Lup
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2, 3  Další
 
AutorZpráva
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

1.3.2006, 15:56
Egh, promiň sinclaire, já netrávím dny tím že sedím 16honin u PC a pročítám všechny diskuse. Tak nevim.
Je mě jasné že každý koho se zeptám mě hned dá za 300,- nejakej odvařenej ARO kdyš je to tak sqelí kup.

Proč mám pořád MCf protože nemám prachy na nic lepšího.

Beyma 12BR70, když jsem stavěl bedny tak tenhle repreduktor 1500,- rozhodně nestál. A 500,- to jsou taky prachy, pro tebe možná ne pro mě jo. A jinak do díry pro 15" reproduktor 12" jaksi nedám.

Jo a ktomu urážení koulí, myslím že koule to ustojí. Někdo by se stoho mohl maximálně posrat když mu to zatřepe střevama. Ale to by ten super citlivý reproduktor musel mět tu super citlivost na velmi nízkých frekvencích a o tom dost pochybuju.

Ajaj PA, uhm do pokojíku to nejlepší co můžeš mít.

Jo a nezapomeň mě napsat že jsem debil.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

1.3.2006, 16:17
Můžu ušetřit sinclairovi práci. Smile
JAký je posimtě rozdíl mezi repry pro PA a Hifi? Ty PA nejsou long-throw a mají trapnej vlnkovej závěs? Proč nejsou repra pro PA vhodné do obýváku? Ten 38McFun je Hifi nebo PA? S tím vyzařováním nízkých frekvencí nemáš pravdu, ale nechám tě při tom.
Nikdo po tobě nechce dávat 12 do díry pro 15. Ale spíš postavit nové bedny s rozumnými repry.

V jednom máš pravdu, několi lidí tu začalo okamžitě hanět McF (nechme stranou, zda si to zaslouží, myslím že ano, měl jsem ho) bez ohledu na to, kde byla skutečně chyba (přesnějí porucha) - zesilovač.
Vzhledem kt omu, že jsme tu samí (téměř) dospělí lidé a inteligence snad alespoň lehce nadprůměrné, bylo by logické předpokládat, že než se pustíme do stavby čehokoliv ty fóra prolezeme a zkusíme zjistit co nejvíc info.

PS: Já sám sebe omlouvám tím, že v době kdy jsem toho McFuna měl já, byl internet ještě jaksi nedostatkové zboží. Smile
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

1.3.2006, 16:35
S tou inteligencí bych to nepřeháněl...
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

1.3.2006, 16:40
Michal,
PA - diskotéky, koncerty,...(větší citlivosti, pořádně to řve Very Happy )
Hi-fi - muzika do baráku.
McF ten PA určitě néni a do High Fidelity to má asi daleko. Sad

S tim internetem to bylo v mojem případě podobné. A LSPcad, heh kde, skama.

Na to abys postavil bednu nemusíš chodit na net stačí knížka od Tomana, nebo Sýkora z AR a aktuální ceník reproduktorů. A samozdřejmě truhlářská dílna.

Ono pokud máš nějaký uš ověřený návod třeba od SEASu tak nepotřebuješ ani ty knížky. Stačí ta dílna+mozek.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

1.3.2006, 17:05
Michal spíš chtěl vědět, jaká vlastnost PA reproduktorů dle tebe znemožňuje jejich použití doma... odpověď "PA basák není nadoma, protože je na koncerty" je poněkud mimo.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

1.3.2006, 20:41
Prostě mě to připadá jako okopávat záhonky bagrem.
Ty reproduktory jsou dělané pro velké zatížení a pro velkou citlivost. A ty basy co produkují se dost liší od těch co produkuje nějaký Hi-fi reproduktor. Mě je to jedno klidně si do baráku cpěte kolotočářské bedny a budem všichni spokojení Cool
Já osobně přemýšlím o EM delta15LF, ale moc se mě do nich nechce(jednak nejsou korunky a jednak v tom nevidim moc smysl viz.výše). A návíc jsem uchylnej na oranžový závěs membrány, sorry..
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

1.3.2006, 22:29
Tu souhlasím s Lotrem, PA bedny bych doma neposlouchal (teda pokud by nebyly k dispozici kvalitní HiFi). Například bych chtěl vidět směrovou charakteristiku - třeba 30° od referenční osy (hlavně v oblasti od 7KHz výš). Neříkám, že to není možný, ale HiFi je prostě na doma. Tady přesně sedí ten bagr. Další příklad, doma PA bedny harjí nevýrazně, prostě potřebují watty, hrajou "nejasně" oproti HiFi tak nějak nevýrazně (v domácím prostředí samozřejmě).


