Aktivní výhybka Sýkora&Dudek
Obsah fóra | Reproduktorové výhybkyStránka Předchozí  1, 2, 3, 4
 
AutorZpráva
Paolo.n
uživatel

Příspěvků: 19

8.6.2006, 12:10
Taky jsem ze pred casem zacal zajimat o vyhybky CzechAudio, protoze mam v planu nejaky aktivni vyhybky stavet. Ale bylo to jeste v dobe, kdy jsem nevedel jak vlastne budou tyhle vyhybky vypadat. Podle informaci, ktery jsem dostal, jsem usoudil, ze to asi pro muj pripad bude neco ve stylu "kanon na vrabce" a momentalne asi nezaplatitelny. Do budoucna ale kdo vi, protoze ja jsem porad s necim nespokojenej, tak aspon budu vedet kam se pak obratit.
Mel bych k tomu ale technickej dotaz. V cem jsou vyhybky CA jiny/lepsi nez vyhybky klasicky konstrukce, napr. http://www.linkwitzlab.com/filters.htm ?
Je mi jasna ta modularita, moznosti prepinani delicich kmitoctu, strmosti, vstupy, atd. Ale jde mi hlavne o zvuk. Drazsi operaky = lepsi zvuk, to je asi logicky, ale co jeste je tady za vylepseni?
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

5.7.2006, 23:49
Plechovka napsal:
Ad PK: prohédl jsem si zběžně nabídku toho Behrigera, a nenašel jsem tam nic, co by odpovídalo mému blokovému schématu.
Ad Sinclair: u Firmy Rane už jsem to objevil (např. RPM44 nebo 88), otázkou zůstává konkrétní obvodové řešení (myslím tím přizpůsobení podmínkám profi provozu a z toho vyplívající zvukový projev - v tomto ohledu se nechám rád poučit). Pořád si stojím za tím, že v případě osazení špičovými DAC a neošizení výstupní analogové části by z toho byla špičková záležitost, řešící kompletní "úpravu" zvuku mezi "zdrojem" a koncovými zesilovači.
Cílem příspěvku bylo poukázat na to, že se v dnešní době dá taková věc řešit i jinak.
Ad amatérská realizovatelnost:
Mnou navrhované řešení je amatérsky realizovatelné jen o "něco" hůře než výhybka konkurenční (mám na mysli kompletní řešení, tedy návrh, výroba, měření, používání) - je to jen otázka know-how a vybavení (může být k dispozici např. v práci, atd.). Samozřejmě musím uznat, že rozšiřitelnost mezi ostatní zájemce se blíží nule - šlo by to pouze v případě, že by se k tomu napsal SW na PC, který by dokázal filtry ze zadaných požadavků navrhovat, měnit konfiguraci výhybky a třeba po USB měnit SW v DSP.




Tohle už je dávno vyřešeno foobarem a pluginem crossover:
-4 pásma dělení
-volitelný Butterworth,Bessel,Cherbyshev strmost 1. až 10 řád
-počítá to procík

Jen to chce kvalitní 5.1 zvukovku 24/96 minimum a jsi omezenej jen na přehrávání z PC což já osobně nevidím jako problém...

Platíš jen za HW sw je free a má to vysoký nároky na CPU a sběrnici což je doménou AMD K8.

Pokud někdo argumentuje že zvukovka nedosáhne na kvality přehrávače tak zná asi jen soundblastery a má pravdu,ale já mluvim o např lynx TwoB,E-Mu 1820M a podobnejch záležitostech. Smile Nebo AES EBU Multichanel Mux Dig výstup a k němu extra multichannel DAC pro puristy.
Obsah fóra | Reproduktorové výhybkyStránka Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)