ARM 9408
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
LuKyss
uživatel


Příspěvků: 289
Z: Pardubický kraj - Choceň

1.4.2006, 13:59
Můžu mít 2 tyto reproduktory (po úpravě od pana Cimbaly), za pěkný peníze. Měnil asi membránu a cívku. Původně jsem chtěl 2 subwoofery domů, ale jsou to spíš středobasy takže bych si postavil asi dvoupásmo. Otázka zní vyplatí se to vůbec a budou mi stačit basy bez přídavného subu? A výškáč k tomu ještě nevím jakej ale asi klasiku D210Ti neví někdo o alternativě, za lepší peníze, je to jen do baráku takže nepotřebuji max. příkon.

Obrázky zde:


EDIT: upraveny fotky


naposledy upravil LuKyss dne 1.4.2006, 17:22
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

1.4.2006, 14:11
co blázníš, ser na to!! takovou vykopávku, ve který se kdoví hrabal, nemá cenu kupovat. Když to máš jen na doma, zkus si postavit něco racionálnějšího, když už chceš velké almary, zkus třípásmo z profi, ale s tím D210Ti si nemůžu pomoct, tlačit drivery do baráku... Rolling Eyes, jsem pro klasické kaloty jako třeba T2030 od Beymy.
Nops
uživatel

Příspěvků: 70

1.4.2006, 17:16
Mě taky Cimbala nabízel "tuning" těchto repro.Prý z toho udělá výměnou kmitacího systému univerzální basové repro.Na Dexon-fóru však Sinclair upozorňoval na mizernou citlivost po takovéto úpravě.Podle Cimbaly se ale citlivost díky přemagnetování magnetu ještě zvýší.Tak nevím...Jinak s Cimbalou moc dobré zkušenosti nemám (a asi nejen já).Posílal jsem mu na opravu repro(jeho přímotop) s pomačkaným závěsem,nejdříve cenu opravy odhadl do 500Kč,po cca 3týdnech přišel balík za značně vyšší cenu,ve kterém bylo moje repro s komletně vyměněným systémem nápadně připomínajícím ted z EM Delty,upatlané od lepidla a se stejnosměrným odporem přesně 8ohm.
LuKyss
uživatel


Příspěvků: 289
Z: Pardubický kraj - Choceň

1.4.2006, 17:18
Asi jsem to špatně popsal, ty reproduktory nenabízí Cimbala. Můžu je mít od někoho za 1000,- kus. No takže je radši ani nemám kupovat jo.
zdeněk
uživatel

Příspěvků: 82
Z: Východní čechy

3.4.2006, 22:52
A za ty peníze tedy můžeš mít původní nebo už přemotané reproduktory?
LuKyss
uživatel


Příspěvků: 289
Z: Pardubický kraj - Choceň

4.4.2006, 6:33
Přemotané, mluvil jsem s Cimbalou, a prý za tu cenu to je dobré, že jen magnetický systém stojí 1000-1500 Kč, případně že to mám k němu odvést a on to proměří.
7tech
uživatel


Příspěvků: 389

4.4.2006, 17:08
I kdyby měly slušné parametry, ber to tak, že jsou to profi, které se do domácího HiFi až tak moc nehodí. Moc nízko nezahrají a když, tak budou vyžadovat velký objem bedny a v dvoupásmu bude velká membrána nahoře směrovat. Jediné domácí využití by bylo hodně velké třípásmo. Myslím, že by se za srovnatelnou cenu dalo vymyslet něco lepšího.

Edit: Omlouvám se. Měl jsem za to, že je to starej kinovej basák. Příště si líp přečtu písmenka.


naposledy upravil 7tech dne 4.4.2006, 19:54
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

4.4.2006, 18:12
Tady vůbec nejde primárně o to, jestli je to profi nebo semiprofi. Jde o to, že ať s tím Cymbelín udělá cokoliv, pořád to bude středobas, nikoliv žádný univerzál nebo "pravý" basový reproduktor, jako byl třeba ARA9918. Evidentně si z Tebe Cymbelín udělal prdel a oblbuje rádoby odbornýma kecama stejně, jako všecky ostatní. Magnet toho ARMka má na basák nízkou mezeru, takže jakoukoliv výměnou kmitacího systému z toho nejde jednoduše udělat basák s velkou potřebnou Xmax. Zkoušel to už i Štěrba s vyššími pólovými nástavci-pak to sice mělo výchylku dokonce větší, než "kiňáky", ale s citlivostí o 5dB nižší a to za to nestojí.
Jedinou vhodnou aplikací těchto repráků je středovýšková bedna v kombinaci s dobrou 2" hornou. Já je takto používám už hodně let /2xARM+2"/, dostávají dokupy občas i hodně přes 600W a nic se jim nikdy nestalo. Nesmí do nich ale jít nic pod cca 100Hz.
Jejich výhodou je festovní litý koš a vysoká citlivost v originálním stavu /starší kusy s "hrubším" magnetem až 102dB/. To je předurčuje k výše zmíněné aplikaci, cokoliv jiného je nesmysl, ty reproduktory tak byly prostě navržené. Jde o kopie starých JBL E140.
Edit: ne K140, ale E140, sorry.
fvs
uživatel

Příspěvků: 24
Z: Domanín 120 Bystřice n. Pern.

21.4.2006, 13:14
Já si tady jen přihřeju polícčičku... Mám možnost vzít 2 ARN 93x asi ještě s původními membránami v ceně 500Kč za kus. Zkoušel jsem 1 z nich dát do 90l, krmeno HK 970, no hrálo to, ale při špičkách to klepe(že by překročeno Xmax?). V rolay to prý předělají za 1500Kč, 400W, 8Ohm, 98dB, parametrově blízké prý ARA 9908. Vyplatí se to nebo ne? Byl by pak vzniklý reprák použitelný nebo radši koupit jiný nový? Nebo to nepředělávat a nechat je původní?
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)