ARZ 6608 !
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2
 
AutorZpráva
george
uživatel

Příspěvků: 110
Z: Uh. Brod

16.5.2006, 6:17
10AG/N je jistě skvělý reproduktor určený převážně do komb. Sinclair ho zkoušel s klávesami a byl spokojen, já ve dvou kytarových kombách a není to ono.ARZ 6604,8 na nenáročné domácí použití.
Jarous
uživatel


Příspěvků: 214
Z: Nupaky

16.5.2006, 7:16
Co se týká vysokého Qts u širokopásma, tak reproduktor s Qts 1,2 (Beyma 8AG/N) je bez problému použitelný do konstrukce typu horn, konstrukce je, ale z povahy almara. Dokonce vysoký Qts je doporučovaný do konstrukce typu "otevřená ozvučnice". Kdo má chuť experimentovat a chce něco jiného než BR, doporučuji program AJHorn, simulace hornové konstrukce. LSP a WinISD se často právě kvůli vysokému Qts moc pro simulace nehodí.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

16.5.2006, 13:22
Michal: teď vůbec netuším, kam míříš..

ARO6 se dělaly ve spoustě provedení a s dvěma druhy magnetů, totéž ARE. Údajně pro šestkové ARE /i inovované/ nebyl odbyt, tak je 1992 zrušili, ARO se inovovaly košem na dvě impedance a dva druhy magnetu/cívka pořád papír/, z toho dnes už zůstalo jen to šestkové ARZtko s difuzérem, feritem a hliníkem. Všecko za nás vyřešila poptávka výrobců finálních přístrojů. Docela chápu, že rozhodně není ekonomické dělat jeden osmipalec ve třech či více impedancích a dvou magnetech, tj. šest až osm typů, totéž platí o ARE6xx. Dokud fungoval rozhlas po drátě, místní rozhlas a export do RVHP, byly ARE6xx potřeba, byly ve větších plastových skříňkách a montovaly se do levnějších stolních radiopřijímačů.
Sám ale nechápu jednu věc, proč tak úspěšný reprák jako ARO667 nepokračoval dál. Přitom jeho menší bráchové ARO5 se dělají..

Jak vidíš Toníku, tak cívka na hliníku + tlustší přívody k cívce + méně kvalitní materiál pólových nástavců = citlivost o 3dB dole, mluvím o srovnání ARO667 a ARZ6604. Pokud bys změkčil středění, budeš muset upravit i horní závěsy a pak z toho máš opravdu něco jiného a citlivost půjde se stejným magnetem/aby to zůstalo ve stejné cenové hladině/ zase dolů.
Použití hliníkového formeru je sice vyváženo o něco vyšší zatížitelností, ale znamená to zase pro shodný ak. tlak napájení dvojnásobným výkonem, tedy potřebu výkonnějšího zesilovače /nebo převodního 100V trafa/. Od začátku dost pochybuju o smyslu takové inovace. A s tím košem, resp. jeho tvarem máš naprostou pravdu.
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

16.5.2006, 18:26
2 sinclair: a nebylo (samozřejmě všechno souvisí se vším, takže by bylo potřeba vyměnit skoro všechno, takže by to byl novej širokáč, cena by se na tom jistě podepsala, to je jasný...) ale stejně je to jedno, nemá to smysl, o takovýto typ reproduktorů je minimální zájem, když už úpravy, tak ty jednoduché, levné a "bez vývoje"; koš a magnet, stačilo by to, a byl by to ještě lepší měnič... (pade nahoru by nikoho nezabilo)
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

18.5.2006, 12:53
ked uz sme pri tych fostex-och, KDE v CR/SR sa daju zohnat menice? google je na to skupy (alebo som ja lavy...) a ake su priblizne cenove relacie?
Jarous
uživatel


Příspěvků: 214
Z: Nupaky

18.5.2006, 13:56
Taky už jsem se koukal, chtěl bych pro svůj další projekt použít 8" Fostex FE206E nebo FE207E.
Zkusil bych hornstudio www.hornstudio.cz v Kroměříži, určitě dělají Lowther a AER. Nebo pak objednávka ze zahraničí http://www.madisound.com/fostex.html
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

18.5.2006, 14:00
Na zdroj fostexů se zkuste zeptat v kutlochu Smile www.kutloch.cz
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

18.5.2006, 23:02
Jak neco zjistíte, popř. jak to sem dostat z Madisound, bylo by to fajn, za 207-ku 85 USD, to jde Cool
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

19.5.2006, 0:26
presne tu istu..teda dve..chcem aj ja Smile mastercard by bol..len kolko bude postovne???
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

21.5.2006, 9:33
onee...ked sa tu pytam na fostexy, HiVi by som kde nasiel? Smile SR/CR samozrejme
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

21.5.2006, 9:48
V Ostravě. http://www.panskydvur.unas.cz
misko165
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR, Nove Zamky - Bratislava

22.5.2006, 21:05
to redyuri: na fostex sa mozes spytat www.pmc.cz, pripadne www.pmc.sk (ak už funguje)
Jarous
uživatel


Příspěvků: 214
Z: Nupaky

23.5.2006, 9:36
Sem se jich ptal a po telefonu nějak neví a na mail neodpovídají Evil
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

23.5.2006, 10:57
Tak to vidím na tu ameriku ... Pokud by byl problém s objednáním z USA, tak bych bych mohl asi pomoct,ale museli bychom se domluvit a vzít to najednou, kdo bude mít zájem ... Mám za mořem nějaké známé ...
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

23.5.2006, 12:01
Taky znam par lidi v Americe - z televize Laughing Laughing
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

23.5.2006, 13:39
Já mám jednoho doma Very Happy časem mi přiveze Scan Speak D2008 Cool
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

23.5.2006, 17:38
Já kretén toho nevyužil, jenže s tím nápadem přišel DJarous pozdě, škoda, teď už mohly být Fostexy doma Sad
PS: a tu nabídku jsem myslel vážně, trochu jsem nepochopil ten vtípek s těma lidma z televize, ale to je jedno, jen jsem tu dal seriózní nabídku a nabídl pomoc ...
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)