SEAS basáky
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
Matej
uživatel


Příspěvků: 54
Z: Košice

21.3.2006, 19:09
s hrôzou som zistil, že 17cm seas basáky takmer vymreli ... výrobca ich nevyrába Sad
potrebujem nejakú rozumnú náhradu za P17REX do 2-pásma, poraďte aký
pozeral som CA18RN/X, resp L18RNX/P (hliník - pekný, ale asi by boli problémy s výhybkou), resp. navrhnite niečo kvalitatívne podobné. díky
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

21.3.2006, 19:11
Přechází na jiný koše. Jinak rozměr je v podstatě stejný. Vzhledem k tomu, že G18 už se skoro nedá sehnat, zkusil bych L, pokud bych měl schéma výhybky.
Matej
uživatel


Příspěvků: 54
Z: Košice

21.3.2006, 19:25
tá L18 sa mi celkom páči, len neviem fakt čo to spraví ... lebo na AL som počul že ho treba dosť "umravňovať" a ja sa zatiaľ cítim tak na max. 2*12dB ... tá CA18 by mohla byť príjemnejšia, ale zase sa mi nepáči výzor nemáte niekto rozumný obrázok ? nechcel by som skočiť do niečoho, čo nezvládnem Sad
kyselym
uživatel

Příspěvků: 74

12.6.2006, 14:40
cau tak ja mam doma tyhle bednynky a muzu rict ze hraji skvele (L18 je fakt super)
http://www.humblehomemadehifi.com/DD8-MkII.html
vyhybky jsou jednoduche 12db/oct
jinak pokud bys chtel G18 tak mi jedna nepouzita lezi doma(ale jen jeden kus)

ps. kdyz budes mit stesti tak ti Tony i navrhne vyhybku (ale jen navrh, nebude to testovat)
Matej
uživatel


Příspěvků: 54
Z: Košice

12.6.2006, 18:10
dik za ochotu Smile ale momentalne uz mam skoro hotove stlpy s CA18RNX a 27TFFC ... vyhybku doladujem, takze coskoro sa ozvem s projektom Twisted Evil
kyselym
uživatel

Příspěvků: 74

13.6.2006, 9:33
njn sem na tohle forum zacal chodit teprve nedavno...Smile este me pak napdlo ze uplne idealni substituce za P17 by byl P18RNX/P ale zatim se blbe shani jinak CA18 je pry taky skvelej sam planuji v budoucnu snim neco postavit:)
pistole
uživatel


Příspěvků: 51

13.6.2006, 9:56
U seasu dostanete přesně co si zaplatíte. Nebál bych se použít od nich jakýkoliv měnič.
Je to jenom otázka preferencí co máte rádi Hlína/fiberglass/papír Smile
Málo se tu o nich mluví ale rozhodně bych jako alternativu zvážil taky VIFU hlavně modely řady XT jsou výborné. Imho lepší než seasy (možná SKORO tak dobré jako scanspeaky a excely) Ale dělají jenom 18 cm velikost, což je koneckonců ten rozměr, o kterém se tu bavíte. Cena je srovnatelná a dostupnost taky možná lepší vzhledem k pomalým dodávkám importéra seasu.
Ještě stojí za zvážení nová řada od peerlesu zvláště exclusive a nomex verze - mají jednu velmi zajímavou věc a to jsou zkratovací kroužky v motoru což se vyskytuje opět jenom u těch nejdražších měničů. Měl jsem možnost vidět nějaká porovnávací měření zkreslení a dělá to opravdu silný dojem. A ceny jsou "real bargain".
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

13.6.2006, 10:44
Moc hezký příspěvek, děkuji.
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)