aktivny sobwoofer
Obsah fóra | Subwoofery
 
AutorZpráva
francko2
uživatel

Příspěvků: 12

14.8.2005, 11:42
mala otazocka ako sa robi pri aktivnych sobwoofroch zadna stena kde je umiestneny chladic konektory a to ostatne.neviete kde by sa to dalo zohnat ak sa to da kupit ako celok?
toomik
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Třinec

17.8.2005, 18:52
na www.conrad.cz jsou k dostání moduly určene přímo pro subík, ale člověk nesmí mít hluboko do kapsy. Jinač není problém, sehnat trafo ( toroidní ), chladič, stavebnicové moduly pro zesilovač, zdroj a nějakou tu výhybku ( aktivní ). Ja jsem použil věci z EZK ( www.ezk.cz ). Vše jsem umístil na 2mm plech, chladič jsem dal z venku. Ještě ale přemýšlím, jestli nebude lepší oddělit nějkou přepážkou od objemu bedny.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

17.8.2005, 19:22
Kritik promine, ale moduly od Conrada jsou tak na nejspodnějším stupni. Kvalita odpovídá ceně, a zemi výroby (žlutá), takže za to nelze očekávat zázraky. V té nejslabší je prý jen IO. Ale na normální subýk by to posloužit mohlo.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

17.8.2005, 23:17
Cenovou politiku Conrada nechme stranou. I oblast původu výrobků. Jen si občas říkám proč ještě u nás nikdo nevyrábí (aspoň maloseriově) slušné moduly do subů. Teoretiků jak by to mělo vypadat je tu dost. A já osobně dám přednost hotovému modulu pro který jen připravím ozvučnici.
Bohužel mám obavu, že slušný modul Conrada cenově neporazí.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

18.8.2005, 10:02
Proč nikdo nevyrábí slušné moduly pro sub ? Protože se to nevyplatí, víš, pár lidí je rozumných a při koupi hledí trochu na kvalitu, ale 90% jde podle ceny a čísla před písmenkem W. Asi bychom byli překvapení, jak málo by se takových modulů prodalo. Myslím, že vzít SPM250 a nějaký hezký modulek se subsonicem, přeladitelnou propustí a změnou fáze, tak je veselo.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

28.8.2005, 12:05
Michal: ten názor Ti neberu, určitě ho nemáš ze své hlavy. Ten modul co mám je celotranzistor a ten výkon tam je. Určitě jsi slyšel hrát ten modul, že posuzuješ jeho kvality. Nebudu Tě přesvědčovat, nemám to zapotřebí :o))
Výroba je možná China na modulu to napsané není, ale na krabici se mi zdá, že jo. Pro mě to není podstatné kde to bylo vyrobeno. Dnes je 90 % veškeré elektroniky vyrobeno v Číně! Je mi to fuk. Koupil jsem si DVD videorekordér a je vyroben na Slovensku! Myslíš, že je to šmejd?? Značka Panasonic. Taky jsem čekal na modul, ale slyšel jsem jen sliby! Tak jsem si ho raději koupil a nelituji.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

28.8.2005, 12:51
Já se nechci hádat ani ti to hanit. Oba víme svoje. Nad těmi moduly jsem taky uvažoval (oba víme proč) ale prostě v to nemám důvěru. A máš pravdu, zrovna modul od Conrada jsem nikdy neslyšel. Pro ARN312 je tu určitě rozumná volba. V tvém případě bych udělal to samé. Já jsem si (dnes už možná řekněme bohužel) nasadil laťku docela vysoko, a nerad bych degradoval v podstatě špičkový reproduktor zbožím tohoto typu. Problém pro mne je spíš nedostatek parametrů toho zesilovače, trafa apod.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

28.8.2005, 18:28
Používá ho firma http://audio.wz.cz/caf_55_sub.htm A tady máš v PDF http://www.partsexpress.com/pe/showdetl.cfm?&DID=7&Partnumber=300-796
Mimochodem Antonio si ho kupuje taky, zeptej se na jeho názor Wink
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

28.8.2005, 18:44
Kritiku, smekám.

Hrál jsi si s tím ekvalizérem? (bass boost) Co DF, udrží to těžší membrány na uzdě?
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

28.8.2005, 19:34
Nechápu Crying Ten modul od Conrda Ti ten Pasiv co máś roztrhá na sraćky :P
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

28.8.2005, 23:51
no no ... Evil Very Happy
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

15.9.2005, 18:43
včera jsem si ho objednal, čekal jsem na slevu a dočkal jsem se Very Happy, teď stojí 4.9k - dost mě to potěšilo
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

19.9.2005, 19:49
K tomu videu Panasonicu ktorý sa robí v Krompachoch - to je tiež čína tam sa to len montuje Laughing
K tomu modulu od Conrada sme o tom tu už popísali toľko že je to škoda reči... Môj názor je že komu sa nechce si to postaviť, lebo nevie, je lenivý, alebo nemá niekoho kto mu to postaví a nechce sa mu ani nakúpiť moduly (napr. na aldax.cz stačí koncák so zdrojom a modul filtra) spojiť to "dvoma" káblami tak si jednoducho kúpi hotovú vec pripojí to na repro a teší sa. A tiež verím že na domáci posluch to bude úplne stačiť! Ale ako píše Boramyr so SPM250 by to bolo OK Mimochodom keby niekomu bolo málo 250W, čo tak zapojiť 250-tku do mostíka(pokiaľ by to bol 8 ohm sub) a to by už určite poslalo do hája conrada a vyšlo by to len o trošku drahšie! Samozrejme conrada som nepočul neviem čo to zahrá ale jednoduch nepáči sa mi.
Kritiku: urob nejaký záber z jeho vnútra, strašne by som to chcel vidieť, najprav celkový záber potom záber na vstupné obvody, koncové a ešte jeden detail na zdroj.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

20.9.2005, 17:36
Na fotky se mrkni tady http://www.partsexpress.com/pe/pshowdetl.cfm?&DID=7&Partnumber=300-796&ctab=4#Tabs
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

20.9.2005, 19:05
Fotky zvenku nic neřeknou... my bychom rádi detail koncového stupně, zdroje, a celkovou úpravu. Je mi jasné, že se ti do toho zase nechce kuchat, když to máš postavené, ale bylo by to dobré.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

24.9.2005, 0:33
Nebudu to rozebírat Rolling Eyes Antonio si ho objednal taky, tak Vám to vyfotí Wink
Obsah fóra | Subwoofery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)