Ale je to věc názoru..Ondra ch by určitě se mnou můj názor nesdílel.. Very Happy
MethMan
uživatel


Příspěvků: 151
Z: Pérk

1.3.2006, 23:42
Nevýrazně = málo nelineárního zkreslení Smile
Věděl bych snad jeden důvod proč PA domu ne, protože většinou mají relativně vysoko rezonanci. I když i to se nechá napravit.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

2.3.2006, 0:12
Tak nějak mi to celé přijde né mimo mísu, ale spíš o blok dál. Co je na na vysoké citlivost špatného? Je to mínus? V dobré ozvučnici i kdyby byla uzavřená a šla vyrovnaně třeba do 80hz, zbytek se dá právě díky obří rezervě v příkonu a citlivosti dohnat EQ a můžeme získat skutečně vyrovnanou charku v podstatě libovolně nízko (fs repra - čímš se dá třeba přidanou hmotností hýbyt téměř podle libosti, citlivosti a síli v pohonu je na to dost - narozdíl od třeba ARN312) lepší profi 15" snad nemůže v obývákových podmínkách přetížit nikdo. A chtít po 12" khz je snad z říše nočních můr, ne? 188ku budeš dělit na 2.5 a po 12" bys chtěl 7khz? Snad ne...
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

2.3.2006, 4:09
Už bych dodal jen tolik, že profesionální středovýškové drivery mají PODSTATNĚ menší zkreslení než tzv. hifi, pokud jej použijete doma, pracuje se zlomkem výkonu a zkreslením daným jen principem. A směrová charka je u značkových tweeterů a středovrchových horen jasně definovaná /musí být, jinak je to materiál v PA k nepoužití/, kdežto u velké většiny hifi tweetrů patří dodávané nebo inzerované charky do oblasti zbožných přání výrobce. OndraCh o tom ví vícSmile)
Ale tak jo, Lotře. Hraj si se svými McTfuny, ale nepleť se do diskuse, když se baví dospělí o věcech, kterým Ty nejspíš nikdy rozumět nebudeš. Musel by ses trochu snažit vzdělat, protože ze Sýkory rozumíš možná padesátině celého textu /ani já některé věci neberu/ a podle Tomana nic rozumného postavit nejde...
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

2.3.2006, 9:45
Ano sinclaire máš samozdřejmě pravdu. Nevim proč se potom nějakej visaton sere s AL serii nebo SEAS s piďi repreačkama do 20cm, když muže postavit supercitlive PA s minimálním zkreslením a bůh ví s čím jěště. Jo ja jsem debil s McF a oni jsou co když nevyrábí PA do baráku. Jo stou dospělostí máš pravdu já mam 23let a dospělej asi ještě nejsem, ovšem uklidňuje mě to, že vidím že někteří lidé nedospějou ani po té čtyřicítce. Rolling Eyes
Jarous
uživatel


Příspěvků: 214
Z: Nupaky

2.3.2006, 10:01
Proti gustu žádný dišputát, mně teda nepřipadá moc jako legrace něco odpalovat nebo trápit nějaký reproduktor, když na to nemá a to všechno jen tak z legrace a pak se tady svojí blbostí ještě chlubit, napadat tady slovně ostatní, když se ti to snaží slušnou formou vysvětlit. Promiň, ale z celé té tvé diskuze plyne, že si asi moc nevážíš své práce a času a ani peněz, které jsi do toho možná ty investoval. A pak taky nechápu proč jsi tady kvůli tomu zakládal diskuzi, všichni ostatní se snaží diskutovat o věcech, které budou mít nějaký přínos a smysl, případně někomu pomůžou a poradí. Může se ale stát, že tobě pak už nikdo radit nebude chtít. Jestli tady chceš někoho dráždit tak si raději najdi jiné fórum odpovídající tvému gustu.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

2.3.2006, 10:17
No hoši vo čem se tu bavíte to nevim. PA jako takový se na doma použít dá, ale je to něco jako s tim bagrem - "velmi jemně" osobně si myslim že jde o ukrutný výkony a trochu i o konstrukci - na doma v pokoji 2X2m asi nebudete používat subík 200l, šnek, 500W ne? to všechno ale neznamená že se ty repráky nemůžou vzít domu a hrát tam s nima. taky bych si troufl tvrdit něco o zkreslení - PA při 1kW X% zkreslení neva. Doma u hi-fi nepotřebujete kilowattu ale bylo by příjemné zkreslení do 1%max. spíš míň...
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

2.3.2006, 10:44
Co bude zkreslovat míň, profi při 0.5W, nebo Hifíček který jede na hranici Xmax? Zapomínáte na to, že všechny parametry jsou pevně dané, kdežté příkon je definován jako maximální možný. Proč tam valit kW, když bude stačit extrémně kvalitních 20W pro profi, místo 100W pro hifíček... Smile

JEdiná výhoda hifi je v tom, že ty středobasy jsou uzpůsobeny pro práci v malých objemech a odtud je to pro domácí použití vhodnější. Hlavně proto mm doma třeba ten peerless, který pracuje njlépe v 35(!)L.

