McFun
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3  Další
 
AutorZpráva
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

31.3.2006, 16:49
tak jsem mněl možnost si poslechnout nějakej dvoju sívkovej model 10"palce McFun a řeknu vám ten týpek mi na to řek je to zatím můj nejlepší reprák kterej mám! je to můj milášek. Když jsem se podíval a viděl ještě pod tím reprem bass reflex tak se mi chtělo blejt. A tak mu říkám to skus dát trochu nahlas abych věděl jak to hraqje.a on to vohulil a začalo to dunět jako prase! no hrůza! žádná hudba to dunění bylo víc nahlas než středy!A když si doma pouštím moje Tonsili "jen 60Watový" ale řeknu vám ty jeho jsou pěkný sračky! Nikdo nekupujte! ale spíš bych chtěl slišet názor na porovnání s dexonama DRB Smile
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

31.3.2006, 20:04
No, DRB jsem naštěstí neslyšel, ale mám jeden reprák z Tipy (PPY 1000něco ..) Bohužel jsem taky věděl hovno, když jsem to stavěl, takže jsem udělal asi 65 l basreflex (reprák je 10"). Moc se mi to nelíbilo, hlavně jak byl ten reprák malej proti bedně, takže jsem to celý zmenšil na objem asi 44 l a basreflex jsem dal místo původních 80*160 mm 50*40 mm. Později jsem tlumil a snažil se zahnat dunění jak to jen šlo. Basreflex je ucpaný něčim hodně těsným, vevitř jsou na dně a vrchu jehlanový molitany, vnitřek je narván k prasknutí vatelínem a vaťákem. A hraje to o dost líp, basy jsou takový tvrdší, nepřecházej do hůůůů, jak se to ve velký míře děje u kámošových Logitech Z-3 (jemu se to prej líbí, že je to o dost lepší než tvrdý basy - co na to dodat Confused Confused: :!: Rolling Eyes )
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

1.4.2006, 12:23
nevím jak vy ale určitě bych si spíš koupil DRB než něco z tipi !!! už jen proto že to má aspoň nějaký parametry!
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

1.4.2006, 12:59
To je mi jasný, ale bohužel až dneska. Kdekdo začínal s McFunama, DRbama apod.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

1.4.2006, 16:56
no to je provlém. hodně lidem se opravdu hůů líbí a tak jim nijak nepomůžeš. BTW mcfun sou hrozný, maj hrozný parametry a tak dobře hrát nebudou ale jěště teď mě nikdo nevyvedl z omylu že pokud to dobře postavíš, dáš tam vhodnou vyhybku i zesik, tak to nijak výrazně hučet nebude. zvuk samozřejmě dobrej asi nebude nikdy. kámoš si teď koupil 25cm - teď nemůžu sehnat link (asi za 600, červená perforovaná membrána a závěs vypadá jak nařezanej buřt Very Happy ARN 5604 má snad lepší parametry), dal to do 5l bedny s 6cm basreflexem bez vyhybky. no humus. a on si libuje... ale zase se bereme k tomu věčnýmu tématu. mcfun a podobný věci sou pro první pokusy za pár korun ok. btw můžete bejt rádi že se takhle hrozný repro prodávaj. kdyby se prodával jen jeden typ, nepoznali byste kdo je lama, votuner, no prostě břídil...
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

1.4.2006, 17:12
Proč kupovat McShit, když máš za pár korun Tesly???
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

1.4.2006, 17:17
Jsou málo barevný a nemají tak super název. Jako bys to nevěděl...
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

1.4.2006, 17:22
Evil Confused
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

1.4.2006, 17:59
nevim jestli zrovna mcfun ale přece jen "velkej koláč" seženeš eště za trošičku míň... hlavně že lítá pěkná červená membrána! Laughing
bersoft
uživatel

Příspěvků: 149
Z: Krkonoše

1.4.2006, 19:59
Taky jsem kdysi koupil reprak z Tipy, 12", dal jsem ho volně do plata ve Facku (to jsem ale udelal docela poctive, i docela velky hlinikovy ucka jako vyztuhy, a neprohlo se ani o chlup Smile ), a duni jak ...
Ted mu jako posledni moznost delam malou uzavrenou bednu, cca 25l, vycpu ji taky fest, a jsem zvedavej jak to bude hrat ... V aute by to mohlo stacit, a treba i najdu nejakyho blazna, co az to uslysi koupi Wink
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

1.4.2006, 22:15
No, já chci dělat sub s GDN 25/80/7,4 a k tomu hodlám pouřít SPM 250, SubJunior, Audioswitch. Až ty věci budu mít, tak pokud ještě budu mít i ten reprák z Tipy (akorát na tom obrázku je 12", já mám 10"), tak to zkusim i s ním. A jestli to bude dunět, tak do toho pustim plnej Aldaxí výkon Twisted Evil Twisted Evil ať už nesere ... Rolling Eyes ne, to ne, možná ten reprák prodám nějaký lamě, nebo dám do auta.

