Obchod
Obsah fóra | Nezařaditelné
 
AutorZpráva
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

11.8.2005, 8:31
Ahoj musím se s Vámi o tohle podělit. Bydlím poblíž K. Varů což je také skoro jediné místo v okolí kde se dají koupit el. součástky. Včera jsem se tam vypravil pro elektrolyty. V krámě (ABX elektronika) neměli nic jinýho než čínu(YAGEO, CapXon atd.). Prodavač začal s debilníma kecama ve smyslu že jsem jedinej kdo si stěžuje na čínský kondy a že lidi to tam kupujou po stovkách protože ty kondíky jsou kvalitní. Polkl jsem naprázdno a rozhodl se mu neoznámit že je kretén když se mi snaží namluvit že to lidi kupujou kvůli kvalitě a proč oni to prodávají (obrovská marže)a nechat si pro sebe poučení proč jsou to takový sračky. Když zjistil že je doopravdy nechci tak (už značně dopálený)ale pronesl větu na kterou dlouho nezapomenu: "Podívejte my si tady nemůžeme vybírat co budeme objednávat a prodávat!" Probůh kde to žijeme?? Už chápu obavy Sinclaira a ostatních že nás ta Čína zasype jejich šmejdama a už se tu nic jinýho nesežene. Tak to jen tak pro zajímavost Very Happy
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

11.8.2005, 9:16
Každý pátý obyvatel světa je číňan. To je realita. Vyrábí tam na co si vzpomeneš a mnohdy už ve vlastní režii. Pokud převezmou vývoj do vlastních rukou a udrží levnou pracovní sílu, máme se na co těšit. Proto i mé obavy u formátu DVD. Ale pozor. Neházel bych všechno co přichází z číny do jednoho pytle. Jsou schopni vyrábět vynikající výrobky. V elektronice např. Vincent a nebo Schanling. Ono taky ne vše co je Made in USA a nebo přichází z Německa je výborné. Bohužel v mnoha případech nejsme schopni dopátrat původní zemi výroby jednotlivých součástek a maximálně jde zjistit zemi kompletace.
To aby se každý z nás stal super expertem v každé oblasti ze které něco pořizuje. Aby věděl odkud a o čem to je. Sad
Otázku bych položil jinak. Důvěřujete prodavačům ve specializovaných prodejnách?
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

11.8.2005, 10:16
Jasně pokud se to dává do kupy v Číně ale pod dozorem tak to nemusí bejt až tak hrozný ale to není případ značek typu Yung Fu. U toho je zbytečný ztrácet čas měřením parametrů protože výsledek je znám předem. A pokud věnuju volný čas stavbě nějaké elektroniky tak tam nebudu cpát takový smetí a když není možný koupit nic jinýho tak to člověka docela dopálí.

Jinak k Tvojí otázce: Jediný obchod kde vím určitě že mě nenapálí je Prodance, nejsem jejich reklamní agent ale tak to prostě je.
0908
uživatel


Příspěvků: 89

11.8.2005, 11:00
no ja mam ešte šťastie lebo blízko sú Piešťany a tam bola Tesla.
no lenže tam už sa mi zdá neni firemná predajňa ale v meste su 2 alebo 3


podla mna niektore veci od čiňanov su kvalitnejsie ako nbiektore z vyspelych krajin. A to je smutné Sad
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

11.8.2005, 11:32
Ona to taky není jenom záležitost samotný Číny, do kategorie "čínskýho šmejdu" spadá samozřejmě i zboží z jiných států, spíš tím mám na mysli tu ideu - nízká cena, životnost přesně záruční dobu nebo míň, parametry kus od kusu jiný a všechny podstatně horší než v papírových údajích. Na jednu stranu ty obchodníky chápu že to prodávají ale nebylo by na škodu mít na skladě aspoň pár kusů něčeho kvalitního, tím nemyslím nějakej high-end stačil by průměr (když použiju příklad těch elytů tak třeba Tesla nebo Jamicon). Pokud toho není obchodník schopen a ještě se snaží z Vás udělat debila když se Vám to nelíbí tak ať jde do pr... Evil
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

11.8.2005, 21:42
No je to tak t to žijeme v štátoch kde sú všelijaké normy a pravidlá recyklačné poplatky daňe že je z toho normálnym ľuďom do plaču a tým prachatým je to jedno. Len problém je v tom že sprístupňujeme trh takýmto šmejdom ale tomu sa zabrániť nedá vždy sa nájdu osoby ktoré chcú rychlo zbohatnúť a čím viac okrádať a to platí v každom odvetví, niekde sa to prejaví viac niekde menej bohužiaľ v tej elektronike je to fakt poznať. O odbornej spôsobilosti niektorých predajcov ani nehovorím.
Napadol ma výrok jedného predajcu keď som bol reklamovať autorepra: " na tom reproduktore odišiel koncový stupeň" alebo v inom som sa pýtal na širokopásmovú anténu, dal som predajcovi otázku: je na adaptéry indikácia LED? odpoveď: "Čo je to LED?" Tak v takej dobe mi žijeme samý odborník, a poviem vám bude to len horšie a horšie. Stará Tesla mala aspoň kritériá a normy pri výrobe a testoch a dovolím si tvrdiť na svoju dobu boli prísne ale ten starý telkáč od Tesly čo máme na povale dodnes funguje.
0908
uživatel


Příspěvků: 89

11.8.2005, 21:49
no neviem coje na tom pravdy ale Tesla by sa mala obnovit a to by bolo moc dobre a to by bolo aj pre inych dobre no a pocul som ze vypredavaju stare zasoby na kila po par korun ak je to pravda tak za tyzden idem na nakupy a berem si par prachov tak uvidim co je na tom pravdy.

mam to od jedneho kamosa co mu tam robi foto tak sa tesim ze bduem zasobeny suciastkami Banan Banan Banan
Obsah fóra | Nezařaditelné
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)