Tesla Music130
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

2.4.2006, 19:45
Kamoši co mají kapelu mě dali na spravení Music130 odešel jim zároveň s shit reprákem z FK technik...dobře jim tak...ale byly pouze rozeplé tepelné pojisty na dvou odporech a rozštelovaná ochrana...proto to ten zes nevyplo asi...taky byl spálený "odbrumovač" ale to se stalo někdy dřív...dávali ho do opravy údajně nějakýmu profíkovi kterej sice vyměnil lampy ale ten potenciometr už ne...fakt profík, bručelo to jak hladovej Grizzly...zesilovač už zase fachčí ale chtěl bych upravit předzesilovač aby to tak strašně nešumělo, dělali ste to už někdo? Předpokládám nutnost poměnit i nějaké tranzistory...asi možná za to můžou oni ale jestli by nestačilo jen snížit vstupní odpory. Dá se na netu sehnat schéma? Mám doma schéma od Music70 který mě taky dali ale ještě sem na něj nemrkal...je tam aji popis nastavení toho zesilovače...koncový stupeň se zas tak moc neliší ale ten zbytek... Díky za tipy a rady.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

2.4.2006, 21:34
Výměnou tranzistorů nic nevyřešíš. Ten tranzistorový předek je z dnešního pohledu trošku blbě navržený z hlediska úrovní-tehdy totiž nedávaly mikrofony ani kytary takové napětí jako dnes, takže vstupy musely být citlivé. Dalším omezením je 12V napájení pro tranzistory=malá přebuditelnost stupňů. Dá se to upravit, ale je s tím spousta práce.
Doufám, že jsi tepelné pojistky na odporech 680R ve druhých mřížkách koncovek spájel obyčejným cínem? Jestli jo, tak až se to stane příště, majitelé Ti pěkně poděkujou - zesilovač rovnou vyhoří. Je to pájeno Woodovým kovem s tavicí teplotou 115°C...
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

2.4.2006, 22:53
otom že se to pájí speciálním nízkotavitelným cínem vím...ale bohužel ho nemám tak jsem to pro testovací účely sletoval obyčejným...no někdo předemnou to už obyčejným sletoval...další otázka zní: kde seženu woodův kov? Ty úrovně mě taky napadly...kdysi jste otom psal na zesilovace.cz
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

2.4.2006, 23:20
On se tam při opravě té tepelné pojistky nesmí při pájení cín přidat, jen troška kalafuny, aby to drželo. Woodův kov se dá koupit jako pojistka do papiňáků-takovou píčovinu nevíš a sereš se do opravy relativně složitého 100W elektronkáče?
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

3.4.2006, 0:20
Tohle je první lampový zesilovaš na který jsem se odváži sáhnout Wink těch skoro 540V naprázdno co se tam vyskytuje opravdu nechci schytat proto si dávám velkého majzla a taky nemám ve zvyku skoušet coto udělá když...proto kdybych nevěděl co stím tak to pošlu vám Cool no ještě sem se s rozpojeným tímto odporem nestkal tak to nevim..pojistky do papiňáků? no ten náš když se přetopí nak vystřelí takovou kovovou čepičku tudíš ani odtud to nemůžu vědět...no mě ten music nepříjde nějak složitý...neříkám že mu dokonale rozumím...jinak dnes sem opravil Music70 byl přerušený odpor R509 na desce 3AK05064 a přerušenej trimr klidového proudu u jedné lampy...tudíš byl nehorázně vysoký pak uhnilá nožka tyristoru v ochraně a nakonec chyběla izolační podložka pod konektorem pro kytaru1 díky tomu hodně bruměl
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)