Skelná vlna
Obsah fóra | Nezařaditelné
 
AutorZpráva
Pukis
uživatel

Příspěvků: 6

12.8.2005, 18:44
Jaké má akustické vlastnosti skelná vlna? Dala by se použít jako tlumící materiál do ozvučnice. Jde nějak definovat poměr tloušťky mezi skel. vlnou/molitanem a jinými tlumícími materiály?
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

12.8.2005, 20:31
Na sklenu vlnu sa vykasli, je dost skodliva na to aby si ju musel dychat doma ked ti bude fukat BR do izby. Kup radsej vatelin, nie molitan, ja osobne som daval ovciu vlnu.
Pukis
uživatel

Příspěvků: 6

12.8.2005, 20:56
Ale pro uzavřenou ozvučnici by se dala použít, ne?
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

12.8.2005, 21:24
Snad ano, ale radsej by som sa jej zdaleka vyhol.
0908
uživatel


Příspěvků: 89

12.8.2005, 22:55
a tam je aj dost problemov s nou lebo staci sa jej dotknut a aj v uzavretej radsej nie sklenna vata uz nieje dobra na nic uz ani na obalenie trubiek aby nestracali teplotu radsej molitan alebo uz tu spominanu ovciu vlnu.

ale asi iovcia vlna bude o dost drahsia ale ked uz to ma byt kvalitne tak sa na prachy nepozera.

ja osobne by som pouzil bud molitan alebo co sa dava podsivka do topanok lebo jej mam 8 balikov po 50 metrov a da sa pouzit aj na reprobedne ako su obaklene (neviem ako sa to presne vola)

to sve
Zede
uživatel

Příspěvků: 59
Z: Sádek

13.8.2005, 11:12
Na tu potvoru bych se taky vykaslal, Jako tlumeni nena spatna (mam s tim tluneme male bedny), ale prace je s tim silena. Stejnou sluzbu udela obycejny vatelin...mimochodem, pod nazvem Tlumici rouno ho prodava i Dexon, ovsem asi 3x draz nez se sezene v obycejnem obchode s latkami...
Pavel
uživatel


Příspěvků: 110
Z: Brno

13.8.2005, 12:15
Tusim, ze uz na starem foru se tu resil ten samy problem - tusim ze vsichni se k pouziti skelne vaty postavili negativne. Osobne si myslim tohle: nez si kvuli par stovkam nicit zdravi, tak radsi pujdu do obchodu pro vatelin (nebo tlumici material dle vlastniho gusta) a ty prachy za to dam.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

13.8.2005, 12:25
Skelná vata je strašnej materiál, sice bezpochyby tlumí, ale kdo s tím má pracovat ? Já se téhle potvoře vyhýbám jak čert kříži. Když už, tak minerální vata, prodává se to jako tepelná izolace a je s tím mnohem lepší práce. V obou případech je ale nutné tu vlnu/vatu použít uzavřenou v nějaké textilii aby jak se bude časem rozpadat nezaneřádila prachem reproduktor nebo nedej bože aby to v případě BR bedny lítalo ven! Sice je to teoreticky velice levný, nehořlavý a slušně tlumící materiál, ale to je tak z výhod všechno. Já bych to nepoužil.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

13.8.2005, 20:02
Připojím se. Skelná vata ne. Většina lepších reproduktorů má volný přístup k cívce kolem magnetu, takže kvůli pár stovkám si ten sajrajt nechat nalítat do repráků, nikdy. Rouno od dexonu = vatelín. Jeden z nejlepších materiálů je fakt ovčí rouno, ale cena... Dobrej materiál jsem si kdysi vozil z reichu od Conrada, nevím, jestli to ještě mají. Taky echt ovčí.
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

13.8.2005, 20:49
Ovciu vlnu som kupoval od Visatonu, cena teraz uz neviem presne kolko to bolo, ale nezdala sa mi az tak vysoka. na dve 20l bedne asi 800 Sk.
0908
uživatel


Příspěvků: 89

13.8.2005, 22:38
ja mam známeho na orave a ty maju ovce teda jeho foto ma družstvo a tam maju salaš a tam ovce a oni ich strihajú a a dávaju to upravovať a potom toho maju aj 50 vriec takl asi si vybavim od tadial ovčie runo ked to tak odporúčate
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

15.8.2005, 11:53
No už nie je čo dodať, fakt je ako tu tuším Michal spomenul že tie mikrovlákna zo sklenenej vaty sa ti dostanu na rerpo, záves, k cievke ak má otvor pre chladenie vzduchom a to sa tomu repru istotne nepáči.
LuKyss
uživatel


Příspěvků: 289
Z: Pardubický kraj - Choceň

9.9.2005, 19:24
Jo, skelnou vatu jsem dřív taky chtěl použít, protože jsem ji měl doma alespoň 3 pytle, ale jak říkají ostatní, řadši investuj do vatelínu nebo něčeho jiného. Nevím jestli se ještě vyrábí tento tl. materiál, který vlastním v reprosoustavách ARS 1034 ( http://lukyss.wz.cz/teorie_stavbaozvucnic.htm ), byl vyrobený ze zbytkových materiálů a taky tomu odpovídala i cena.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

9.9.2005, 23:17
Btw když se ti vlákna ze skelný vlny dostanou do ruky tak to není zrovna nejpříjemější (masochisti jsou výjimka).
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

9.9.2005, 23:31
Copak do ruky... stačí bejt po větru a za chvíli tě píchá celej krk. Nedávno jsme tu dělali novou střechu na dílně, starej strop byl izolovanej skelnou vatou. No a jak říkám, ani jsem se jí nemusel dotknout a stejně jsem toho byl plnej. Svinstvo maximální.
Obsah fóra | Nezařaditelné
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)