Reproduktory pro DK?
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
Ha-sha
uživatel


Příspěvků: 58
Z: Praha, Žamberk

2.3.2006, 12:18
Čau! Mám v plánu stavět domácí kino. Nejprve jsem přemýšlel, jestli 5.1 nebo 7.1. První dotaz: Jakou budoucnost má 7.1? Asi jako každý jiný jsem omezen financema, takže tomu bude odpovídat i osazení beden. Moje "představa":

Sloup 2xARN188, ARX150 (?), ?
Stojan ARN188, ?
Center 2xARN?, ?
Sub ? (ARN312)

Jako středový chci použít ARX150 (dle fóra je lepší než ARP150). S výškovými repro bude problém (cena do 1000). Rád bych typy, ktere vypadají zvenku stejně a decentně...takže buď ARV (bohužel pověstný hrb Sad ), SC10 (nikde ale žádné reference) nebo Tonsil (GDWK 10/80)? Beyma a GTC nemá stínění, levný hezký Seas jsem nenašel, Monacor ve mě nebudí důvěru... Do centru váhám jestli ARN150-60 (ohlasy říkají ne) nebo 116 (zdá se mi ale slabá). Do subwooferu nemám představu. Dík za rady...
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

2.3.2006, 12:29
Stíněné výšky dělá i HiVi, ceny kolem 500-600 Kč.
Přední a zadní reprosoustavy by měly mít shodné osazení.
Ha-sha
uživatel


Příspěvků: 58
Z: Praha, Žamberk

2.3.2006, 12:39
Jo, právě na ně koukám (třeba Q1R)...kde se dají tady u nás koupit? Zagoogloval jsem, ale nic moc...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

2.3.2006, 12:41
http://www.panskydvur.unas.cz/
-funkyshit-
uživatel

Příspěvků: 25

2.3.2006, 12:45
Pripada mi zbytecny delat tripasmo s ARN188, akorat budes mit slozitejsi a drazsi vyhybku a podle me z toho zadny zlepseni nekouka. 188 dokaze zahrat pekny stredy. A pokud nepotrebujes mit stineny vysky ve slupech a v efektech tak co treba Beyma 2030 nebo Tonsil GTC? Myslim ze je tady na amplionu na tuhle kombinaci i vyhybka od antonia. Sam mam doma par vyhybek na ARN 150+ARV104 a musim dat antoniovi jednicku s hvezdickou Smile
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

2.3.2006, 13:05
přesně jak píše fankyšit, jinak dík funky Laughing
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

2.3.2006, 13:39
Nemám v tomto směru nějakou praktickou zkušenost, ale čistě teoreticky:

- Nejlepší dojem prostoru vytvoří kombinace stejných beden (minimálně stejných objemem, měniči a výhybkou).

- Simulace výhybky třípásma nedokonalou matematickou metodou z nedokonalých (mnohdy záměrně "vylepšených") údajů o měničích bude pravděpodobně dál od reality než simulovaná výhybka pro dvoupásmo.
Jarous
uživatel


Příspěvků: 214
Z: Nupaky

2.3.2006, 15:29
Možná by ty přední sloupy mohly být i nějaké d'Appolito třeba s ARN188 a nebál bych se ani ARV pokud potřebuješ stíněné. Také bys nepotřeboval SUB. Na poslech hudby budeš stejně asi poslouchat jenom na sloupech. Pokud máš hodně místa a chceš vyloženě 3pásmo, tak co zkusit na ty sloupy třeba uzavřenou ozvučnici než se trápit s BR a repro TONSIL GDN30, středy ARX150, výšky klidně ARV ? Já dneska kdybych si mohl vybrat, tak raději bez subu s pěknými sloupy centrem a efekty. Jinak udělej 5.0(5.1) a pokud ti to bude málo ty další dvě efektové na 7.0(7.1) vždycky doděláš, pokud budeš stavět z dostupných TVM repro. Ještě mne napadlo, jak tady Michal psal o těch stejných měničích, použít stíněné ARN-150-60/8 jako středy na třípásmech ty jdou 50Hz-15Khz a taky jako bas na uzavřených satelitech a centru.
MethMan
uživatel


