Genialne jednoduchej zesik ... ? :)
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
AutorZpráva
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

10.4.2006, 8:14
Ono to napětí je zaručováno v nějaké toleranci myslím +10%/-8%, ale nevím přesně, jaké hodnoty používá ČEZ. Já v práci držím napětí 6300V a 22700V. Idea
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

10.4.2006, 19:12
hezký Smile. já někde četl +/- 10% ale bůh ví jakej břídil to psal. každopádně u nás máme v zásuvce běžně 238V, dost často nad 240 a můj kompík kterej shořel na popel to pravděpodobně zachytil v plný parádě Laughing. měli by zlepšit normu na +/- 3 % Smile
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

10.4.2006, 21:09
To Crash:
To nebola chyba napatia v zasuvke, ale je dane kvalitou resp. nekvalitou lacnych zdrojov do PC.
george
uživatel

Příspěvků: 110
Z: Uh. Brod

10.4.2006, 23:19
To pibi:Muzes me napsat jakou rukou ktere napeti drzis? Nerad bych neco sprasil.
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

11.4.2006, 7:18
2George
Omlouvám se za nepřesný a zjednodušený výraz, správně jsem měl napsat "udržuji hladinu napětí"
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

11.4.2006, 17:21
to hop377: kvalitní zdroj sem viděl, že udržel i zásah blesku do vedení tak 40m od domu. z obrazovky monitoru se zablejsklo, a komp zatuhl. po restartu běžel dál. Můj bejvalej komp stál 40 litrů bez monitoru, stavěnej mym známim v dobách kdy sem kompů až tak šíleně nerozuměl abych si nataktil procák... mam dojem že tam byl dost kvalitní zdroj. newim kde byla chyba, asi byl konkrétní kus vadnej ale vim bezpečně že v mym domě běžně bylo nad 240V v dobách kdy se ještě psalo 220 (přecházelo se na 230).Z kompu zbyli jen RAMky 128MB SD RAM 100MHz. docela smutek... teď mam u pc 2 přepěťovky. jednu za pade, druhou za litr Laughing
btw proto si řikám CrashPC - hodně PC v mý přítomností lehlo, nebo alespoň dostalo pořádnej kouř...
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

11.4.2006, 17:43
To Crash:
Urcite to bolo tym zdrojom, mozem Ti vymenovat zopar znaciek, a nemalop mi ich preslo rukami, ktore maju z principu zlu konstrukciu a robia prave to ze v pripade poruchy miesto 5V je tam cc35V. Holt to je prave dan za dnesne ceny PC, vsetko je tam navrhnute len aby to nejak islo. Zlate AT masinky, nepametam si zeby som mal v rukach vadny zdroj z AT.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

11.4.2006, 18:08
Hope, co bys mi doporučil za "tišší" zdroj?
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

11.4.2006, 18:14
Tieto pouzivam bezne: http://www.roline.sk/inshop/scripts/detail.asp?ItemID=53675&Level=6202 velka spokojnost, hlavne vydrz.
Tieto su este lepsie: http://www.roline.sk/inshop/scripts/detail.asp?ItemID=53673&Level=6202, ale ta cena uz nic moc, zato ma vsetky poistky vratane prepatovych a navyse tie pistky su aj funkcene.
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

12.4.2006, 1:40
Frank: jestli sháníš tichej zdroj fakt tichej a máš dost prachů tak jdi do ETASIS Fanless 300W asi tak do tří týdnů Ti na něj vyjde zátěžový test na svethardware.cz Wink metodika testů vyjde v článku co nevidět Cool ale zdroj neni všecko...pak zjistíš že řve disk...bzučí monitor... Laughing vím očem mluvím...od doby co mám vodní chlazení Very Happy
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

12.4.2006, 21:22
jj taky sem si myslel jak ztišim komp. pro další komp sem se rozhodl počkat protože ho budu chtít prakticky neslyšnej. tedy max do 5db Laughing. to budou všude pasivy, na GPU,na zdroji,na CPU asi peltier, disk nějakej tichej i na úkor menšího výkonu, tuhej a "tlustej" kejs asi od mironetu... LCD monitor. no prostě musí bejt ticho jinak to všechno rošlapu. už mam na svůj stávající komp nerva. je docela tichej protože sem všechny větráčky ztišil. sice se mi peče CPU na 68 stupňích ale... Laughing asi zpopelnim další kompík...

s těma zdrojema je to zlo... asi to udělám tak že budu kupovat buď normální a každý 2 roky měnit nebo koupim nějakej smrtící za 2X00Kč...
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

12.4.2006, 21:27
Je to velká prasárna se snažit zdroj zbastlit?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

12.4.2006, 22:43
No co, zakázkový trafo s několika sekundáry, stádo elytů, softstart, zpožděný připojení zdroje a malé tráfko s relátkem pro pomocný napětí a zapínání zdroje ze stand-by režimu a máš PC zdroj jak stehno... akorát ti nesmí vadit, že bude velkej, těžkej jak kráva a drahej jak svině (i když, oproti těm zdrojům za osmičku...) Když ho dáš do plexibedýnky s neonem, všichni padnou na zadek Very Happy
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

12.4.2006, 22:46
Nemusí to bejt stabilizovaný?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

12.4.2006, 22:51
No tak si přimysli stabilizaci... pár operáků, trandů, odporů a hotovo ne? Akorát možná budeš muset koupit druhou PC bednu jenom na zdroj...

