Molitan na tlumení
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2
 
AutorZpráva
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

29.3.2006, 19:09
Zkus to vytlumit nejdřív tak do půlky a hrát si s tim.
Jarous
uživatel


Příspěvků: 214
Z: Nupaky

29.3.2006, 22:13
Jo tlumení je věda, už jsem to psal Frankovi v jiném dotazu, z diskuze jsem pochopil, že máš BR ozvučnici - zkus tedy nejdřív tlumit, pokud ti to jde, maximálně 2/3 objemu bedny, kolem BR vůbec nic nedávej, maximálně trochu na dno bedny. (jinak 226/05-08 není zrovna vhodná do BR). Tlumící materiál - vatelín nastříhej na pásy, které budou v tvém případě široké na šířku bedny(repro máš v boku) a začni skládat v bedně zleva do prava, udělej z toho takovou harmoniku na výšku, budeš to pak, ale muset nějak zajistit proti posunu ve skříni -nejlepší jsou výztuhy do kříže, nebo výztuha s vyříznutou dírou jako to má Frank na fotkách svých sloupů, tam to drží samo. Uprostřed bedny můžeš zhustit - více zubů, za reproduktorem uber. Vatelín by se neměl dostat do koše reproduktoru a raději nechej za reproduktorem trochu volného místa. Když se ti bude zdát málo basů, uber materiál, pak roztáhni víc ty zuby. Můžeš lepit i na stěny cca ve dvou vrstvách, pak budeš lepit na všechny stěny, vynechat kolem BR a můžeš omotat výztuhy, tento způsob má, ale problém v tom, že se nedá moc experimentovat s množstvím, prostě, když to přilepíš už to tam bude Laughing. PS: Místo tý vaty bych dal radši ten vatelín, systém tlumení je stejný viz. výše, akorát šířka pásu pro harmoniku bude na hloubku tý bedny - repro máš čelně.
Jacket
uživatel

Příspěvků: 72
Z: Brno

29.3.2006, 23:48
ja mam 226ku v 35 litrech zatlumenou tak z 35% obvazovou vatou a rozdil byl poznat hned po prvnim spusteni - prijde me ze se zvedla citlivost na basech - jsou takovy pevnejsi a dynamictejsi - premyslim o tom ze bych vytlumil celou bednu.Ale nekdo tady mam pocit psal ze vata stoji za prd.Nevim no - me se zda ze svuj ucel plni slusne.
Boda
uživatel


Příspěvků: 88
Z: Okolo Hradce

30.3.2006, 14:15
to jacket:ale ja mam uzavřenou!!i jsem to tady psal!
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

30.3.2006, 14:26
Mam podobnou kombinaci (226/07 + 150/23 + GTC11/100) s podobnym delenim. Mel jsem stejny strach, vytlumil jsem po stenach tlumicim rounem od Dexonu v jedne vrstve, kastlik pro stredak kompletne vatou. Bez dalsiho badani jsem ponechal ...
Jarous
uživatel


Příspěvků: 214
Z: Nupaky

30.3.2006, 15:56
Jestli máš uzavřenou, tak vytlumíš celou bednu harmonikou, budeš si akorát hrát s množstvím vatelínu za basáky, uprostřed bedny zuby zhustíš. Nebo uděláš jak psal premek_k.
Jacket
uživatel

Příspěvků: 72
Z: Brno

30.3.2006, 16:00
ja ji mam taky uzavrenou
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

30.3.2006, 16:53
Nechtel jsem samozrejme tvrdit, at to udelas stejne, ze to bude OK. Vzdy je treba posoudit poslechem, zda je to to prave. Jen jsem chtel naznacit, ze jsem napoprve vytlumil tak, jak jsem popsal a jsem s tim spokojeny, menit to nebudu. Coz mohla byt take samozrejme nahoda, nebo jsem hluchy a pod... Zalezni na spouste aspektu, bednu vzdy ladis ka konkretni prostor a usi...
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)