Odhlučnení pokoje
Obsah fóra | Nezařaditelné
 
AutorZpráva
K@rlos
uživatel


Příspěvků: 311

25.2.2006, 23:40
Už ste někdo skoušeli odhlučnit pokoj??

Rady
Názory
fotky
... sem zvědav
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

28.2.2006, 17:47
hle já bych byl taky zvědav na vaše rady ale tady jich asi moc nebude co?
LuKyss
uživatel


Příspěvků: 289
Z: Pardubický kraj - Choceň

28.2.2006, 18:00
Odhlučnit pokoj? Spíš zatlumit částečně prostor, ne? No, hodně pomůže symetrické rozmístění nábytku v místnosti, potom jako začátek stačí použít silný koberec na podlahu. Potom se může dát na některé stěny polystyrenové obložení /je to levné řešení a částečně to také pomůže - rozjasní se zvuk/. U oken pomůžou silné závěsy.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

28.2.2006, 18:35
Koberec. Málo volných stěn. Pokud volné stěny tak nejlíp s takovým tím sajrajtem, co se míchá "vata s vodou". Zásadně nehrát proti holé zdi. Budu hrát proti malému oknu, takže to vyřeší hutnější záclony a pekelně těžký závěs přes celou stěnu, s čímž už partnerka souhlasila. (děkuju)
Strop bývá problém, polystyrénové podhledy jsou celkem k ničemu.

EDIT: Pokud máš na mysli skutečné odhlučnění tedy abys tam mohl dělat kravál a nešlo to krz zeď, klasika sádroš a pod tím vstva URSy nebo ORSILU. Ale tam bych se poradil s odborníkem, řeší se tam nějak speciáně upevnění, aby se přenášení zvuku ještě snížilo.
LuKyss
uživatel


Příspěvků: 289
Z: Pardubický kraj - Choceň

28.2.2006, 20:09
S tím polystyrenem bych to neviděl zas tak bledě, sám jsem ho použil na několik zdí v pokoji, a zvuk se rozjasnil, samozřejmě to je nejlevnější řešení jak si vylepšit zvuk a přidá to i na vzhledu pokoje. Rozhodně lepší než nic. Nemyslel jsem to jen na strop, osobně to
mám jen na dvou stěnách rovnoběžných s repro.
7tech
uživatel


Příspěvků: 389

1.3.2006, 14:47
Komory pro měření hluchoňů měly (nevím jak je to teď) vnitřní stěny obložené jemně dírkovaným sololitem a pod ním nějakou tu vatu. Když se zavřely dveře, nepříjemně vás to ticho praštilo přes uši. Možná by se na tom principu daly vymyslet nějaké vzhledově přijatelné panely.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

1.3.2006, 14:48
Přestěhuj se do protiatomového krytu. Pod Porubou je jich jak namrdáno.Smile))
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

1.3.2006, 15:48
ja mam silnej koberec, na zdech ten sajrajt jak o nem mluvil Michal, korek a latky, jinak mekky kreslo, postel, kytku. jedna stena je zesikmena, ale nejsem si jistej, jestli je to vyhoda Laughing
7tech
uživatel


Příspěvků: 389

1.3.2006, 16:28
Jestli je to ta, co na ní stojí postel, tak to máš dost blbý...
radar
uživatel


Příspěvků: 27
Z: brno wenkow

2.3.2006, 20:28
??odhlučnit pokoj??

Přestěhuj apec do sklepa...pak budeš mít od hluku v pokoji pokoj...howgh Wink

mno a hlavně hodně holých stěn a lesklou podlahu...nejlíp,když tleskneš a vrátíš se do pokoje druhej den a bude to tam pořád tleskat ...tak je vše v nejlepčím pořádku Embarassed
Karlos
uživatel


Příspěvků: 79
Z: Brno

2.3.2006, 23:10
radar: No co to ma sem co delat? Celkem zajímavý téma, tak hned nemusíš plácat pi...ny a dělat si hned ze vseho pr..l
radar
uživatel


Příspěvků: 27
Z: brno wenkow

13.3.2006, 21:37
Shocked Shocked No to je ale zajímavý téma Shocked Shocked
K@rlos
uživatel