Kreši, to přirovnání s bagrem by klidně šlo aplikovat i na člověka, který si koupí soustavy za sto ptáků, zesilovače taktéž, a pak to provozuje v místnosti, která má akustiku nádražní haly. Nebo člověka, který má na stole SuperPC, které by klidně mohlo pracovat pro nějakou splečnost, vydělávat peníze, přinášet výzkum a vývoj a on na tom od rána do večera honí paňáky.
Poslechntěte si ozvučení třeba IMAXu nebo Cinestaru. Takhle podle mne má znít Hifi, ale ono to hifi není... Smile
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

2.3.2006, 11:16
Michal: v Cinestaru to je o něčem úplně jiném! To máš pravdu, ale kolik z Vás poslouchá Hi-Fi repráky v limitaci? Ale, nebylo by špatné vyzkoušet subwoofer s profi 15´´ reprákem (doma) Cool To by byl relax ...
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

2.3.2006, 11:21
DJarous napsal:
si asi moc nevážíš své práce a času a ani peněz

Prosimtě nebuť trapný stejně jako já, navíc tohle už tu někdo psal, pěkně pitomý argument.
Pro tvoje info jsem měl pujčenou kameru, a chtěl jsem vědět jak to bude vypadat když ji přímo napichnu na PC no a při té přílečitosti jsem ji náhodou namířil na MCf a přidal basy a zesílil dokud to nezkreslovalo. A pak přišlo to lup. Ten SDA pracoval pěkně pul roku a to jsem to párkát pěkně osolil až teď se to odpálilo. Samozdřejmě je to i moje vina ale větší vina to bude asi tech tranzistoru(viz. sinclair), které to neustáli. A tak mě napadlo že to video hodím sem ať se tu něco děje, no a povedlo se, posírate MCf(jako obvykle) a zaroveň(jako třeba ty) i mě.

DJarous napsal:
všichni ostatní se snaží diskutovat o věcech, které budou mít nějaký přínos a smysl, případně někomu pomůžou a poradí

Ty a počkaj, to mě jako chceš tvrdit, že to co tady píše sinclair to nemá pro nikoho přínos. Jako jestli jsi si nešiml teď se tu řeší PA vs. Hi-fi. A z toho co tu někteří píší je jasné že PA bude v domě hrát lépe než Hi-fi.

Tak naschvál zkusím jestli mě někdo poradí, v PE 12/98 je schéma ochrany reproduktoru od pana Sedláka je to v článku stím 400W zesilovačem. A tak nějak mi vrtá v hlavě zenerova dioda V40, co to je? 40V zenerka? A když jo tak nechápu jak potom může ten operák TL071 napájet 40+2,4=42,4V, když jeho max napájecí napětí je +-18=36V. Ten TL071 je u něj nějaké P, že by to znamenalo že je na větší napětí?
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

2.3.2006, 12:07
No vidíš to, že dokážeš i přemýšlet..
Jarous
uživatel


Příspěvků: 214
Z: Nupaky

2.3.2006, 12:19
při té přílečitosti jsem ji náhodou namířil na MCf a přidal basy a zesílil dokud to nezkreslovalo. A pak přišlo to lup.

Náhodou jsi ji namířil na MCf a náhodou jsi přidal basy a zesílil dokud to nezkreslovalo a náhodou zesilovač pak neustál zpětnou vazbu. No nic to mi stačí Sad
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

2.3.2006, 12:28
DJarous napsal:
Náhodu jsi ji namířil na MCf a náhodu jsi přidal basy a zesílil dokud to nezkreslovalo a náhodou zesilovač pak neustál zpětnou vazbu. No nic to mi stačí Sad

To první(moje) nahodou znamenalo to, že mě napadlo nahrát pohyb reproduktoru do PC, a za tím účelem jsem přidal basy,volume. To tvoje druhé a třetí náhodou v tom textu vyznívá dost ironicky a já nechápu proč. To že me to napadlo to byla náhoda, ale to další to už byl záměr(tedy až na to odpálení TIP).

Jo někomu stačí málo a někomu moc, a já už toho mam taky dost.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

2.3.2006, 16:04
DJarous: kua co mu chceš dokázat?! každej kraví! já mam pohyb svýho repráku taky natočenej! kraví no a co? aspoň že "jen tak kravil" s mcfunem a ne s něčim jinym.
Jarous
uživatel


Příspěvků: 214
Z: Nupaky

2.3.2006, 16:10
Sorry, nemusel jsem to psát tak ostře, nemyslel jsem to ani nijak zle, nechci mu dokazovat nic, já jsem ho prostě asi nepochopil i když je to jenom McFun Laughing Co jinému připadá normální, druhému nemusí. Chápu, že jen tak blbne, nemám v úmyslu a ani nechci do něj dál rejt.
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)