Umiestnenie repra a BR v SW
Obsah fóra | Subwoofery
 
AutorZpráva
Colloseus
uživatel

Příspěvků: 47

3.8.2005, 15:59
Pozravujem vsetkych po dlhsej odmlke.
Všimol som si, že väčšina SW v projektoch je konštruovaná reproduktorom orientovaným do priestoru. V diskusií o projekte s EM Delktou sa tiež o tom trosšku polemizovalo. Myslim že je to tema o ktorej sa oplati trochu podiskutovať.
Zo skusenosti môžem jednoznačne potvrdit, že subwoofer s velkym priemerom meniča, napr. 12" a viac je lepšie orientovať do zeme. Sám som bol prekvapený, ako radikálne sa zvýšila dunivosť prejavu po otočení sw s GDN30/100 smerom do priestoru. Normálne bol totiž postavený na nohách dlžky 100mmm a ma BR s priemerom tiež 100mm ktorý je tak isto ako menič otoćený do zeme.
Treba myslieť aj na to že pri takomto riešení ste obmedzený len jednou stenou a to tou kde máte ovladacie prvky čo je hlavne pokial neplánujete 100 rokov nezmeniť rozmiestnenie nábytku v miestnosti na nezaplatenie. Otázku bezpečnosti ani nespomínam.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

9.8.2005, 10:13
Osobně si myslím, že dobře udělaný sub by měl hrát nejlépe reprem směrem k posluchači. Tím, že ho dáme směrem k zemi chtě-nechtě zanášíme do systému další nelinearitu. JEdiné plus bych viděl v estetice a možná lehčí odfiltrování vyšších frq kobercem.
Sám mám teď sub s aktivním měničem do země na 10cm nožkách, jaks napsal, ale kdyby to jen trošku šlo, chtěl bych ho dát na předek. Bohužel pasív mám moc težkou membránu a asi by se provjášel, kdyby byl horizontálně, takže je na přední stěně on. Taky časté řešení - repro dolů a br na posluchače.

Čistě teoreticky za ideálních podmínek by samozřejmě směrování subu mělo být buřt.
Jara
uživatel

Příspěvků: 35

14.8.2005, 11:13
Zdar jaké máte kdo zkušenosti s přenosem hluku do podlahy právě při umístění repro proti podlaze? Souhlasím s tím že je relativně vyřešen problém s mechanickým zabezpečením repra(pro všetečného prcka když je bedna na 10cm nožkách je to spíše lákavé místo na schovávání věcí). Mám ale dojem že se více přenáší hluk do podlahy, protože před reprem je největší SPL a odráží se od podlahy jde o to kolik toho podlaha pojme.
Obsah fóra | Subwoofery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)