KOTISA 150W
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2, 3
 

Je pan Kotisa čurák, pokud zveřejní zapojení se zásadními chybami a to v knize pro začátečníky?
malý
8%
 8% [ 4 ]
velký
91%
 91% [ 45 ]
Celkem hlasů: 49

AutorZpráva
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

9.6.2006, 16:36
Little, moc jsi koukal na vyvolený. Smile
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

9.6.2006, 17:59
Tak by mě zajímalo, co by se stalo, kdybys to musel opakovat po třetí, Little Mrgreen
little
uživatel


Příspěvků: 276

11.6.2006, 18:31
2Michal: Na takový nesmysly jako jsou ti exhibicionisti ve vile vážně nemám čas a myslím to upřímně. Very Happy

2BlackRider: Stala by se jedna jediná věc: Normálně bych se z toho zbláznil. Auu Laughing Laughing
zdeněk
uživatel

Příspěvků: 82
Z: Východní čechy

11.6.2006, 20:11
Všichni mě připadáte tak trochu mimo...

Tvrdit o panu Kotisovi že je čurák, no snad jsme slušný ne? proč tak silná slova?
Navrhuji napsat pod každou konstrukci, že se do stavby může pustit pouze člověk co má vyhlášku 50 nejméně paragraf 6 a SPŠE. většina lidí to tady nesplňuje včetně mě, takže by si pak neměla na co ztěžovat.
Někdo by prostě lidem měl říct že bez nf generátoru,nf milivotmetru, osciloskopu a multimetru se se nedá mluvit o seriózní práci. A k tomu ještě pár věcí navíc Smile
Nestavíme přece ty nf zesilovače proto abychom něco ušetřili, ale abychom se něco naučili. V tomhle ohledu mi třeba na internetu chybí typické průběhy na osciloskopu s vysvětlením o co jde a kde je chyba.

Prostě pan kotisa dal do oběhu nepříliš ověřený zesilovač. Jo a reprák mi zesilovač neodpráskne když místo něj při oživování dám odpor.
Prostě za málo peněz,málo muziky. Kdyby ten zesilovač byl opravdu kvalitní nestála by ta brožura tak málo peněz.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

11.6.2006, 22:03
Prostě to je čurák! Twisted Evil
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

11.6.2006, 22:15
hej jako neurážej ten orgán(pohlavní) Twisted Evil Laughing
HAVTOM
uživatel

Příspěvků: 11
Z: Praha

11.6.2006, 23:20
To zdeněk: No ja nevim, osobne mam SPSE (Ječná je věčná Smile ) a vyhlasku 50 paragraf 9 a je mi to hovno platny, jelikoz nas tam (v Ječný) nic nenaucili co se zesiku tyce a clovek se musel tak nejak zajimat sam, kdyz chtel neco umet.
Takze s tim co mam (vcetne mizernyho multimetru) bych se poustel maximalne do zesiku typu "vysyp z pytliku, spajej a hraj", coz muze asi kazdej kdyz neni vemeno a neco si o tom napred precte.
Kdyby to bylo jak pises, tak by k ty knizce museli prodavat osciloskop, merak, generator atd. To by si ji asi moc lidi nekoupilo Smile Ale kdyz si chci jen postavit jeden zesik, tak to proboha nebudu kupovat, ne?
No a bejt "odbornik" a zkurvit knizku, kvuli ktery se na jinak celkem pohodovy staveni jinech funkcnich stavebnic lidi vyserou, protoze jim to z ty knizky nefunguje a fungovat nebude ... no, o tom je tu to hlasovani. Takze velkej.
zdeněk
uživatel

Příspěvků: 82
Z: Východní čechy

11.6.2006, 23:56
Osobně pana Kotisu neznám a nevím jak velký je "odborník" a jestli se vyzná. Jen jsem chtěl naznačit že ona ta zapojení většinou na první zapojení nefungují a pokud člověk nerozumí funkci, tak je v pr***i.
V knihkupectví jsem si tu knihu prolistoval a nepřipadala mě tak přínosná abych si ji kupoval.