Příspěvků: 151
Z: Pérk

2.3.2006, 16:08
Nechci působit jako kazišuk, ale není kino jako KINO. Jestli se domníváš, že 5 ptačích budek .1 cosi za to stojí - prosím, ale k domácímu kinu v původním smyslu slova to bude mít daleko.
Docela by mě zajímalo, jak budeš řešit dipóly po stranách v případě 7.1. V pasivním provedení s ARN188 to bude lahůdka - aby se mezi ně vůbec vešla sedačka Smile
S tak omezeným rozpočtem, který u tebe předpokládám dosáhneš jen toho, že si to můžeš dát víc nahlas než televizi.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

2.3.2006, 17:30
I ty kazišuku Wink Domácí kino bude vždy jen nedokonalá napodobenina a to zejména v té podstatnější složce, tj. obrazu. Ani špičkový projektor na kravském plátně nepomůže, když není k dispozici zdroj s dostatečnou rozlišovačkou...

Jestli mají být ty ptačí budky dvě nebo pět (jak je uspořádaných 7 kanálů ani netuším Embarassed), v tom prostě jistý rozdíl slyším (tada zatím jsem provozoval jen 4.0), tak o co jde?
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

2.3.2006, 18:38
Osobně bych 188 jako bas v třípásmu nezatracoval. Budoucnost ukáže...
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

2.3.2006, 23:53
každopádně by bedny měly mít stejné reproduktory, hlavně stejný vejšky, můžeš použít GTC 11, možná i 8. Do frontů 188čky, zbytek ze 150tek, klidně všechno uzavřený. U centru je problém se stíněním. Sub, ARN-312, 12BR70.
Ha-sha
uživatel


Příspěvků: 58
Z: Praha, Žamberk

3.3.2006, 11:14
Dík, za odpovědi Smile

To -funkyshit-: Co se týče složitosti výhybky, tak je mi to celkem jedno. Mám přístup do bezdozvukové místnosti (zkušedna pro kapely), tak bych mohl změřit charakteristiky uz přímo ozasených měniču v bedně a potom podle nich udělat výhybku v LspCADu.

To lada: Zas až tak moc dokonalé to být nemusí, na tom nebazíruju...mít ale hezké DK štřední kvality to ano. Krom toho nic nebrání tomu, pak bedny poopravit a třeba vyměnit měniče...nebo postavit další.

To DJarous: Je fakt, ze by d'Appolito by vypadalo hezky, ale ten sloup by musel být pekelně vysoký, pokud by výškové repro zustaly ve výšce uší Confused Hudbu jinak poslouchám na všechny repro (teď mám momentálně 4.1 popsané v podpisu, ale nějak nezobrazuje se Confused: ), čili jako 2x stereo. Pak můžu lítat po pokoji a prostě všude paráda Smile

To antonio: Bedny uzavřený - samozřejmost (sloupy 2x188 4R - 42l, stojan 1x188 8R - 20l) je s tím méně práce. Na basy pak subwoofer, s kterým si můžu vyhrát, protože mi to přijde jednodušší ladit sub než ostatní bedny. Jinak 150ky do zadních...no nevím, zatím se mi to moc nezamlouvá. Je ale fakt, že posoudit, ještě jsem je neslyšel...no uvidíme. Jo a ten problém se stíněním, to je bohužel to hlavní... Sad když mají být všechny repro stejné. Vím, že GTC je velmi oblíbené, ale co pak dát do centru? GDWK? ARV? Confused:

Ještě zpět centru...Tady na fóru jsem četl, že 150-60 hrajou špatně...opravdu? Proč? Stínění? TVM dělá i 150-73, ta prý hraje líp, ale nedělá se bohužel 4R verze (2x4=8 d´Ap Smile ). Prohlížel jsem si projekt s 116-60, hezké, ale jak jsou na tom po zvukové stránce? Mě by se zdáli slabé, vzhledem ke zbytkovému osazení DK.