Mimochodem, jak tam píšou o vynikající tuhosti, pro představu, membrána se dá ohýbat jak hadr, tuhost má skoro jako někrerý tvrší závěsy. Proto má rozsah tak vysoko, přesto že to je 10", ale s jakým zkreslením Shocked Shocked !!! Evil hrůza ..
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

1.4.2006, 22:39
Já se Vám teda přiznám. Měl jsem jeden takový McHnůj uložený hodně hluboko v regále, po rekonstrukci reprobedny, koupené kdysi v FK Technics. Zkoušel jsem na něm reakce protizkratových ochran u SPV250, až začne hořet cívka...hořet začala poměrně brzo a kdybych měl foťák, docela byste se nasmáli, co z toho repráku zbylo. Jen koš a magnet, zbytek shořel komplet na prášek-membrána hoří žlutým plamenem a lítají z ní kusy sazí. Předpokládal jsem totiž, že SPV250 jako relativně levnou stavebnici relativně výkonného konce budou stavět právě majitelé takovýchto sračkových imitací reproduktorů. Takže z toho plyne poučení : nepoužívat SPV250 ke sráčům-SPV to přežije, sráč podpálí barák Twisted Evil

LOL: /tajná informace Twisted Evil /: doporučuju Ti ten Audioswitch objednat co nejdřív, páč jsou tam poslední tři desky a další budou až bůhvíkdy, ve výrobě mají nějaké potíže s naší charakteristickou černou pohřební nepájivkou Very Happy
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

1.4.2006, 22:46
Shocked A sakra, rychle sehnat prachy, já ty Audioswitchy možná budu potřebovat dva ... dá se použít i pro stereo zesilovač? A kdy budete mít hotový a v prodeji ty stereo předzesilovače? Jinak, někdo mi říkal něco o tom, že když v subu není Audioswitch, pokud jsou ostatní věci taky Aldax, že se tam musí dát ještě softstart. Je na tom něco pravdy, má teda Audioswitch softstart? A je to bezpodminečně nutný pro jakoukoli aplikaci?

Edit: já chci použít radši SPM, má všechny ochrany a je hotovej. Já na oživování nemám potřebný zkušenosi a měřící nádobí (je něco takového potřeba? co třeba musím mít na oživení SPV 250?). Jinak moduly SPM se mi celkově líbí víc než SPV, až na cenu, ale to je pochopitelný. Jo, a ještě něco, k čemu jsou ty červený LEDky třeba na SPM 250?? To jsou nějaký signalizace ochran?
ještě jeden dotaz: poslal jsi mi už ty dva MKP kondy? Zatim nic nepřišlo, nebo jsou na poště pomalý, nebo jsem to přehlíd ..
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

1.4.2006, 22:58
Ano, v Audioswitchi je softstart-počítalo se totiž hlavně s aplikací do subů, kde jsou zesilovače od 200W výš a už potřebují sftstart a které je vhodné Audioswitchem ovládat-aby člověk nemusel furt šmátrat, kde je vypínač při každém zapnutí aparátu. Pokud je v subu např. SPV100, tak k němu je 150VA trafo a to ještě tak nutně softstart nevyžaduje. Ale SPV100 je pro dospělý subwoofer dolní nutná hranice výkonu, taková economy-version. Kvůli rezervě výkonu bych doporučoval některou z dvěstěpadesátek, fajnšmekři už mohou objednávat SPD400-zítra budou fotky té luxusní, která půjde Michalovi Taubrovi. 400W sinusových /špička 650W se SPZS6+6x6.800uF-80V/ už musí stačit každému. Michalova verze má poněkud víc, jsou tam ONS a Matsushita.
Raději to budu psát pořád dokola: Výkon zesilovačů Aldax je udáván jako jmenovitý sinusový a trvalý, do limitace zbývá ještě nějaká rezerva. Velmi dobře je třeba uvážit, zda jsou údaje o max.RMS příkonu zvolených reproduktorů reálné-v opačném případě Vás čeká nemilé překvapení...100W z Aldaxu není totéž, jako 100W z TDA7293V nebo nějakých přiblblých EZK modulů...
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