Ale jo, tím že někdo zveřejní zapojení které nefunguje si dost poškodí pověst.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

12.6.2006, 3:08
Zdeňku, pokud někdo napíše knihu pro amatérskou veřejnost a umístí do ní schémata ke stavbě, tak alespoň já /a jistě i ostatní/ bych předpokládal, že základní funkci /tj. výkonové zesílení signálu/ to zapojení plní, třebaže není jeho funkce zdaleka optimální /zde se otvírá pole pro experimenty zkušenějších/. A také bych předpokládal, že autor navrhne do zapojení na klíčová místa součástky, které sice nemusí být nějaký hi-tech, ale v provozu toho zapojení musí být v bezpečí-jak po stránce statických, tak i dynamických parametrů. Jinak není v bezpečí ani sám zesilovač, ani připojená zátěž a výsledky jsou neúměrně mizerné vzhledem k vynaložené námaze.

Ani jedna z výše uvedených podmínek nebyla u dotyčného zapojení splněna-konstrukce tak, jak je, formálně nefunguje, použité součástky jsou při dodržení doporučeného napájecího napětí přímo ohroženy /speciálně koncové tranzistory-napěťovým průrazem/ a po odstranění hrubých chyb a "rozchození" jsou ohroženy pro změnu budicí tranzistory /proudovým přetížením a následným tep. průrazem/. Drobnosti jako kondenzátor 150n natvrdo na výstupu pomíjím...mrzí mě, že to tu musím znova omílat-vše podstatné je řečeno v onom článku.
Nechci se Tě nijak dotknout, ale připadá mi, že jsi ho četl jen zběžně či vůbec. Pokud je tomu tak, udělej pro sebe něco a přečti si ho. Ušetříš si zbytečný trapasy.
I další zapojení ze stejné knihy trpí formálními chybami, které bohužel začínající nf amatér neodhalí a opět dochází k finančním ztrátám, zklamání a nechuti do další podobné práce. Chlapec, který si chce postavit svůj zesilovač se pak obrátí na EZK, kde koupí levnou stavebnici koncáku s TDA7250 a v podstatě dopadne stejně-jen s tím rozdílem, že ta stavebnice z EZK po správném sestavení funguje. Protože je ale použití tohoto obvodu pro vyšší výkony, buzení několika paralelních párů sice výkonných, ale mizerných darlingtonů nevhodné, moc dlouho se z něj radovat nebude a dopadne blbě stejně, jako spousta dalších, kteří si něco podobného v EZK koupili.
Případně si chlapec koupí modul s dvěma TDA7294 a už se dloouho nedozví, jak dobře umí hrát slušný diskrétní zesilovač.
Jaa
uživatel


Příspěvků: 35

14.6.2006, 14:29
Kamos podle te knizky o svabech stavel nejaky vykonejsi zesak (tusim, ze 3886 ale jisty si tim uz fakt nejsu), desku obkreslil primo z knizky, zapajel a tim to skoncilo...
To bylo poprvni, co se videl, ze jde spachat zesilovac se svabem, ktery nehraje.
Par vyrobku uz za sebou mel, takze se mi nechce verit, ze by to byla jeho chyba...
kazzatel
uživatel

Příspěvků: 142

14.6.2006, 15:04
Autor, který to myslí poctivě, musí napřed onu věc postavit v několika exemplářích, aby viděl, jak se projeví součástky s běžnou tolerancí, nebo od různých výrobců ( pokud se nejedná o nějakou strašlivě " zatlučenou " věc. To ovšem většina lidí neudělá a výsledky pak jsou známé...Ono se na druhou stranu nemůžete divit - autorský honoráře jsou směšný a když autor není nadšenec pro věc, na vše se vyprdne, kalkulujíce s tím, že se to vždycky dá svést na to, že onen amatér to zprasil, prostě jen kasa cink...
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

14.6.2006, 20:44
Na tohle by měl být zákon Takco, spoustu kluků to zbytečně odradí.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

14.6.2006, 21:07
Právě-myslím, že ty psychický škody jsou někdy větší, než hmotné.
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

14.6.2006, 21:25
Naprosto souhlasím, těch pár stovek za tu stopadinu nikoho nezabie, ale hodne začátečníků si řekne že když jsem shořel zes z "odborný lit." tak to bude asi v nich
a radši jdou něco šlehnout Laughing
Holt každej neni takovej blázen jako já, aby v laborce vydržel u zesu 25H/deně 32dní v měsíci Mrgreen
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

14.6.2006, 21:45
25 hodin denně, 32 dní měsíčně Confused: Confused: Very Happy proboha, proč děláš i přes oběd a v neděli Confused: Very Happy
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

14.6.2006, 22:53
Lolja
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)