Měniče HiVi
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2
 
AutorZpráva
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

2.3.2006, 21:11
Vítku, námitka: snaha o dodržování jakýchkoli norem v Číně se míjí účinkem a je spíš symbolická. Pokud se jim to bude hodit do krámu, klidně budou na přístroji pro Evropu šrouby s W závitem a vůbec jim nebude záležet na tom, co si Ty o tom myslíš...a to je jen lehčí příklad..
7tech
uživatel


Příspěvků: 389

2.3.2006, 22:23
Amerika a Evropa se topí v normách, standardech, certifikátech a dalších "užitečnostech", které zvyšují kompatibilitu ale také brzdí vývoj. Číňani kopírují, kradou, prostě šplhají po cizích zádech, ale tím letí nahoru a za chvíli nás převálcují. Až budou v čele, začnou dodržovat normy. A nebo my jejich???
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

3.3.2006, 18:20
7T: Protože jsem nucen s tím denně dělat, mohu tvrdit následující: nepotkal jsem za celou dobu své servisní praxe tuzemský, americký nebo západoevropský přístroj, který by někoho pokopal, vyhořel, zapálil někomu barák nebo byl nebezpečný dětem, jako např. čínské zásuvkové adaptéry. Ano, dokážou okopírovat kompletně celý přístroj a to první, nač se VŽDY vyserou jako na první věc je odrušení a ochrana proti nebezpečnému dotykovému napětí. Pomíjím takové detaily jako červená či oranžová fáze, bílá nula a podobně /to je naučili amíci, používají tohle značení v elektroinstalacích/, horší je absence tepelných pojistek a z nevhodného, navíc nekvalitního recyklovaného plastu vyrobené, tekoucí transformátorové kostry. V okamžiku, kdy budu nucen na stará kolena dodržovat cokoli čínského, spáchám sebevraždu. Z principu.
Já totiž principiálně nevěřím tomu, že by těm žlutým kurvám primárně šlo o něco jiného, než jak nasytit ty miliardy hladových krků-a jsou schopni a ochotni pro to udělat NAPROSTO vše, i za hranicí zákonů.
Momentálně zdražili všichni výrobci transformátorů a elektromotorů, protože šla dosti nahoru elektrovodná měď pro tyto účely. Žluté kurvy ji skupují po celém světě, aby mohli do světa valit další stamilióny kusů levných spotřebních šmejdů.
Konstrukční dural a polotvrdý hliník jsou dnes díky jim už tak drahé, že cokoliv doma vyrábět z tohoto materiálu už není koníček, ale luxus.
Proč na to mám jako Evropan doplácet?
7tech
uživatel


Příspěvků: 389

3.3.2006, 19:11
Máš ve všem pravdu. Jsou to kurvy, všechno ošiděj, ale ono jim to vychází! Podívej se na tu záplavu zboží v hypermarketech. A lidi to kupujou a kupovat budou.
(Kolegáčkovi přesně po záruce, asi týden po sobě, shořela televize i video nejmenované značky, jejíž název se nápadně podobal značce jiné... Ta televize opravdu shořela, to znamená plamenem a ve stavu "Stand by", pár minut po vypnutí!)
Asi by se mělo rozlišovat, jestli je to které zboží jen plagiátem a nebo jestli bylo vyrobeno v Číně z důvodu levné pracovní síly pobočkou solidní firmy. Osobně nedokážu posoudit, kam z tohoto pohledu HiVi patří.


naposledy upravil 7tech dne 3.3.2006, 20:08
Okam
uživatel

Příspěvků: 32
Z: Třinec

3.3.2006, 20:02
Pokud vás zajímají parametry některých repro od HiVi podívejte se sem: http://www.zaphaudio.com/tweetermishmash/ nebo sem: http://206.13.113.199/ncdiyaudio/mark/Testing/testing.htm
Myslím, že by bylo zajímavé je srovnat s některými TVM.

Ještě jedna poznámka. Na půdě se mi válely nepoužité ARN 5608, před časem jsem si je nechal proměřit u Huberta a teď mám hotovou simulaci dvoupásma ARN 5608 s HiVi TN25. Zbývá namotat několik cívek. Nevím, kdy to dokončím. Tady je reakce Huberta na výše uvedené odkazy ( doufám, že se na mne nebude zlobit):

"Docela zajímavé stránky a se spoustou věcí bych souhlasil, ale ta měření je potřeba brát opravdu jenom jako porovnávací (taky to tam správně zdůrazňují) a nakonec to ta moje taky. Akorát že já alespoň používám skutečný měřicí mikrofon a skutečné měřící zařízení, ten Behringer je hodně, hodně nouzový a Clio, o kterém se tam zmiňuje jako o příliš drahém, skoro nepoužívám, protože prostě nestačí, z mého pohledu je příliš laciné Smile Myslím, že hlavně i z těch stránek je jasné, že člověk buď musí přesně kopírovat dobré stavební návody anebo se musí vybavit měřicí technikou a schopnostmi ji užívat, jinak žádné kutění v hifi nemá dnes smysl.

H.M."
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

3.3.2006, 23:16
to měření obou reproduktorů by mě zajímalo, nechceš to sem mrsknout? Laughing
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

4.3.2006, 4:41
Hubert má naprostou pravdu, ovšem ne každý má možnost využívat či dokonce vlastnit měřicí techniku se softwarem dohromady za mega. Pak je asi opravdu nutné se smířit s kopírováním ověřených konstrukcí. Úspěšnost konstrukcí typu "třeba to vyjde" je podle mých zkušeností cca 20% a stoupá až k 50% se zkušenostmi a praxí dotyčného člověka.
Okam
uživatel

Příspěvků: 32
Z: Třinec

4.3.2006, 5:21
Tady jsou: ARN 5608
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

4.3.2006, 14:41
Hlavně doporučuji povšimnouti si toho Vas a Qts.
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)