Obchodni oddeleni Tonsil
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

10.2.2006, 12:56
Ahoj,
snazil jsem se ziskat nejake podrobnosti k Tonsilum primo na obchodnim oddeleni (vesmes jsem potreboval impedancni krivku GTC11/100, ale pozadoval jsem co nejvic ke vsem jejich repro). Po prosbe o tuto charakteristiku mi poslali frekvencni charku( z jejich webu), na coz jsem jim napsal, ze jsem chtel neco jineho. Odpoved:

Unfortunately we do not have more detailed specifications for this tweeter.. We produce hundreds of models. Specifications of most important models are available at our website: www.Tonsil.com.pl (Polish version).

Regards,

Export dept.


Hmm, kde jinde bych mel jinak sehnat more details, kdyz ne u vyrobce ??? Confused
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

10.2.2006, 13:01
Svépomocí. Stáhni si LspCAD6 a mrkni do nápovědy pro justMLS. K odměření impedanční charky potřebuješ akorát dva kabely, pár odporů a zesilovač.
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

10.2.2006, 13:13
Jasne, zmerit si to muzu. Myslim, ze je to i presnejsi nez zverejnene charky (protoze merim na konkretnim kusu, ktery pouziju). Ale nejde mi do hlavy, jak to, ze vyrobce nema tyto prubehy k dispozici. Nerikejte mi, ze to nemeri...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

10.2.2006, 13:35
V té kategorii co prodává je buď nikdo nepotřebuje (bastlíři) a nebo si je umí změřit sám (firmy + lepší bastlíři). Budiž ke cti TVM a všem, co udávají data i u laciných výrobků.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

10.2.2006, 14:31
Tonsil: Podle K. Tomana je Tonsil v konkurzu, tak asi má teď firma úplně jiné starosti, než zjišťovat charky Wink.

TVM a charky: Otázkou možná je, jak moc údaje odpovídají skutečnosti.

To Boramyr: je reálné doma měřit i SPL charky, alespoň přibližně? S běžnou zvukovkou a v běžné místnosti (nanejvýš dočasně ověšené hadrama)? S jakým mikrofonem a softem? Teda jestli ses tím někdy zabýval... Very Happy
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

10.2.2006, 17:47
To s Tonsilem byla otázka času ...
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

10.2.2006, 18:20
"otázka času" to je i Tesla, nechci být skeptický, ale fabrika prakticky bez vývoje a nových produktů, zákonitě musí jít do sraček... kdyby se na ni teď vybodla Škodovka, mají taky po ptákách... Když už se tak orientují na autoozvučení, proč nám už dávno nepředvedli nevím, třeba nějaký autosubwooferový repro, chtěl bych fakt týden pobejt ve vývoji, co tam vlastně dělaj, za co je platí, to abych si vzal s sebou pár jointů na uklidnění.
Sinclaire, předpokládám, že jsi byl ve vývoji, můžeš nám k tomu něco říct, maj tam televizu, PS2 nebo jim stačí karty? anebo maj tam kulec? - že bych si přišel zahrát...


naposledy upravil antonio dne 10.2.2006, 21:23
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

10.2.2006, 18:33
Teoreticky stačí aspoň trochu slušná zvukovka a obyčejná místnost ale má-li to k něčemu být je třeba mikrofon... třeba blbý, ale kalibrovaný aby se mohla kompenzovat jeho nelinearita. No a to je asi největší problém, protože kalibrované mikrofony neseženeš za kilo na každém rohu. Napadlo mě, že kdyby se při nějakém profi měření bedny použil kromě kalibrovaného ještě taky obyčejný mikrofon, pak by se z rozdílu naměřených charakteristik a známé charakteristiky kalibrovaného mikrofonu dala snadno odvodit charakteristika druhého mikrofonu.
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

10.2.2006, 18:43
Nemyslím, že by TVM šla do sraček i když možný je všechno.S tou Škodovkou je to pravda, je to jejich hlavní odebíratel (převážná většina výroby firmy) a zbytek jsou reproduktory, 100V ozvučení atd. Mě osobně jejich přístup štve, minimaálně 25 let skoro stejný repra (ARN 664 a ARN 226 je skoro stejný, až na prachovku, trochu změněný koš, lakovaná membrána) Je to škoda.. Asi jde o to, že pro ně prostě nemá cenu něco dělat s vývojem, když většina odebíratelů repráků jsou spokojení a hlavně jich není mnoho.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

12.2.2006, 15:21
Já si hlavně myslím,že se jim nemůže vyplatit konstruovat autosubový reprák pro pár desítek, možná stovek soplivců, kteří se na něj kouknou a řeknou "HM" a pak půjdou koupit o polovinu levnější čínský shit. Je to tak? Na autoreproduktorech a jejich 100.000-kusových sériích je daleko větší vejvar, než na nějakých poblbaných subíkářích. Promluvím s Matyášem a uvidíme, co bude nového. Mě třeba zajímá slušný střeďák a výškáč.
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

12.2.2006, 15:48
v ceníku jsem viděl nový střeďák ARX-150-08, takže polypropylen
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

12.2.2006, 17:01
To by nemuselo být špatné... na webu ještě není.

Ještě nějaký výškáč tak na úrovni GTC nebo lepší a budu mít jasno...
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

12.2.2006, 17:16
Kdo si počká ... Wink
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)