pridavna hmotnost
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

13.5.2006, 8:09
jeste porad mi lezi ty 3p jen v hlave (jeste verim ze se k nim nekdy dostanu Evil ). trochu jsem se hral s Win ISD a obejevil docela zajimavou alternativu na basy. je ji profireprak Beyma 10G40. pokud bych na nej pridal cca 20-30g, stacilo by mu pouhych 30l aby zahral od 45Hz a pritom jeste kurevsky nahlas(cca 113dB/m v ramci lin vychylky, kdyz nepocitam tepelnou kompresi)a citlivost mu spadne na 90dB/w/m. jak byste tu pridavnou hmotnost pridelay?jediny co me napadlo je prilepit k membrane zespod oboustranou samolepici folii(takovou s tou "penou")nejaka zavazi(plast? drevo? guma? hlinik?). vyhodou by bylo, ze bych vedel presnou hmotnost. bassreflex bych udelal obdelnikovej. ta 10G40 se mi libi i protom, ze ma bnizky zkresleni a je dost odolna. zrovnatak je fajn 77mm kmitacka a hoodne silnej magnet.
jakej mislite ze to bude mit zvuk?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

13.5.2006, 10:12
Pro přidání hmotnosti mi přijde nejvhodnější vyrobit příslušně těžký kovový vrchlík a nalepit ho místo stávajícího.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

13.5.2006, 10:18
no jo, jenze jak ho chces vyrobit? chapu ze z hlediska umisteni hmotnosti je to optimalni, ale 1. me nenepada, jak ho varobit
2.to bude videt
3. to ovlivni charakter zvuku(ten repro by hral
cca do 500-600Hz) a nejspis i frek. char.
natery se mi taky nelibej, protoze nemuzu presne urcit jejich hmotnost
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

13.5.2006, 10:22
A když nalepíš cokoliv zezadu, tak to neovlivní charakter???
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

13.5.2006, 10:42
ovlivni, ale nebude to videt a kdyz to udelam dobre tak to vyztuzi membranu(hadam ze se tim trochu snizi citlivost na vyssich kmitoctech).
ja si jen nedovedu predstavit, jak to s tou kopulkou udelat, vzdyt kdyz se mi to nepovede, tak zhorsim odvod tepla(to by snad u repraku co ma 400W AES na doma zas takova tragedie nebyla), ale hlavne se bojim, ze zanesu magn. mezeru prachem, stece mi do ni lepidlo a ja nevim co jeste...
podle me ma ta kopulka docela velkej vliv. nehlede nato, ze nevim jak bych ji mel vyrobit- vzdyt musi byt dve a jeste navic stejne-proste si neverim ze to zvladnu tak aby to vypadalo k svetu...je mi lito znicit reprak za vic nez 2500korun,...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

13.5.2006, 11:34
Výroba : Vysoustružit/nechat vysoustružit... jinak to nejde. 600Hz má vlnovou délku přes půl metru, předpokládám, že tvar vrchlíku takhle nízké frekvence ještě neovlivňuje. A i kdyby ano, těžko to bude ovlivnění typu "změním vrchlík a nedá se to poslouchat". Další možnost je důkladné a mnohavrstvé přelakování membrány, muselo by se to ale dělat tak, že budu měřit fs a lakovat tak dlouho, dokud ho nebudu mít tam, kde jsem chtěl. Lepit něco zezadu do plochy membrány je asi nejhorší řešení, zhoršilo by se prohýbání membrány při práci repra a zkreslení vyššími harmonickými.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

13.5.2006, 11:40
Taky máš možnost odlepit vrchlík a schovat něco "pod něj". Ideálně samozřejmě mimo membránu, přímo na nosič cívky. Smile
A pozor, bude rapidně růst výchylka v oblasti toho nového rezonančního kmitočtu.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

13.5.2006, 11:54
a neprodavaji se nekde nejaky vrchliky?kdyby mel prumer rekneme 10-12cm, dalo by se na nej zespoda neco nalepit, aby byl spravne tezkej a mit na repraku vrchliky dva.
s tim ovlivnenim zvuku to bylo mysleny spis tak, ze nebude mit spravny tvar a v dusledku toho nebude dost pevny(ale je fakt ze 25g hliniku by mohlo neco vydrzet Very Happy
kde bych ho mohl nechat vysoustruzit a kolik to tak stoji?(vicko od zavarovacky mi optimalni neprijde...)
7tech
uživatel


Příspěvků: 389

14.5.2006, 20:41
A co třeba odvážit přibližné množství černého Eprosinu a odlít do kulaté plastové nebo skleněné nádoby o přiměřeném poloměru? Případná nadváha by se dala z rubové strany lehce odvrtat. A vrchlík by byl bez jakékoliv další úpravy černější než membrána.
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)