tlumení
Obsah fóra | Subwoofery
 
AutorZpráva
buri_sy
uživatel

Příspěvků: 42

2.2.2006, 23:03
jak poznám, že je bedna dobře vytlumena?(nebo napopak že je třeba přidat) Mám Kappu 15LF v bedně zhruba 135l, tlumil jsem filcem, na každou stěnu kromě té kde je reprák jsem přišrouboval navolno 2cm vrstvu filce. Myslíte že by to mohlo stačit?
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

3.2.2006, 0:22
JEstli je to sub a ta bedna je dost pevná je ten filc celkem k ničemu. JEstli je to basreflex, zkusil bych to nejdřív bez a potom přidávat, nejlíp vatelín a 2cm je na takovouhle kysnu nic, klidně přitlač. Uši v tomhle hodně pomohou. Smile

Pokud hučí a bučí, přidej, pokud se ti zdá projev takový tichý, jakoby ty basy přicházely nazmar, tak uber. Hlavní je, jestli je ta bedna dost pevná.
Loogan
uživatel

Příspěvků: 137
Z: Soběslav

3.2.2006, 0:54
Čau, neměl by si nějaký fotky? Kdyžtak napiš na mejl.Hodně mě to zajímá. Mám v plánu skoro stejnej sub, jenže zatim nejsou prašule...
buri_sy
uživatel

Příspěvků: 42

3.2.2006, 9:18
sub to není, ale není to daleko od pravdy. Je to baskytarový box (Basu ladím od A1, to bude okolo 30Hz), konkrétně kopie Gallien-Krueger až an to že má dole ještě prostor na zesilovač. Zatím je to uzavřený, na bassreflex to předělám až si postavím druhou bednu se 2x10'', zatím potřebuju dobrou dynamiku a v menších prostorách dělají silné basy problémy, proto to táhnu spíš do středů. Bedna je z 22mm MDFky a je jen sešroubovaná, takže úplně 100% asi nebude. Fotky budou o víkendu.
Loogan
uživatel

Příspěvků: 137
Z: Soběslav

3.2.2006, 11:10
No, zní to pěkně, ale nevim, jestli pude tak nízko. Možná by se na to víc hodila Kappa 15 i když ta má zase Xmax 1.6mm.
A sou tam nějaký hranoly a výztuhy? Já myslim, že kdyby to bylo přilepený a přišroubovaný hranolkama 4*4 a 3 výztuhy klidně i 10*10(aby byla každá stěna zpevněná). Tak by to i na takovej reprák mělo stačit. Ale ubralo cca 30 litrů a ztěžklo tak o 18kg. Předpokládám, že ozvučnice už je hotová, takže už to asi nepude a jestli to budeš často přenášet, tak by to bylo taky pěkně znát Smile
Tlumení tam dej podle ucha, jak řikal Michal.
Nechtěl bys to dát na Amplion? Takový projekty se tu moc nevidí.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

3.2.2006, 11:39
Počkejte až dodělám 4x12 na kytaru Very Happy
buri_sy
uživatel

Příspěvků: 42

3.2.2006, 13:45
až to dodělám, mohu to sem dát, zatím jsem tak ale tak na 50%, bedna není potažena apod. a krmím jí (nesmějte se) koncem 5W a to ještě není napájenej na plnej výkon, ale do pokoje to stačí Very Happy
s tím, že 30Hz to suprově dávat nebude tak nějak počítám, uvidím jak to půjde až tam pustím 200W
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

3.2.2006, 13:52
Co máš za basu? Předpokládám, že pětku Very Happy a čím jí potáhneš?
buri_sy
uživatel

Příspěvků: 42

3.2.2006, 16:09
ne čtyřku, ale mám tam struny s pětky a ještě podladěnýSmile na potah mám sežený šedočerný čalounění do auta
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

3.2.2006, 18:28
Neblbni Smile Kdybys to nepodlazoval, tak by to něčemu vadilo? Rozhodně bys ušetřil repráku.
buri_sy
uživatel

Příspěvků: 42

3.2.2006, 20:05
podladěná zní líp Very Happy teď si přehrávám hlavně Korny a tohle ladění jsem od nich tak nějak pochytal
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

3.2.2006, 20:15
No, já na kytaře ladim o půltón níž a stačí mi to Very Happy do dropped C ladim jen na vybrané kousky Laughing
buri_sy
uživatel

Příspěvků: 42

4.2.2006, 21:48
kytarista? Very Happy to můžem pokecat o aparátech a tak., je dobrý znát někoho z obou oborů Very Happy jinak, kdyby ta bedna to A1 moc nestíhala, přemeješlel jsem o tom, že bych si udělal nějakou výhybku,která by repráku ulevila
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

4.2.2006, 22:54
1. JO
2. Když tak aktivní subsonic.
3. Teďka makám na tý bedně, je to pr***ka. Zaobluju všechny hrany, aby mi tam padly kovový rohy z prodancu...
buri_sy
uživatel

Příspěvků: 42

5.2.2006, 12:44
celkové zapojení hodlám mít takto
Basa---Multiefekt BP80---lampový předzesík Behringer MIC200---Koncák
původně jsem od učitele (o kterém píši v článku od subwooferu)koupil koncák od EZK s TDA7250, když jsem se ale dozvěděl o co se jedná, hned jsem mu to tak nějak vrátil, zbyl mi ale po tom zdroj a trafo(2x28,5V ;5,17A)tak k tomu ještě hledám vhodný konec. Jinak zaoblené rohy mám taky a když jsem řešil jejich přopevnění, tak jsem u jednoho komba viděl, že mělo ty hrany normálně seříznutý i s potahem, aby se to tam vešlo. Jinak ta bedna 4x12 je nějaká kopie Marhsall?
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

5.2.2006, 13:05
Snad všechno je kopie marshall Smile
Tvar je standart (mám Bčko=rovná) a design "vlastní" = černej koberec, černý kovový rohy, ucha, miska. Repro Celestion G12M-70 Laughing Nakonec tam přijde průzvučná tkanina.

Jestli se nepletu, tak k tomu trafu by šel Aldax SPV100P. Jenom koupit chladič a tráfko 22V/2VA

Ten Beringr tady chtěl na basu dávat nějakej Inch.. Myslíš, že to je nutný? Ten mulťák nemá žádnou simulaci, či něco takovýho?
buri_sy
uživatel

Příspěvků: 42

5.2.2006, 15:13
inch sem já Very Happy zapoměl jsem heslo tak jsem se podruhý registroval. Toho behringera už mám, tak proč ho nepoužít. BP80 má simulaci 11 zesilovačů a 5 krabiček, ale jsou to hold jen simulace, ten behringer to trochu "oteplí" a zní to pak lépe. Ten mulťák je ale spíš provizorní řešení, v budoucnu chci hrát jen přes toho behringera, ten ale nemá žádný možnosti nastavení zvuku, takže si musím koupit(postavit basový equalizér a tím pak ten mulťák nahradím
Obsah fóra | Subwoofery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)