vyhybka 3P Beyma
Obsah fóra | Reproduktorové výhybkyStránka Předchozí  1, 2
 
AutorZpráva
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

18.5.2006, 13:49
Já chtěl výhybku pro litla a dali mi sprostou simulaci v LspCADu jen s citlivostmi a základními parametry repro... Humus. Evil
little
uživatel


Příspěvků: 276

18.5.2006, 13:56
Heh, tohle jsi mi ale neřekl...jejich přístup je ale stejně velmi zvláštní... Evil
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

18.5.2006, 16:33
Schválne som to napísal pretože K Dexon otvorene v príspevku výskac napísal:"Ale my ochotu k doladeni one třípámové výhybky máme, stačí se ozvat..."
Paolo.n
uživatel

Příspěvků: 19

8.6.2006, 11:06
Stavel jsem cca pred 2 rokama bedny s timhle osazenim. Ale jako 2,5 pasmo, tj. stredak nemel zdola omezeni vyhybkou, ale jen objemem ozvucnice. Vyhybku pro stredy/vysky jsem koupil hotovou 2 pasmovou od Dexonu a malinko jsem ji doladil, slo jen o vymenu 2 kondenzatoru a nahrazeni elektrolytu svitkem. Pro basak jsem udelal samostatnou vyhybku 12dB/oct.
Co se tyce vyssi citlivosti basaku, toho muzes sikovne vyuzit na kompenzaci tzv. baffle step. Vhodnej delici kmitocet spocitas podle vzorecku 115/w (w= sirka ozvucnice v metrech). A vyskac se zatlumi odporama, to je v pohode.
northcode
uživatel

Příspěvků: 18

15.6.2006, 18:26
to paolo. jo jo, byl to ten tvuj projekt. kdybys nemel nic proti tak bych to klidne obslehnul.nejsem ve staveni kovanej takze radsi budu kopirovat nez to vymejslet a postavit neco co nefunguje. myslis ze bys byl od ty lasky a poslal mi schema a hodnoty tech vyhybek? a ten buffle .. neco sem o tom slysel. chapu to tak ze je kdyz bude ozvucnice siroka 45cm tak 115/45 musim tu dolni propust delit na 255? ten basak by mel bejt podle charakteristik spis tak neco nad 300 ? georgeus@email.cz
Paolo.n
uživatel

Příspěvků: 19

16.6.2006, 13:41
Neni duvod mit neco proti, tohle neni nic tajnyho. Jenom uz to nemam ulozeny po takovy dobe, mel jsem tu vyhybku jako simulaci v LSPCadu, zkusim se jste podivat po zalohach... Ale zatim jsem vyfotil aspon tu 2 pasmovku pro stredy/vysky, tak aby byly videt hodnoty. Tady je foto: http://www.a-contact.cz/paolo-n/vyhybka/vyhybka1.jpg
Vyhybka je 2WH 3.0-100, puvodni delici kmitocet 3 kHz, ja jsem ho posunul myslim na 2,2 (2,3) kHz.
R36, R37 je zatlumeni vyskace, R18 (slozenej ze 2 paralelne) + C18 je kompenzace indukcni slozky impedance stredaku, hodnoty kondenzatoru jsou skladany ze 2 paralelne, ten 4,7+1 muzes dat 5,6 pokud ho sezenes. Na puvodni vyhybce byl jeden bipolarni elektrolyt, ten sel taky pryc. Tlumivky zustaly beze zmen. Myslim, ze se u Dexonu necha koupit jen hola DPS na tuhle vyhybku, at neplatis za soucastky, ktery by stejne sly pryc.

Basak jsem delil na 310Hz, tady je ale problem ze uz si nepamatuju hodnotu tlumivky, protoze jsem odmotaval zavity z nejaky standardni hodnoty. Jo, vychazi to na tech 255 Hz, pri sirce 45 cm. Takze by ti stejne vychazely jiny hodnoty nez me. Nevidim problem v delicim kmitoctu 255 Hz. Ono taky neni kriticky ten baffle step presne dodrzet, protoze na to ma vliv i tvar a vyska bedny (idealni by byla koule), umisteni repraku v bedne a ve finale si s tim akustika mistnosti stejne udela co che. Zkusim na tohle udelat novou simulaci radsi a kdyztak sem pak hodim i schema.

Abys zatim aspon neco mel, tak tady je jeste vypoctova tabulka na vyhybky i se schematama, je to jen zakladni vypocet hodnot soucastek podle vzorecku, simulaci to nenahradi, ale da se z toho vychazet.
http://www.a-contact.cz/paolo-n/vyhybka/vyhybky.zip

V 80l ozvucnici bude 12BR70 hrat tak od 40Hz, nebal bych se ji zvetsit az nekam ke 100l. Basreflex by se nemel ladit pod Fs repraku (v tomto pripade 35Hz). prumer basreflexu pouzij minimalne 10 cm, at tam neni moc velka rychlost proueni a konce s velkym zaoblenim. Kdybys potreboval pomoct s navrhem samotny bedny, tak se ozvi, tu moji v zajmu vlastniho zdravi nekopiruj, strasne blbe se to pocita, strasne blbe se to reze a strasne blbe se to montuje Twisted Evil
northcode
uživatel

Příspěvků: 18

16.6.2006, 15:33
Smile blbe to ale nevypada. diky za vstricnost. jak najdu chvilku zacnu na tom delat a ozvu se ti.
Obsah fóra | Reproduktorové výhybkyStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)