Jo a náhodou není tady někdo z Prahy, kdo má ARN150 / GTC, Beyma a kdo by byl ochotný nechat mě si je poslechnout?
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

3.3.2006, 13:19
Aby nebylo 42l na 2 118mičky moc. Já je mám ve cca 35 litrech a možná bych šel i s objemem dolů.
Ha-sha
uživatel


Příspěvků: 58
Z: Praha, Žamberk

4.3.2006, 7:47
No, já myslím, že 20l na jednu je tak akorát...Pokud
to bereš podle charakteristiky, tak je taky docela rozdíl mezi 4R a 8R...nevím, jak moc věrohorná simulace ve WinISD, ale 2xARN188-03/4 v uzavřené 42l tak vycházejí nádherně...Qtc 0,764 Smile

Jo a jinak ty výškové repro vidím nejpíš HiVi K1. Cenový rozdíl 200 proti ARV za rovnou chraku dám. Navíc má i stínění, takže všech 5 repro může být stejné. Sice je 5R, ale má 92dB, takže se impedance napraví odporovým děličem.

BTW: Teď tu na fóru kvůli zdr. stavu delší dobu nebudu Sad tak se nedivte, že neopovídám Wink
Francois
uživatel

Příspěvků: 18

5.3.2006, 21:09
prijde mi to cele trochu postavene na hlavu... delat 3 pasmo a jeste subwoofer... :// mimochodem TVM neni jediny vyrobce reproduktoru na svete... do toho subu bych za ty penize co stoji ARN312 dal tak eminenci deltu 15LF a v takovych 120l to by bylo na domaci kino kurva dost Smile))) hodne zdaru a rozumu!!
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

6.3.2006, 12:48
Pokud bych nebyl limitován poslechovým prostorem, výkonem zesilovače a pod. já bych zvolil tohle:
Front i Surround ARN 188 + výšky od HiVi - třeba K1, který velice dobře obstál v recenzi, cena 550,- není co řešit ... Centr 2x ARN 116 ( klidně jiný typ ) a zase K1 ... Na Sub bych se vys... a kdybych ho přece jen stavěl, tak ARN 312 ...
PS: Během tohoto měsíce budu mít první osobní zkušenost s HiVi-K1, bohužel ale ne v kombinaci s ARN ... Ale možná se obětuju a otestuju s ARN 5614, ach jo, zase to ale bude chtít udělat výhybku ...
Ha-sha
uživatel


Příspěvků: 58
Z: Praha, Žamberk

10.3.2006, 14:37
K1 se mi líbí taky. Sosnul jsem si ze stránek grafy impedance a SPL, vytvořil frd a zma soubory a už testuju v LspCADu...abych pravdu rekl, je docela těžký vymyslet nějakou kloudnou kombinaci se 188kou při 12/12dB výhybce...18/12 tak nějak vychází, ale i tak nic moc. Jinak bude super, když K1 někdo vyzkouší, abychom měli jasno.

PS:
Sloup: 2xARN188 + K1 d'Ap
Stojan: ARN188 + K1
Center: 2x? + K1 d'Ap
Sub: ...třeba časem...podle dojmů
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

10.3.2006, 15:56
řekni si pibimu, posilal jsem mu(alespon doufam, ze to bylo jemu) simulaci a je tam i nejake povidani, co jsem k tomu sesmolil.
7tech
uživatel


Příspěvků: 389

11.3.2006, 0:26
K1 = dámský reproduktor... Komu by se nelíbil.
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

11.3.2006, 0:46
2 7tech:
Co sisi šlehnul ? Asi nějaký hodně špatný model ...
To měl být nějaký vtip, nebo co? Promiň, že jsem tě nepochopil ...
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)