Tda 2030+BD912+911
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
thunderstrike
uživatel

Příspěvků: 32
Z: Praha 8

21.2.2006, 23:44
Dostal jsem koncový zesilovač s IO TDA2030 doplněný o koncové tranzistory BD911+BD912 nevíte jaký by to mohlo mít celkový výkon?
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

22.2.2006, 4:50
Při napájení 40V to má asi 25W/4R nebo kolem 40W/2R. Ta 2030 by měla být TDA2030A, jinak to půjde brzy do hajzlu. Naprostá mez napájení je 44V, ani o volt víc. Stáhni si datasheet TDA2030A z http://www.st.com
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

22.2.2006, 10:12
Podobnú vec som robil ale s TDA 2050 na konci BD911/912 celé to bolo zapojené do mostíka (schéma z AR číslo nepamätám) a celé to bolo na dve veci. Malo to vraj dať 200W. Už pri trochu vyššom vybudení sa to rozkmitávalo alebo neviem jaká tomu bola prdel ale prúd neúmerne stúpal. Tak som to zahodil.
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

22.2.2006, 10:45
myslím že sem něco podobnýho stavěl ve škola a má to mát tak 35W na 4ohmi! a to napájení tak cca 30V víc do toho nedávej!já to dal na 35V a jen to zasmrdělo :!:
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

22.2.2006, 16:42
mě to při 39V něco prorazilo a pak už to hrálo jen sinus 50Hz naplno Laughing BTW TDA2030A docela šumí a je vůbec nevhodný...
thunderstrike
uživatel

Příspěvků: 32
Z: Praha 8

22.2.2006, 19:20
Tak že to asi vyhodim...
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

22.2.2006, 20:15
no jako malej zkušební zes napájenej řekněme z 7812ky nebo 7824ky proč né... na normál poslech ale ne... chraň bůh to poslouchat na repro s piezákama...
bersoft
uživatel

Příspěvků: 149
Z: Krkonoše

22.2.2006, 20:18
to crash: to myslis vazne, napajet zesik ze stabilizatoru 7812/7824? Shocked
thunderstrike
uživatel

Příspěvků: 32
Z: Praha 8

22.2.2006, 20:33
a eště mám doma integráč TDA 1558q 40wje to 4x11w nevíte jestli by to šlo zapojit do můstku třeba na 1x40w???
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

22.2.2006, 20:48
Tak to se máš... Very Happy nešlo

Těch 4x11W to dává při 14,4V napájení do 2 ohm a jak jinak, než při 10% THD. Zmůstkovat se dá na cca 2x20W do 4 ohm. Poslouchatelné to bude zhruba do 2x15W. Je to šváb do lacinejch autorádií, ale to všechno jsi se mohl dozvědět pohledem do datasheetu.

http://www.semiconductors.philips.com/acrobat_download/datasheets/TDA1558Q_CNV_2.pdf

Jo a zjisti si, jak vlastně funguje ono můstkování... pak pochopíš, jaká hovadina je chtít z 4x11W vyčarovat 1x40W
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

23.2.2006, 5:07
Kreši, Ty seš fakt pitomec. A proč myslíš, že to šumí? Myslíš, že za to může ta 2030??Není to náhodou tím, že seš opravdu pitomec a neumíš tomu jedním odporem ve zpětné vazbě snížit citlivost? Když tomu kurva hovno rozumíš, tak drž klapačku, ať nenaděláš víc škody, jak užitku. Mně osm těchto zesilovačů už víc, než deset let chodí v ozvučovacích aktivních reproduktorových sloupech bez jakýchkoliv závad a také bez šumu. Jsou tam napájené 40V nesymetricky bez buzení, pracují do 2 ohm a nic nekmitá, nebručí ani nešumí.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