Příspěvků: 311

13.3.2006, 22:32
Ne ja to beru važně bo jako fakt se něco chystam s pokojem udělat !!
Wishmaster
uživatel

Příspěvků: 19

3.6.2006, 17:45
2 Michal: No já nevím, mám toto na stropě - sádrokarton a nad ním orsil a celkem mně to rezonuje.Nevím čím to je ale vypadá to jakoby snad rezonovalo dřevo, které je jěště nad tím orsilem.Asi to bude i tím že mám skoro holé stěny ale dám tam alespoň ten polystyren...
furious
uživatel


Příspěvků: 62

3.6.2006, 18:15
Zdravím.
Můj recept:
Koberec.Aspoň na First reflection point na podlaze (první bod odrážení)
Držák na závěsy namontováno na stěny za reprákama.
odstup závěsu od stěny 10-15cm -učinně tlumí 1/4 i 3/4 vlnové délky.Experimentovat s materiálmi (mně se osvedčila TV deka ( deka která obsahuje vatelín mezi látkama)
Když máš poslechové místo (kde sedíš pri poslechu) blízko stěny - taky něčím zatlumit (já jsem to dělal starým matracem z pohovky)
Oběcně - knihovna s malýmmi nerovnoměrně rozloženými věcmi funguje dobře jako difuzér.
Odstranit skleněné vitríny, a pokud možno nechávat prostor bednám, necpat ich do "ozvučnic" vytvořené policemi, mezerama mezi skříňama.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

3.6.2006, 18:21
Jo, šroubuje se to na zeď přes 1cm filc a přes gumový vložky, je to celkem věda a stejně to na nízkých kmitočtech-které všude prolejzají nejvíc-moc účinné není. Na to jsou zase tzv. basové pasti, což není nic jiného, než na základě měření spočítané a vyrobené Helmholtzy, zevnitř dokonale tlumené. Pokud jsou v daném prostoru takové špičky třeba čtyři, dělají se čtyři velikosti a prostřídávají se.
Úspěšné "odhlučnění" v paneláku tak, abych si mohl subwoofer opravdu vychutnávat někde na 40Hz a 105dB/3m je naprosto vyloučené.
Skutečně účinné tlumicí panely a materiály pro tento účel jsou nechutně drahé a jejich druh je třeba vybrat zase jen na základě měření, jinak jsou to vyhozený peníze.
Wishmaster
uživatel

Příspěvků: 19

3.6.2006, 18:38
Problém je pro mě hlavně v tom, aby pokojík vypadal po úpravách ještě jako pokojík a ne jako nějaké doupě.Budu se ale snažit alespoň část z toho zrealizovat, poněvadž akustika pokoje má dosti zásadní vliv na přednes reprosoustav.Co byste řekli na to kdybych jednu stěnu, (možná i dvě) obložil orsilem nebo něčím takovým a překryl ho dřevěnýma palubkama, zakryl bych s tím celou stěnu.Mělo by to velký vliv na změnu akustiky v pokoji?
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

3.6.2006, 18:52
2 7tech: Ten sololit se jmenuje Akulit a dělaly se s ním panely na odlučnění místnosti .Ty dírky jsou tam na to, aby zvuk pronikl přes ně a zůstal ve spodní vrstvě, kteu tvoří nějaká pohlcovací hmota. To se dělalo ještě za komančů ,aspoň co si pamatuji ze školy.

Ve zkušebnách amatérských kapel se používají papírové plata od vajíček, prej to pomáhá Laughing
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

3.6.2006, 21:20
Třeba to nějakejch 10kHz odrazí Laughing
furious
uživatel


Příspěvků: 62

3.6.2006, 21:37
Konkrétně o akustických vlastnostech plat od vajíček se můžete o tom přesvědčit na:
http://www.furious.tvn.hu/egg.pdf
Já jsem chvilku měl plata od vajíček, jsou účinné jenom
velice úzkém frekvenčním pásmu.(i když právě lidské ucho je citlivý na změny ve fázování a frekvenční vyrovnanost v té oblasti (lidské, ne ten který vyžaduje silou-mocou 20 Hz )
Very Happy
Obsah fóra | Nezařaditelné
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)