Trafo k TDA2030A
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2
 
AutorZpráva
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

1.4.2006, 21:18
No hezky sis naběhl na vidle. L7818CV je 1,5A standardní stábl, dvouampéráky by byly 78S18 a 79S18, přičemž ten negativ jsem ve 2A provedení ještě neviděl. Nad 1,5A jde napětí ostře dolů, pověšení jakkoli velkých kýblů na jejich výstup je naprostá hovadina bez příslušně rychlé ochrany diodami. A i tak je někdy problém s jejich náběhem při zapnutí, ony nenabité velké kýble na výstupu se chovají jako zkrat. Takže při použití těchto stábů /s kýblema na výstupu/ k napájení symetrického zesilovače můžeš dosáhnout akorát toho, že si zesilovač ve špičce cucne, zareaguje ochrana některého z nich, filtrák se částečně vybije a jedna větev napájení je na moment bez napětí nebo s prudce sníženým. To je fakt skvělý pro ten IO i pro reprák.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

2.4.2006, 8:18
joo to sem taky řešil. Huh - kýble. je to tak ale u mě to valilo protože sem to valil na nižší napětí a neuvědomil sem si jaký hrozivý prody tam potečou při +- 18/24V Smile. ještě k těm 78XX a 79XX. CVéčka sou mám dojem 2A a podle napětí (ty vyšší) 1.5A. sem línej kouknout na datasheet ale matně si vzpomínám... hádáme se tu vo volovinách... když to vemeš tak celej tenhle projekt TDA2030 + 78XX/79XX je strašná vojebávka... už mlčim... :P
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

2.4.2006, 9:05
ty staby byly april, akorat jsem se sem uz vecer nedostal Laughing, nejsem magor, abych tohle provozoval jinak nez experimentalne. ale s tim ucesanejsim zvukem nekecam, proc to hralo lip ale nevim Confused
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)