Problem s Technics Sa-Ex140
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
AutorZpráva
ochotsky
uživatel

Příspěvků: 37

5.4.2006, 19:33
sinclair: mam na tebe dotaz na icq prosimte odpovez mi na nej diky.jo a to vyjadrovani jako nic proti ale neznamena ze kdyz tomuhle rozumis tak jsou vsichni lamy a debilove ze zvlastnich skol
crazyape
uživatel

Příspěvků: 26
Z: Roztoky

5.4.2006, 19:33
Nehralo sem myslel to ze to chrcelo jak prase..je to mozny ze se na tom podilim nevim

uznavam ze se v tomhle lama...ale ted co s tim?
crazyape
uživatel

Příspěvků: 26
Z: Roztoky

5.4.2006, 19:36
Boda napsal:
prostě jsem to měl blbě zapojeny a ten zes měl ochranu ta to vypínala!Tak jsem to zapojil dobre!Normálně se mi dotýkalo +- tak jsem to udělal líp aby se nedotýkaly!Pořádně vše projdi jestli taky takhle něco nezkratuješ nebo jestli se takhle něco nezkratuje už v zesu!

Aha..to uz sem prijizdel tak a zda se to byt OK

hm a ted sem prisel na dalsi vec..ze ten vetrak se netoci
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

5.4.2006, 19:41
Tahle kauza mě jenom utvrzuje v tom, že lidská blbost je bezbřehá.
Od mladých lidí, kteří skoro pravidelně navštěvují technická fóra bych očekával trochu jiný přístup, než od běžného kauflandového zákazníka, který si tam koupí "domácí kino" za tři litry a hned při zapojování a následném zkoušení to odšlehne jen proto, že chtěl ušetřit na kafi a panáku, které by musel nabídnout technicky zdatnějšímu sousedovi...

crazyape, chraň Tě Panenka Maria a všichni svatí, jestli s tou Aiwou něco zásadnějšího bude.
crazyape
uživatel

Příspěvků: 26
Z: Roztoky

5.4.2006, 19:43
S tou aiwou nic NENI! A nevim proc tady hned vsem nadavas Sad

dobre kdyz vememe v uvahu ze sem to mohl zkurvit JA tak ted co s tim? Pujde to opravit?
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

5.4.2006, 19:44
Panebože...ten větrák se roztáčí, až teplota chladičů dosáhne určité hodnoty a točí se podle výstupního výkonu. Nezkoušej to ale, jinak si ty bedny odšlehneš.
ochotsky
uživatel

Příspěvků: 37

5.4.2006, 19:45
sinclair: znas receiver onkyo tx-20 ??? myslis ze ma cenu to opravovat??nejdriv to blblo tak ze nehral jeden nebo druhy kanal to se po zvyseni hlasitosti dal nedelo ale ted to nehraje uz vubec
zdeněk
uživatel

Příspěvků: 82
Z: Východní čechy

5.4.2006, 20:02
blbost může být všude, já jsem jak debil po koupi CD přehrávače a redukce cinch-din pořád nemohl přijít nato proč mi to hraje jen na gramofonovou přenosku... Taková blbost, měl jsem zapojené špatně kabely a to co hrálo bylo indukované z těch "pravých". všecko přeměř, třikrát měř a jednou řež a tak podobně.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

5.4.2006, 20:09
Znám to Onkyo. Je to slušný stroj, měl jsem tu ale jen dva-jeden s proraženým trafem a jeden se zničenými koncovými stupni po "kinderparty"...Vyplatí se to spravit, umí to hrát dobře a místo původních, poněkud zastaralých koncových tr. se tam dají dát za stejný prachy modernější, odolnější.
ochotsky
uživatel

Příspěvků: 37

5.4.2006, 20:12
na kolik vyjde oprava kdyby byly ty koncove stupne v riti? nebo trafo
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

5.4.2006, 20:29
To je těžko-nevím, co s tím přesně je. Ale myslím, že pokud se z toho vysloveně nekouřilo a uvnitř nejsou Pompeje, tak do litru to může vejít.
ochotsky
uživatel

Příspěvků: 37

5.4.2006, 20:47
a proc zrovna po kinderparty ?? to jako tomu tak davali na prdel Smile
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

5.4.2006, 20:56
Sinclair sa vyjadril veľmi mierne, neviem čo sa rozčuľujete. A už dosť dlho sa vôbec nevyjadroval nad 1,5S, kým sa tu neobjavil little a ... Už banujem, že som hlasoval v tom fóre zaňho.