1.4.2006, 23:03
ad SPM250: jedna červená u relé je signalizace stavu ochran a dvě nahoře jsou reference ve zdrojích proudu pro vstupní diferenčák. Na oživení SPV250 stačí při pečlivé a pozorné práci jen multimetr za 100Kč z OBI nebo Baumaxu...
K čemu bys potřeboval Audioswitch ve stereozesilovači? Potřebuješ ho dálkově zapínat signálem? Samozřejmě tam použít jde, stačí vzít pro jeho ovládání signál jednoho kanálu. Kondy jsem ještě neposlal, až v pondělí.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

2.4.2006, 0:32
Ta LEDka u relé teda svítí, když pracuje nějaká ochrana? Pak by možná bylo lepší dá tam ten PSH konektor /nebo kterej to je/, protikus a LEDku, aby příp. uživatel zesilovače moh' dát LEDku třeba na čelní panel, aby věděl, když zapracovala ochrana Idea

Audioswitch jsem chtěl u stereo zesu, protože budu mít předzes asi v samostatný krabici, tak abych nemusel furt obojí zapínat, tak proto, nebo aspoň nějaké propojení s předzesem a ovládání stykačem (co já si ještě nevymylslim, to jeden neviděl, chtěl bych i DO k předzesu, ale jak to udělat Confused ConfusedSmile

AD Výkon: neodstřelí mi SPM 100 d'Appolitní bedny s dvěma ARN 188-03/4 v sérii a s ARV 104-04/8, pokud to budu používat jako rozumnej uživatel, a ne jak debil, co koupí nějaký 2.1 nebo 5.1 hůůůů a hned to zkusí ohulit? (jinak přežilo by to i ohulení?)

Takže do subu budu Audioswitch potřebovat. A ten Tonsil GDN 25 má mít 80/130 W, věřit se tomu asi dá, ale je 4 ohm, takže do něj by SPM 250 mohl vrazit plnou páru, ale jen v případě, že se k němu přiblíží kokot, co to zkusí ohulit .. (budu se snažit jím nebýt) a na špičky bude rezerva víc než vynikající.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

2.4.2006, 1:36
U SPM250 je zbytečné tu ledku vyvádět ven-po zapůsobení ochran odpadne výstupní relé a onen kanál prostě nehraje. Ta ledka je tam v podstatě jen proto, aby uživatel věděl, že je odepnuto relé /do každého relé není vidět/ a že onen kanál je přehřátý. Jiná závada při dimenzování součástek našich zesilovačů v podstatě nepřichází do úvahy.

ad výkon SPV100: dvě ARN188/4 v sérii SPV100ka určitě nepoškodí.
ad sub: No, že bych té GDN25 zrovna věřil údaj o max. příkonu se říct nedá, ale při rozumném domácím použití není problém. Navíc je možné výkon SPM250ky libovolně redukovat dolů, třeba na 200W použitím trafa se sekundárem o pár voltů níž. Koneckonců přetížený subový reprák se prozradí sám-cívka mlátí do nástavců, nebo smrdíSmile))
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

2.4.2006, 1:57
Já bych tu ledku přeci jenom radši viděl někde venku, i přestože u Aldaxů se dá jakákoli závada téměř vyloučit.
Jinak SPM je o něco silnější než SPV, ne?

Edit: GDN 25 má 2" cívku, myslím že těch 80W je tam celkem reálných, rozhodně víc než u toho shitu z Tipy, který má 1.5" cívku a jeho "psaný" příkon je 90/250W .. A jestli ne, tak to bude stejně jedno, ten GDN jsem koupil dost levně a časem ho zaměním za Beymu 10BR60 (btw. nevíte někdo, proř je 10BR60 dražší než 12BR70 ??)


naposledy upravil iMartin dne 2.4.2006, 2:01
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

2.4.2006, 1:58
Není, co do výkonu a bezpečnosti jsou zcela srovnatelné.
little
uživatel


Příspěvků: 276

2.4.2006, 18:20
Všichni pomlouvají, ale nikdo je zatím neslyšel Laughing Laughing
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

2.4.2006, 20:01
little, co tím myslíš: že pomlouváme Aldax? To je blbost, ty tady každej chválí a slyšela je asi spousta lidí. Pokud jde o McFun, vážně si myslíš, že s tím nikdo nezačínal? Já teda nemám přímo McFun, ale trochu menší zlo, taky z Tipy. A slyšel jsem to, je to o hovnu, aby to hrálo slušně, musí mít pořádnej zesilovač, ten ale ten reprák odpálí, takže ve výsledku je to stejně k hovnu. Mimochodem, tys zrovna tak moc chtěl pomlouvat DRB, ale předtím jsi ho hájil zuby nehty Confused, není to trochu divný? Radši mluv jen o tom, cos slyšel, a ne co ti někdo řekl.
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)