jaké používali v prvovýrobě třeba SONY či AIWA. Běžně jsou za křesťanské peníze k dostání jen OEM servisní náhrady a ty nikomu moc neradím.
Dál je třeba použít desku s velmi podobnou, nejlépe stejnou topologií, jakou doporučuje výrobce, jinak...
Chladit je to potřeba stejně, jako každé jiné analogové ABčko, tzn. jestliže má mít konec 2x70W sin., tak je třeba chladič dimenzovat na cca 90W odpadního tepla. Velikost chladiče lze redukovat na 50% s tím, že se to bude používat jen doma, pro přirozený signál a bude to opatřeno tepelnou pojistkou někde u 70°C na chladiči.
Krom nejstarších typů to má zvuk velice dobrý, rovněž přestup tepla na chladič díky velké dosedací ploše bezproblémový. Pozor, ve standardních zapojeních není většina z nich chráněna proti zkratu-to výrobci buď neřeší, nebo ti lepší to řeší vlastním zapojením dotyčného HIO při respektování pracovních podmínek určených výrobcem.
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

16.5.2006, 19:54
Děkuji za reakce, nebudu s tímhe švábem nic stavit, mám ho totiž ve věži. Jen jsem se chtěl informovat, co je to za zesilovač. Ty odkazy jsem si prošel, dobré čtení, díky Jiřímu i Sinclairu.
Jiřík
uživatel

Příspěvků: 63
Z: Blansko

16.5.2006, 19:56
Aha, já právě myslel, že s tím budeš chtít něco stavět. Ale každopádně není za co děkovat...
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)