Lup
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3  Další
 
AutorZpráva
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

27.2.2006, 13:05
http://mujweb.cz/www/lotrpotr/lup.avi

Embarassed :P Crying
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

27.2.2006, 13:23
hmmm hezký ale co z toho plyne za ponaučení(shit MCfun) Kdybi jsi si radši postavil ty bedny co máš jako ikonu v profilu... Cool
schomi
uživatel

Příspěvků: 5

27.2.2006, 17:44
Fuckt super! Akorát sem to trochu nepochopil. opravdu super repro se suprovim QTS a předimenzovanym magnetem! Laughing
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

27.2.2006, 17:59
Mladej se chlubí svým prvním reproduktorem, koupeným za vlastníma rukama vydělané peníze a je mu úúplně jedno, co je to za shit:-))
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

27.2.2006, 18:03
osobně sem to taky moc nepochopil ale co... Buďte rádi za mcfuna Laughing raveland je větší zlo a až to najdu tak vám ukážu ještě větší "megazlo"...
Karlos
uživatel


Příspěvků: 79
Z: Brno

27.2.2006, 18:08
No teda myslím, že je úplně jednoů jestli je to McFun nebo cokoli jinýho, když si někdo nahraje zvuk ze Seasu na mikrofonu za 50Kč a pak to přehraje na počítačových geniuskách za 300Kč, tak jak to vypovídá o kvalitě původního repra?
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

27.2.2006, 23:36
Very Happy No já jsem to sem hodil a čekal jsem na reakce, schválně co koho napadne.

sperman, tak ten se vubec netrefil Shocked

schomi, tenhle repreak ma magnet stejne velkej jako EMINENCE alfa,beta,gama (sracky) akorád tam membrána je hmotnější Very Happy

sinclair Very Happy, hele starej :o první reproduktor to neni a já je neplatil Very Happy, jedno mě neni co je to za šhit, MCsráč je podle mého pokřivéného pohledu na bum bum do baráku docela dobrý, škoda že s toho mikrofonu na té kameře to hrajé jak ze záchodu

A ted co se stalo, bohužel pro vás MCFun to přežil bez újmy. Ovšem zesilovač SDA200 s TIP 142/147 z GM nejak nevydržel. Ted sem kazdej napíše ze GM je shit, ale když jsem to zkoušel sinus 50-100Hz tak to bez problémů dávalo 30V na 4ohmech což je zhruba těch 200W(bedna pod 4ohm v rozsahu 20Hz-20kHz nešla). A nic nehořelo. ted nejak nechápu proc to odešlo.subsonický filtr tam nebyl, a krmil jsem to z počítače SB 5.1. První prdla pojistka v primáru trafa. Tak jsem ji vyměnil. Zapnu a rana do repráku jako kráva(to sem čekal) a odhořela pojistka v zes.modulu(velmi jednoduchá ochrana proti poškození reproduktorů vlivem žhoření koncových tranzistorů). hodim tam druhý zes a čekám že bedna bude v prde...li ale nic, ss odpor má stejný jako druhá a hrajě stejně jako před tím.

Jinak toho Mcsráča jsem kdysy hnal
IRF9640/IRF640 x2 a to nejenom já, kdyš jsem uš v pozdních večerních hodinách byl ... tak jsem šel spat a pár ožralých týpků mu dalo pěkně pokouřit a taky přežil. Ty IRFKA byli hnané 55V/8A x2 a nezhořely a ted najednou TIP šly do prcky nějak nechápu.

No ale co se budu srát oprava mě výjde na 100Kc Very Happy, a pro příště to nesmím takhle solit Very Happy
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

28.2.2006, 3:22
TIP142/147 z GMu je to nejlepší, čím můžeš zesilovač bez ss ochrany osadit:-)))Vůbec provozovat jakýkoliv zesilovač se ss výstupem, vyšším napájecím napětím, s Darlingtonama a bez ss ochrany je známka toho, že dotyčnej to nemá buď v hlavě v pořádku, nebo si neváží reproduktorů a investovaného času. TIP142/147 takové, jaké se prodávají ve většině bastlířských obchodů mají zhruba poloviční čipy proti originálům, vyráběným firmou ST před cca 8-10 lety. S těmi se daly SDA200D úspěšně provozovat a některé určitě běží dodnes-já osobně vím o čtyřech, dvě z nich dokonce ve verzi 300D. Při statickém měření to většinou ustojí, ovšem v reálném provozu v dynamickém režimu se při sérii proudových pulsů provalí tepelným průrazem. Schválně si jeden ofafrně rozdělej-najdeš tam buď spečenou kuličku, nebo totálně protavený čip. Jestli chceš pořádné Darlingtony, tak Petr Váša /xvasap/ na zesilovačích v bazaru prodával páry BDW83D/84D. Ty to ustojí.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

28.2.2006, 15:52
sinclair napsal:
Vůbec provozovat jakýkoliv zesilovač se ss výstupem, vyšším napájecím napětím, s Darlingtonama a bez ss ochrany je známka toho, že dotyčnej to nemá buď v hlavě v pořádku, nebo si neváží reproduktorů a investovaného času.