Mimochodom aký veľký je ten slávny talinský rybník, podľa tohoto tu je to more Laughing
crazyape
uživatel

Příspěvků: 26
Z: Roztoky

5.4.2006, 21:04
Uplne sem se divil jak rychle jsem dostal odpoved z jednoho servisu a to:

Dobry den,
pokud se odpoji reproduktory, tak to temer jiste neni problem vstupu, ale
naopak vystupu. Muze byt poskozen koncovy zesilovac, obvod ochrany vystupu,
napajeci zdroj pro koncovy zesilovac a cela rada jinych moznych pricin. Je
take mozne, ze koncovy zesilovac pretezujete reproduktory s nevhodnou
impedanci (to Vam nechci podsouvat - pouze odhaduji mozne priciny). Pokud na
zesilovac s jmenovitou zatezovaci impedanci 8ohmu pripojite reproboxy s
impedanci 4ohmy, projevuje se to presne takhle - pri zvysene hlasitosti se
odpoji ochrany koncovych zesilovacu. Nekdy snizenou impedanci vytvorite i
nechtene paralelnim zapojenim vice boxu (byt maji impedanci spravnou, jejich
paralelnim zapojenim se snizi na polovinu, u vice boxu jeste na min).
Takze pokud to shrnu - s touto zavadou jsme se setkali mnohokrat, ale muze mit
spousty pricin a cenu tedy nedokazu odhadnout, protoze se u ruznych zavad
muze lisit az radove. Tyto zesilovace opravujeme a muzete ho tedy v nasi
pracovni dobe prinest. Mate-li jeste nejake dotazy, zavolejte me na nize
uvedeny telefon a domluvime se na podrobnostech.

Cool tak uvidime...
little
uživatel


Příspěvků: 276

5.4.2006, 21:07
jean napsal:
Sinclair sa vyjadril veľmi mierne, neviem čo sa rozčuľujete. A už dosť dlho sa vôbec nevyjadroval nad 1,5S, kým sa tu neobjavil little a ... Už banujem, že som hlasoval v tom fóre zaňho.

Mimochodom aký veľký je ten slávny talinský rybník, podľa tohoto tu je to more Laughing

Být tebou, tak se do toho nepletu...Víš o tomhle tématu kulový, nejdřív si ho pořádně pročti a až potom reaguj a ne jako sinclair, který hned jakmile zahlídne slovo zesilovač ztrácí rozum a stává se z něj ehm... Koukni o kousek nahoru Twisted Evil Twisted Evil Laughing
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

5.4.2006, 21:16
little, ty jsi fakt spam Confused nebo co. Jak tak koukám, asi brzo obdržíš 5 GS /gigasinclair/
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

5.4.2006, 21:23
Little ja som ho čítal dobre. Za tými troma bodkami mali byť vymenovaní všetci násťroční machri, ktorí sa takmer (na pár výnimiek) zaregistrovali po novom rok. Pindáte do každého príspevku, hoci o tom viete veľké guľové. Si tu registrovaný mesiac a už máš príspevkov viac ako niektorí s ročnou registráciou. Napísať za každú cenu nejakú hovadinu, aby ti potom niekto napísal že si kokot jak tálinskej rybník (neviem už komu to bolo adresované píšem všeobecne) sa mi ozaj nezdá veľmi múdre. Každý nejako začínal, ani Sinclair z neba učený nespadol.
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

5.4.2006, 21:34
Little, ach jo Rolling Eyes Seš fakt asi magor, místo abys crazyapeovi poradil, tak's ho akorát tak doblbnul.. Fakt melš úplný hovadiny - Jeana si prostě nepochopil.

Crazypae: To, že se ti netočí větrák není závada, ten se točí až při dosažení určitýho výkonu (asi aby se tranzistory tolik nezahřívaly - dnes sem to na Technicsu zkoušel). K PHONO vstupu, nikdy ho nepoužívat na nic jinýho nž na gramo. Oproti ostatním vstupům má větší citlivost (zesiluje víc) než ostatní vstupy (na mým zesáku PHONO normální signál úplně zkresluje), ale zes sem tím teda neodpálil. Podle mě se zesilovač vypne, když mají bedny menší impedanci než nejnižší dovolenou na zesáku, nebo se moc zahřeje - tepelná pojistka. Jinak bych ještě zkusil jiný bedny, třeba to je právě něma. A jště pořádně zkontrolovat kabeláž.
little
uživatel


Příspěvků: 276

5.4.2006, 21:38
TO jean: Jestli ti jde jenom o počet mých příspěvků tak ti můžu poradit jednu jedinou věc: Taky kritizuj všechno, ke všemu se vyjadřuj...občas i poraď, ale to jenom vyjímečně...a hle, najednou jsou na světě stovky příspěvků Twisted Evil Twisted Evil
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

5.4.2006, 21:40
I přes velkou chybu, kterou jsem udělal při radě crazyapeovi bych prosil, neházejte mě s littlem do jednoho pytle :!: Sad Mad Confused (ikdyž já jsem to tak nemyslel Confused :/ )

naposledy upravil iMartin dne 5.4.2006, 21:40
crazyape
uživatel

Příspěvků: 26
Z: Roztoky

5.4.2006, 21:40
BlackRider: diky za rady ale repro to neni..dela to i bez nej..pustim radio volume doprava a slysis jen po chvili cvak...
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)