Aktivní 2.1 výhybka
Obsah fóra | Reproduktorové výhybky
 
AutorZpráva
Loogan
uživatel

Příspěvků: 137
Z: Soběslav

21.3.2006, 17:45
Ahoj, potřeboval bych poradit, jak vyřešit 2.1 výhybku. Až budu mít lepší zvukovku nebo receiver, tak to bude vyřešený, ale teď neni Confused
Tady je pár návrhů.
http://www.de4mator.iglu.cz/
http://www.mujweb.cz/www/elektroworld/elektroworld/index.html

Sub by si asi zasloužil přeladitelnou(nabízí mi jí jeden týpek za 300Kč)
http://www.mujweb.cz/www/metronix/vyhybky.html
Loogan
uživatel

Příspěvků: 137
Z: Soběslav

9.4.2006, 19:07
Napsal sem to trochu nesrozumitelně. De mi o to, jak připojit sub ke stereu. Satelity můžou brát klidně celý pásmo a výstup pro sub nemusí mít horní propust(na to má samostatnou výhybku).
Vim, že to dát na jeden kanál je blbost kvůli stereo rovnováze...
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

10.4.2006, 8:05
Pokud máš klasický stereo zesilovač, tak vyvedeš signál za regulátorem hlasitosti, sloučíš buď přes odpory nebo lépe přes OZ (pokud výhybka pro SW nemá stereo vstup), pak aktivní výhybka, zesilovač a reproduktor v subu. Pokud výstup za regulátorem hlasitosti nemáš a nechceš se v zesíku rýpat, tak vezmeš signál z výstupních svorek zesilovače přes odporové děliče, ale tam je signál už trochu více zkreslený.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

10.4.2006, 8:25
Popiš trochu podrobněji, jaký máš zdroj signálu a jaký zesilovač.
Loogan
uživatel

Příspěvků: 137
Z: Soběslav

10.4.2006, 17:04
Já sem to myslel tak trochu včeobecnějc.
Výstup z CD přehrávače, při nejhorším discman, mp3jka. Zesilovač pro satelity je starší věž(kdyžtak napíšu typ) a pro sub Powerbase 300(jestli poběží).
Výhybka pro sub asi z Metronixu(těch 24db na oktávu)
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

10.4.2006, 19:05
Výborně. Signál z CD/discmana přímo do věžičky. Pokud věž nemá nějaký výstup signálu za potenciometrem hlasitosti /třeba jack na sluchátka, který automaticky neodpíná reproduktory/, bude třeba vzít signál z reprovýstupů.
S tím ať Ti poradí pan Meca. My to máme na Junioru už vestavěný.
Loogan
uživatel

Příspěvků: 137
Z: Soběslav

11.4.2006, 18:38
:arrow: Sinclair: Já vim, že to máte vymakaný...asi si ho časem koupim. Jenže tuhle výhybku už mám skoro doma. Stejnak bych to potřeboval vyjímečně.

Když to rákosníci udělaji do PCshitů za 750, tak na to musim přijít. Nešlo by snížit nebo ubrat dolní propust pro satelity u http://www.mujweb.cz/www/elektroworld/filtr/subwoof_schema.pdf
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

11.4.2006, 18:42
U rákosníků to nejspíš bude způsobené pasivním dělením z debilních 'součástek' Confused, pokud je sestava 2.1 Kinyo náhodou z dvou širokopásem a bandpassu, proč tam dávat výhybku, že Confused: Idea Wink Confused Evil
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

11.4.2006, 18:53
Přesně tak, dělají to pasivně tím nejhorším 10% hnojem, pak se to zesílí levným korejským operákem a je to. On je totiž korejský 072 daleko levnější, než značkový MKT kondík třeba 100n/63V...

Korejské kopie známých polovodičů poznáte podle nevýrazného, nažloutlého potisku a velkého K /s trochu protaženými rameny/ v některém rohu.
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

11.4.2006, 19:15
To Sinclair:
Neuvazuje Aldax o nejake jednoduche aktivni vyhybce ze sterea na 2.1 ?? Podle mnozstvi dotazu na pripojeni subu ke stereo vystupu by to bylo snad i melo vyznam.

Neco jako vysokonapetove vstupy a vystupy pro L + P + Sub. Ten vystup na SUB ve dvou urovnich LV pro aktivni sub a HV pro pasivni...

Nebo je to nesmysl ??
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

11.4.2006, 19:23
Nedělá to Senior?
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

11.4.2006, 19:49
Pokud ano, tak jsem to z toho popisu nepochopil ... Embarassed Ale vesmes mam dojem, ze tam je vystup jen na ten sub.

Ja jsem to asi spatne napsal. Myslel jsem jen takove udelatko, ktere by z 2.0 udelalo 2.1, aniz by zatizilo vystupy zdroje signalu. A co si s temi vystupy z toho udelatka kazdy udela - je jen na nem.
S tim, ze signal L a P by byl vesmes pruchozi a vystup na SUB ve dvou urovnich - nizkonapetovy (napr. pro buzeni SUBSENIOR) a vysokonapetovy (pro pasivni vyhybku nenarocnych aplikaci)
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

11.4.2006, 19:59
Toto se obávám, že to senior zvládá..
Sinclaire, sem a objasnit!!! Laughing
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

12.4.2006, 0:45
Já se zas obávám, že jsem asi nepochopil, oč tu jde. Přeci : když mám prachsprostý stereoreceiver nebo kompaktní věž, tak normálně s ní budím původní "satelity" fullrange a stereo reproduktorový signál obou kanálů si ještě odbočím pro Junior či Senior. Tento vstup nijak nezatěžuje zesilovač /je to vidět v tech. údajích, jaký má vst.odpor/, důležité ale je to, že je tento vstup na Junioru i Senioru symetrický proti zemi a signály obou kanálů si sloučí "pro vlastní potřebu" na mono.
No a pokud někomu vadí, že původní "satelity" jedou zespodu fullrange, není problém do každého z nich vrazit 100uF bipolární kondík, tak, jak se to zcela běžně dělá.
Proč dělat elektronickou výhybku s výstupy pro sub a satelity? To je vhodné až u vyšších výkonů nebo reproduktorů, které prostě dole mají ostrý limit a pod něj za žádných okolností nesmí /např. satelity BOSE/.
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

12.4.2006, 10:57
Jojo, byl to prestrel...

vystup na SUB ve dvou urovnich - nizkonapetovy (napr. pro buzeni SUBSENIOR) - kokotina, protoze je potom cele toto zarizeni zbytecne - a vysokonapetovy (pro pasivni vyhybku nenarocnych aplikaci) - to je taky kokotina, protoze takove reseni neni vubec stastne.

Omlouvam se za zasirani tredu, dnes jsem si uvedomil, ze takoveto udelatko je nesmysl.
tomboss
uživatel

Příspěvků: 82

12.4.2006, 13:14
cize ak spravne chapem, je mozne prevadzkovat sub docasne zo stereozosilnovaca /+napr.junior+jeho napajanie/ kde mam pripojene uz svoje repro a potom casom k tomu dokupit napr SPV100?
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

12.4.2006, 14:06
Ne. Výstup z preampů je na úrovni pro vstup koncového stupně. Nemůžeš na něj připojit reprák přímo ani když používáš jako vstup repro-in. To je nesmysl.
tomboss
uživatel

Příspěvků: 82

12.4.2006, 14:32
jeezis ja som blbec, som si neuvedomil
Obsah fóra | Reproduktorové výhybky
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)