23.2.2006, 18:03
blábláblá. zas jen nadávky.
sinclaire sinclaire... Víš, nevim proč nadáváš. nejen že to neni důvod k tomu že někdo něco neví ale asi si něco zapoměl. Kdyby to šlo jedním blbym odporem ve zpětný vazbě tak už neni problém. s těmahle věcma sem si chvíli hrál a je pravda že za určitejch okolností (poměry některejch odporů) to šumí míň ale šumělo mi to dycky. btw nezapomeň že sem netopejr/ ty špatně asi slyšíš nebo newim, ale TDA2030 šuumííí!!! Laughing takhle: sssssssssssss!!! Laughing
to bersoft: proč ne? když je to dobře filtrovaný na obouch koncích?? BTW při 7812ce to má nějakejch 10W výkonu takže nevidim žádnej, ale žádnej problémek proč ne...
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

23.2.2006, 18:09
Šťouráš klackem do sršního hnízda kreši a máš ten klacek pekelně krátkej.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

23.2.2006, 20:06
michale michale... šťourám uplně někam jinam. sinclair je sice oproti mě docela rulez démon ale šťourá on. nadávat někomu kvuli kravině fakt ne... to radši podpálim les než aby mě srali sršni... všichni mě sice ukamenujou/vysmějou se mi ale kdo ví co je správný... zatim to je na rozumný ůrovni konverzace a nevidim problém ani flames v dosahu... a myslim že tolik vás tu neni co by mi zasadili smrtící žihadlo... aby sme si nalili tak trochu čisté číše. btw nebyli ste to vy kdo nabádá všechny ruce pryč od TDA? a najednou jo? dyť ty 2030ky nabíraj bagrama a pak je z těch náklaďáku házej lopatama a vymetaj jak smetí Laughing ... když mi to rozumně vysvětlíte tak vás to přece zahřeje na srdci a já budu poučen/půjdu se zavřít někam do klece. ale takhle ne Twisted Evil
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

23.2.2006, 20:42
Crashi, problém je, že se snažíš za každou cenu "radit" i v oblastech, o kterých víš dohromady prd. Už jsi to tu několikrát dokázal zejména na poli elektroniky. To, že ze sebe děláš vola je tvoje věc, ale tohle sebevědomé deklarování blbostí může být pro laika nebezpečné. Já osobně se snažím nekecat do toho, čemu nerozumím. Když vím, poradím a když mám něco z doslechu, nebo si nejsem jist, zdůrazním to... neznamená to, že všechno co napíšu je pravda, ale nikdo mě ještě do prdele neposlal.
bersoft
uživatel

Příspěvků: 149
Z: Krkonoše

23.2.2006, 20:56
ono totiž kdyby fakt šuměly, jak píšeš, myslíš že by je použil P.Dudek ve svých zesilovačích do auta - tuším DPA410 nebo 411? Asi tak...
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

23.2.2006, 21:22
já si nic právěže nemyslim. nemam nutkání chodit s nosem nahoru. ale z5 k tomu šumu: nejsem sám kdo tohle tvrdí což sice nedokazuje že všichni nejsme lamy ale to opravdu nevěřim. zadruhé: s některejma věcma jako je tenhle jednoduchej zesik si umim aspoň na amatérský úrovni pohrát a poladit, navíc co která součástka způsobuje mam dojem deklaruje i výrobce, no a další věc je ta že sem to kupoval "v jednom krámě" kde sem si musel pro "3" TDAčko protože to první bylo v nepořádku. narážím tim na značku ale neřikám že je chyba v ní. ano! třeba je i ve mě! no a? ještě pořád to tu nikdo ani žadateli nepopsal a myslim že kdyby to stavěl sám - zas jak amatér tak je velký riziko že něco zprasí!!! (já to asi zprasil přestože sem nic neproved!) a místo toho tu na mě házíte ho*na přes celej thread! asi ste nepochopili co chci. ne dokazovat že mam pravdu. ani to tu celý nevyhlásim když mě odsoudíte. chci uplně něco jinýho a to to, že když někdo nemá pravdu tak mu to prosímvás vysvětlete a popište proč nemá pravdu ale jentak někoho hlásit... hlavně že je to pod vaší úroveň. bezemě tu nuda nebude a nečekám že se zamnou někdo ohlídne v tomhle ohledu, jenže byste si měli dávat bacha aby tohle forum bylo o zvuku a elektronice a ne o tom že když někdo příde a něco řekne proti vrchnímu soudu tak ho všichni pošlou... nad nikym sem tu snad neprojevil neůctu, ani se nesnažim bejt kchůůl tak v čem to vázne? byl to můj názor, TDAčko prostě šumí tak co s tim uděláme? TDAčko nešumí... to je hodně dobrá náprava...
K@rlos
uživatel


