Plovoucí podlaha
Obsah fóra | Nezařaditelné
 
AutorZpráva
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

6.2.2006, 21:19
V dohledné době chci měnit podlahu v pokoji. Zruším koberec a chci ho nahradit - plovoucí podlahou? Mám velkou obavu z totální a nechutné změny akustiky v místnosti. Vím, že se pod podlahu dají položit nějaké "desky", folie apod, které by měly "zvonění" plovoucí podlahy eliminovat. Máte někdo zkušenost s takovou výměnou.
Ještě mně napadá použití kvalitního lina jako alternativy.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

6.2.2006, 21:24
jakejma výkonama tam chceš "zářit" ???? pokud to nebude extrém tak buď v klidu.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

6.2.2006, 21:54
Kreši, si upad, ne? To musíš plácat kraviny na každý téma? Zatlumení místnosti je kurva znát.
furious
uživatel


Příspěvků: 62

6.2.2006, 21:59
zdravím. konkrétně o jaký typ podlahy se jedná?
Plovoucí podlaha poukazuje na konstrukční uspořádání podlahy.Jestli budeš mít jako laminátové parkety,(což většina lidí nesprávně považuje za plovoucí podlahy) která je lehká a muže rezonovat a Tvé obavy jsou opodstatněné. Správně provedená plovoucí podlaha co pozostáva z těžké nášlapné vrstvy která je vlastně odpružená od konstrukce co je pod ním, pomocí speciální izolace.Položení správné plovoucí podlahy je náročné protože se musí dodržet některé velice důlezité konstrukční detaily u stěny.Většina firem to zanedbává a tím je celý princip plouvoucí podlahy znehodnocen.Jestli chceš konkrétní typy izolací vědet napíš mi mail.
PS.
Já bych na tvém místě aspoň na místech prvního odrazu zvuku (takzvaný first reflection point) ponechal kusy kobercu.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

6.2.2006, 22:44
Jak vypadá zbytek? Jak je to velké? Nábytek? U kamaráda v malém podkorvním obýváčku je přes relativní prázdnotu prostoru a "plovoucí" laminátovou podlahu akustika vyjímečná, jinde to stojí za pytel.
Mě se líbí koberec víc i esteticky a "náladou" toho pokoje. Smile
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

6.2.2006, 23:29
Tam dělá hodně to podkoví a stačí na podlaze vhodně položený koberc, dobře umístěné bedny a jedeme do nirvány.
Ale jak jsi psal - může to být i běs.

Pokoj 4x5x2,5, Vysoká sedačka 3 a 2 a 1 křeslo + konferenční stolek. A na jedné boční stěně knihovna komplet odprava doleva odzhora dolů a plná knih a CD. Druhá strana balkonové okno, záclona, případně závěs. Protější stěna proti aparátu - obrazy. Aparát v racku - DIY konstrukce + TV a vedle zprava zleva (2,5m od sebe) bedny - jak zrovna probíhá konstrukce. Za nimi nic jen holá stěna. Pod aparátem na zemi velká ovčí kožešina.
V případě změny zůstane uprostřed místnosti pod stolkem koberec a pod aparátem taky nějaký kobercový obdelník a ta kožešina. Takžemi jde o prostor cca 1,5 metru před bednama + nějaké problematické místa.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

7.2.2006, 7:06
to vítek: a musíte mi furt nadávat?! mozna ten prvni ani tenhle prispevek ti nijak moc nepomuze ale je snad logicky jasný že když se to udělá pořádně - jako každá zednická a jiná práce na domě, tak to musí makat ok!!! můžu ti říct že problémy může dělat i dlaždicová podlaha!!! o rozestavení nábytku nebyla řeč. to je snad jasný že si na stěnu (nejlíp sádrokartonovou Laughing ) nebudeš montovat poličku typu 2šroubky ve zdi, na nich prkýnko... ale že to nějak slušně zastavíš...
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

7.2.2006, 8:53
To crashpc !!!Já Ti nenadával!!!

Díky furious Ozvu se. I když si myslím, že ač jsou pánové na foru povětšině mladšího datavydání, tak by je to mohlo zajímat taky. Tyto typy rekonstrukcí dělá kdekdo a já moc dobře vím kolik dělá akustika místnosti (podlahu nevyjímaje) v poslechu.
Palvoucí podlahu už v jedné místnosti mám. Žádné OBI aspol. Na původním linu je speciální vrstva izolace a pak odlaha. Mezery u zdi jsou ponechány a překryty lištou pro rozvody (ta stála pomalu nejvíc - tedy s ohledem na to kolik jí je). Záruka 20 let.
ladik
uživatel

Příspěvků: 37

9.2.2006, 5:10
já hrál chvíli v obýváku na parketách a stálo to za prd, koberec to jednoznačně vylepšil - zjemnil
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

9.2.2006, 7:27
co se týka zednickejch a jinejch prací nadomě, dávejte bacha na všechno tenčí než 10cm!!! když to udělaj špatně, je to na zvuku znát Very Happy všechno kurtovat 2X Smile
mě na nižších frekvencích rezonuje strop v rohu jak prase (sádrokarton) a myslim že to neni zrovna hlasitost pro demolici domu...
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

9.2.2006, 13:29
To, čemu ty říkáš rezonance, je jen klepání dvou věcí o sebe. Pokud to dělá sádroš, tak je buď blbě přišroubovanej, nebo to dělá igelit za ním. Nejčastější problémy jsou okna, skla ve dveřích, blbosti na poličkách, které tam "prostě musí bejt", koberec bez dobrého podkladu. Zatím jsem měl docela kliku...
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

9.2.2006, 20:44
nn doslova rezonuje Laughing ať je to jak chce, má to přesný chování rezonance - když tam použtim proměnnej sinus tak se i zvuk "mnění" - znáte takový to "vvvvvrrrrrrrr vrrrrrrrr vvvrrrr vrvrrr vrr vrr vr vr vr vr vrrr vrrrr vvvrrrrr vvrrrrrrr vrrrrrrrrrrrrrrrrr Laughing zkracujcí se a zas prodlužující klepání podle frekvence...
radar
uživatel


Příspěvků: 27
Z: brno wenkow

14.2.2006, 22:24
To furious... Very Happy Very Happy lllooolll Very Happy Very Happy ty si mi bořek stavitel. Laminátové parkety ( to opravdu slyším poprvé) a to pokládám podlahy už asi 7let.parkety...pokud je to vzor parketa, jsou na těch dílcích pouze namalované a popř. zvýrazněné dezénem. No apokud nedodržíš distanční mezery (ty snad ani nejdou nedodržovat)kolem stěn ,futer a prahů, tak se ti ta podlaha zduje že na ní budeš moct jezdit free style na prkně.Mno a ta spec. izolace ...mirelon 2-3mm popř vlnky nebo s nataveným mikrotenem.
i laminát. podlaha může být plovoucí Wink
Obsah fóra | Nezařaditelné
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)