O kvalitě toho, co leze z tý spínaný potvory za 600,- si nedělám moc velký iluze...
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

12.4.2006, 22:52
Delate si prdel, ale kdysi jsem si PC zdroj stavel opravdu sam. Bylo to na XT a v dobe, kdy jsem byl opravdu bez financi (posledni nasetrny litr padl na monitor a kartu Hercules Very Happy ). Byly to dve stejna trafa se sekundary 2 x 24V paralelne :!: :!: :!: a stabilizovano standartnimi 78xx a 79xx v kovu. Jen 5-ti voltova vetev mela stabilizacni obvod doplneny o KD-cko, mela pry davat 50W (zapojeni z AR).

Zajimavy byla i logika signalu POWER-GOOD: Na celni desce byly LEDky pro kazdou vetev a pokud se po zapnuti rozsvitily a nezhasly, nahodil jsem to ISOSTATEM.

Ventilator byl prumyslovy a delal kraval jako prase...
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

12.4.2006, 22:54
No právě... Možná bych i něco postavil Very Happy Pár zdrojů jsem rozebral a zbyly z toho kondy na 200V a nějaký trafa, samozřejmě tuny dalšího bordelu... Co vy na to? Dá se to? Jak se pozná, jestli se trafo bez parametrů na to "dá použít"?
...no... asi vymejšlim kraviny.
zdeněk
uživatel

Příspěvků: 82
Z: Východní čechy

12.4.2006, 23:47
Sežeň 600VA trafo, k tomu elity které stačí na 15V a 10V pak nějaké lineární stabilizátory a je to! problém bych viděl v tom že např. starší obvody které potřebovali -12V tam se musely připojovat napětí v přesném pořadí. A v ATX zdroji máš také jakýsi vodič kterým ho zapneš. Na 5V stabilizátoru budeš mít úbytek tak 4V, k tomu proud 20A- to máš 80W... ale uchladit by se to dalo. nebo jít do spínaného.
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

13.4.2006, 1:21
no nevim pánové...tohle jedině spínaně...navíc téměř všecky velký odběry sou na nových deskách brány z 12V větve aby mezi zdrojem a deskou nevalily takový proudy...jinak specifikace ATX12V povoluje pokles na 12V větvi napájející procesor a grafárky pokles v zátěži až na 11V ale bacha! ty zdroje maj mít dvě separátní 12V větve a disk potřebuje 12V +/-5% jinak bude chybovat...než něco vymýšlet tak radši nějaký horší zdroj upravím a můžu si jím být jistej...jinak specifikace povoluje zvlění na výstupu až 120mVšš na 12V větvích a na ostatních 50mVšš v pásmu 10Hz až 20MHz...takže celkem volné...a jsou zdroje i dost drahé které toto nesplňují!! ale rozhodně nešlápneč vedle když koupíš Enermax
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

13.4.2006, 8:52
Vy ste úleťáci, zdroj za 3k nebo dokonce za 8k dyt za to mám celé PC. Ve 3tím PC mám eruocase s 12cm větrákem za 600 ,- a nemám problém. Stejně mě v tom největší vychr dělá 6600GT. Jestli vás sere ten hluk PC tak si provrtejte stěnu a dejte ho do druhé místnosti(cd-rom pichnu na kabel přes ohnivej drát a je po hluku) Very Happy
Jarous
uživatel


Příspěvků: 214
Z: Nupaky

13.4.2006, 9:49
No chlapi u nás v práci se použivají do PC zdroje FORTRON, parametry sedí, bezproblémový tichý a bezporuchový provoz, dalo by se říct že 300W FORTRON= výkonem 450W MOREX/EUROCASE a jiný srajdy. Už jenom na váhu je to proti levnejm čínskejm šmejdům sakra rozdíl tříkilo vám urve ruku jak má masivní chladiče o čtyřkilu nemluvě, navíc od dob 12cm ventilátorů jsou ty zdroje super tichý. Dávám odkaz na e-shop, neberte to jako reklamu jenom abyste mohli kouknout na parametry, ceny jsou taky příznivý. http://ekatalog.svet-it.cz/zbozi.aspx?skup=1&pkat=1391&vyr=19&kat=166&akt=1
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)