Příspěvků: 313

23.2.2006, 21:31
Přidávám se k názoru crashe. Sice o zesilovačích vím prd sem spíš na PC ale myslím si že pravdu má on .
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

23.2.2006, 23:00
na moje poměry ten zes co jsem s tím TDAčkem postavil to moc nešumělo ale hrálo to potichu no jen chvíli... Laughing
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

23.2.2006, 23:37
Ale jakto, že někomu šumí a někomu ne? Tohle TDA jsem vruce nikdy neměl, takže vás kluci nerozsoudím, ale já bych hledal důvod, proč to šumělo. Chytalo to něco z venku? Ze zdroje? Ze vstupního signálu? Nenavážím se do tebe kreši, toho jsem dalek, jen hledám důvod.
Někomu to šumí, někomu ne. Potom nejde obecně říct, že je to špatný. Chyba musela být někde na straně kde to šumí, nikoliv na té, kde to nešumí. Nešum by mohl být důsledek štěstí, ale to bych celkem vyloučil.
To že jsou tato IO jinde, než kompletně diskrétně řešené zesy je jedna věc a pokud vím, většinou se diskuze o jejich kvalitě a spolehlivosti vedla v tomto kontextu, tudíž na ně byla nakidána špína. Pakliže se tato (i jiná) IO použijí správně v aplikacích, pro které jsou určeny a nechtějí se po nich zázraky, věřím, že vyhoví.

Toliko mé debilní plky.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

24.2.2006, 6:44
Samotná TDA2030 i v kombinaci s proudovým boosterem nešumí. Nešuměly dokonce ani průměrné A2030 z NDR-nemá v nich totiž CO šumět. Sám výrobce ST /asi jsou to podle Tebe, Kreši nesvéprávní pitomci/ zaručuje u konkrétně tohoto zapojení odstup -100dB. Víš, co to je, Kreši, odstup -100dB u 40W zesilovače? To je to, že dáš ucho až k bedně /kterémukoli měniči/ a není tam NIC, zdůrazňuju prostě NIC. Můžeš mít uši jako netopejr, ale úroveň -100dB u zapojení tohoto výkonu je hluboko pod prahem citlivosti ucha- a to jakéhokoliv, včetně toho Tvého. Takže pokud toto či jiné zapojení s TDA2030-2050 šumělo, nebylo to způsobeno samotným zesilovačem, ale šum byl obsažen už v signálu, přiváděném na jeho vstup. Zesilovač jej jenom zesílil spolu s užitečným signálem, přesně tak, jak to dělá každý jiný a jak se od něj očekává.

Kreši, nasral jsi mě tak mohutně, že jsem rozhodnutý vyorat tu zkušební desku /na které jsem to před spoustou let testoval a doufám ji nevyhodil/ a jsem ochotnej to dát k dispozici někomu, kdo má mozek a umí ho používat, k proměření a vyzkoušení. Fakt si kurva myslíš, že bych si tady jenom tak větral hubu, kdybych si za tím nestál a nebyla to pravda? Kdybych měl jen náznak pochybností, že to zapojení může kmitat nebo dělat nějakou neplechu, tak řeknu serte na to, nestavte to, nestojí to za tu práci. Ale TDA2030 včetně jejích klonů /A2030, TDA2040-2050-2051/ jsou na správně navržené desce a správně napájené tak blbuvzdorné, že to ani neodpovídá ceně. Blbuvzdorností si nezadá ani s několikanásobně dražšími bratříčky, třeba TDA1514, nebo i TDA729x.
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)