Nóó na tom neco bude. Very Happy Se mě nechtělo rýpat s nějakou DC ochranou a uš jsem v krabici neměl ani moc místa, kam ji dát. Navíc kdybych nědělal blbosti tak by se tohle vubec nestalo.

S těma BDW83D/84D jsem videl inzerát i tu na amplionu, ale mět v jednom modulu TIPka a v druhem tohle nevim nevim, takze tam asi radši dam TIP ať to mam stejne, navíc za těch 35KC/kus by mě vyšlo poštovné na víc než tranzistory.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

28.2.2006, 17:09
Seš fakt debil...
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

28.2.2006, 17:09
to lotrpotr: mi napiš co jsem na tom nepochopil! Confused
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

28.2.2006, 18:22
sinclair, od tebe to sedí Crying

sperman, néé nepochopil, ale netrefil jsem napsal Smile
Sem to sem dal a čekal co kdo napíše a hned první člověk začal posírat McF Very Happy
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

28.2.2006, 18:26
??? no nic. Co si čekal za odpovědi? Ž e ti ho tady pochválíme? Laughing Jo ještě nám napiš co to bylo za hnus co jsi to tam pouštěl?
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

28.2.2006, 18:36
Co ja jsem čekal, že někdo napíše shit McF, druhý napíše proc to přestalo hrát, třetí napíše něco odešlo, a čtvrtý napíše né takhle mcf nehoří to muselo zhořet něco jíného. Sad prostě mě baví když pomlouváte mcf, proto jsem to sem dal.

Ta překrásná hudba to byl nějakej Hardstyle.
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

28.2.2006, 20:29
jo z tvýho pohledu to musí být směšný,ale. skoušl jsi to porovnávat s jiným reprem? Jak si vedl MCsráč? Jen pro zajímavost.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

28.2.2006, 21:09
Teď nevim, co mě musí být směšné? Porovnávat, jako zvuk? No to máš těžko není to sčím porovnat? Jinej lepší reproduktor 38cm a za 900,- nebo kolik těď stojí asi neexistuje. A TVM +-20cm ARN226 a ARN6614(co tu mám) s tím srovnávat nemá smysl.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

28.2.2006, 23:47
Zvedám ruku pro ARN. Wink
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

1.3.2006, 1:13
tjn já taky pro teslu ale spíš Tonsila... Cool
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

1.3.2006, 10:42
Chyba 404 – stránka nenalezena

Stránka, kterou jste si chtěli prohlédnout, neexistuje, nebo není dočasně dostupná.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

1.3.2006, 14:29
Něco zkusím. Kdybys nebyl Lotře debil a procházel různá fóra, kde se píše o PA technice a reproduktorech, věděl bys třeba toto: Máš tedy na 15" reproduktor limit 1000Kč. Dobře.
Lze na inzerát za tři stovky koupit spálenou 39cm ARO932, ARO9308, ARO9315 a podobné, případně ještě lepší 39cm reproduktor s označením L3701 z ozvučovacích reprobeden REGENT-VERMONA z bývalé NDR. Ten reproduktor pošleš do firmy ROLAY ve Valašském Meziříčí, kde za cca Ti do výborného německého L3701 vlepí cívku pro 200W RMS a do ARO celý kmitací systém z ARA390 s měkčím středěním pro 150W RMS. A to za cenu nepřesahující 700Kč i s dopravou.
Za 1000Kč získáš reproduktor c citlivostí minimálně o 7-8dB vyšší, než je ten Tvůj McHnůj a definovanou zatížitelností. Po vestavění do příslušného boxu /místní simulátoři se jistě chopí příležitosti ospravedlnit existenci WinISD/ Ti takové reproduktory urazí koule u samé prdele, ani nebudeš vědět jak. A to za 1000Kč. Pak můžeš vyzkoušet, jak daleko umí ten McHnůj doletět-nejspíš ho dohodíš do nejbližšího kontejneru, přeci jen je větší a dá se o něj zakopnout..
A teď si představ, že v cenové kategorii okolo 2.500Kč už existují reproduktory, které při citlivosti okolo 97-98dB zpracují sinusový příkon až 400-500W. Pochopitelně mluvím o výkonných basových reproduktorech, co jiného dnes teenagery zajímá, že..Smile)
A pak jsou ještě dvě kategorie, z nichž ta druhá končí někde u 25.000,-Kč za kus a to jsou reproduktory, které NELZE spálit či poškodit přirozeným hudebním signálem. S osmnácti z nich mám tu čest pracovat, takže vím, o čem mluvím.
A nakonec: za cca 1500Kč se dá koupit Beyma 12BR70, která te Tvůj McSráč hravě přehraje přesto, že je o 3" menší...
Karlos
uživatel


Příspěvků: 79
Z: Brno

1.3.2006, 15:55
heh slohová práce na téma co se dá koupit Smile
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)