Tda 2030+BD912+911
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2
 
AutorZpráva
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

24.2.2006, 7:32
nic takovýho sem nechtěl a nemyslim. co to je 100db taky vim, a tak newim co je furt za problém. místo toho abyste mě všichni rozkopli hned mojí debilitou tak si dáte tu práci a popsat celou stránku "ničím"... ale ož se stalo. No v signálu samozřejmě šum mám a netajim se s tim! prostě to šumí, jenže při napojení na ten můj TDAškovej zes to prostě bylo slyšet pomalu z vedlejší místnosti.Tim chci říct že ten šum může bejt způsobenej mym signálem ale jiný zesiky si to dávaj. proč né ten můj... ANO! tyhle TDAčka sou jednoduchý a jak je vidět Laughing ani ne tak špatný. a víš co? taky sem se nasral a stavim ho znovu, dost přesně, signálový cesty vedu daleko a stíněně od jinejch a zesiku nastavim nějaký malý zesílení (malou zpětnou vazbu) a nějak to pořešim, jenže mě de o to že ten navod s těma BDčkama bude určitě velmi podobnej tomu mýmu, takže jestli už ani newim kdo.. nemá zdroj s odstupem signál/šum nad 80db tak to pošumí...
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

24.2.2006, 9:14
no nevim, ale pokud zapojim na zesu vstupy nakratko a slysim na vystupu sum, pak muzu tvrdit, ze sumi zes. V opacnem pripade to tvrdit nemuzu, pac sumet muze retezec pred zesem a ten to jen zesili.
Stavet si hlavu, ze sumi zes a potom vyplodit vetu
citace:
.. nemá zdroj s odstupem signál/šum nad 80db tak to pošumí.

si celkem odporuje ...
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

24.2.2006, 13:15
Je vidět, co seš za blba a ani nevíš, o čem mluvíš: "zesiku nastavím nějaký malý zesílení /malou zpětnou vazbu/"...kdybys věděl, že malé zesílení=silná zpětná vazba a naopak, pak by Ti i tenhle zesilovač "nešuměl". A zdroj s odstupem ŠUMU nad 80dB je téměř každý, horší je to u síťových zdrojů s odstupem brumu.
Jestliže má zvukovka maximální výstupní napětí třeba 2V, pak je potřeba tomu přizpůsobit i citlivost vstupu zesilovače-buď zpětnou vazbou, nebo odporovým děličem na vstupu, jenže to bys musel vědět, že. Kdybys totiž tyhle elementární věci věděl, nemusel bys prskat na TDA2030 a možná by se Ti toho i víc povedlo. Když tedy vlastníš zvukovku, která cpe do signálu šum...
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

24.2.2006, 14:17
eště nepochopili ale alespoň vysvětlili. tak dík... z tou zpětnou vazbou sem si to cestou do školy řikal ale co. myslete si co chcete. de mi o to schéma samotný. prostě sem ho postavil a šumělo mi to, tzn že pokud má někdo nedobrej zdroj zvuku tak mu to taky pošumí, jenže s jinejma zesama to nedělalo takže byl problém při stavbě zesu... tak sem to začal ladit nehoráznym způsobem a nepomohlo to moc. (vědel sem že musim vexlovat s poměrem odporů na zpětný vazbě) a tak sem s tim + - vexloval... btw odporovej dělič na vstupu nepomohl ani malinko. nebo spíš jo jenže při rozumný hladině hluku to šumělo neřádně a potichu to poslouchat nebudu... ano, jsem lama a nenapadne mě zapojit vstupy nakrátko...
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

24.2.2006, 14:27
co na to rict ? Pravdepodobne zesy, na kterych to nesumi maji zesileni spoctene a hlavne v rozumnych mezich. Pokud tam + - vexlujes tak od toho vic necekej. TDAckama to nebude...
K@rlos
uživatel


Příspěvků: 311

24.2.2006, 14:47
Možná máš jen blbé součástky nebo nevím ale já a muj kámoš sme savěli totožný zesy akorát ja na to mám origo trafo-zdroj a i chladiče a nejede mi to. A on tam má náké trafo z vysílačky a chladič má poloviční a přilepený sekundákem!!! a nic mu nešumí nechrčí. dokonce ten můj zes skoušel zprovoznit ale nevi co stím je. vše je 3x mněněné a nic ...
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

24.2.2006, 14:56
mozna pomuze jeste vsechno tak dvakrat-trikrat vymenit Smile
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

24.2.2006, 15:29
teď se tak napůl omlovám protože mi na 100% nedošlo co přesně sem řekl a co jsem tím způsobil ale pokud nebudem slovíčkařit tak je to fuck - mam tim namysli že sem napadal zesik s TDAčkama (společně) nikoli TDAčko samotný, prostě všechno... no co, uvidim až to dostavim podruhý trošku víc při vědomí...
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

24.2.2006, 16:59
Existuje sice spousta zapojení už principiálně špatně navržených /viz Kotisa/, ale tohle zapojení to bezpečně není a sám výrobce nemá ani nejmenší zájem dávat do datasheetu nesmysly. Pokud takhle jednoduché zapojení s 21 součástkami někomu nefunguje, tak je ještě větší lama, než si sám o sobě myslí. A pak by bylo dobré se věnovat třeba kácení uschlých stromů. Tam nejde moc zkazit a práce na čerstvém vzduchu je zdravá.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

24.2.2006, 19:57
naštěstí si mě ještě nesetřel - nepoužil sem to zapojení z datasheetu. Laughing asi naneštěstí - to sem měl... když na to koukám tak bych spíš šel kácet uschlý lidi ale to mi nedovoluje morálka... no jak se to veme. "u mě" to TDAčko napájený 7824kou moc neudělá, maximálně to poděláš. (můj případ) pokácením stromu můžeš zabít 5 lidí... Taky se snažim od svýho blízkýho okolí odlišit tim že se nesnažim dělat jednoduchý blikátka a pískátka ale dělat něco co hraje a baví atd... do 2 dnů to snad dostavim jestli si najdu chvíli... ten zesik sem totiž (já čů*ák) dal otci spolu se slušnym tráfkem (aspoň teda na tu 2030ku) a 2 bednama s reprákama ARN5604... a teď mi chybí...
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)