Subwoofer-vaše názory
Obsah fóra | SubwooferyStránka Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
AutorZpráva
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

8.2.2006, 0:12
Lotrpotr, vy nemáte ve městě vietnamskou tržnici? Čím víc pruhů, tím víc adidas.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

8.2.2006, 1:05
Ja rači dva proužky? Vím znám, naštěstí z města nejsem Very Happy

Boramyr, a dá se té citované pohádce věřit? Zní to hezky.
To ale prodávali tranzistory ne IO, nebo že by dokázali okopírovat celou strukturu nějakého integráča?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

8.2.2006, 1:19
1) Myslím, že Alan Kraus není anonymní nicka, které by se nedalo věřit.

2) Továrně na polovodiče je vcelku fuk, jestli dělá mizerné tranzistory a nebo mizerné IO, je to jen otázka litografické masky. Taková Tesla taky vyráběla kopie řady integrovaných obvodů... dlužno dodat, že ta je ale často vyráběla poctivěji než samotný originál.

Ony mizerné kopie se dají vyrábět opravdu lacino... náklady na vývoj jsou nulové, do výkonovejch trandů dáš menší čipy aby jich z křemíkovýho plátu vyšlo víc, samotnej křemík nemusí být tak extra čistý jako na kvalitní výrobky (cena roste s čistotou dost rapidně). No a když číňan prodá i to, co by seriózní výrobce vyhodil jako zmetek, tak i ta efektivita výroby hezky naroste...
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

8.2.2006, 9:17
Dlužno dodat, že samotný vývoj je kurevsky drahá položka. A to mluvíme o aplikovaném výzkumu. O základním radši nemluvit. Proto mnohem více firem montuje, méně už modifikuje a jen malinko vyvíjí. A proto taky ty ochranné známky, patenty a autorská práva. Ale na to číňani kašlou.
+
Neuveřitelně levná pracovní síla. U nás, natož potom v SRN by za to lidi ani nevstávali do práce.

Ale nekřivděme jim absolutně. Dělají tam levně i špičku.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

8.2.2006, 11:56
Tak nic co bych něvěděl jste mě nenapsali až na tu Boramyr 1), Prostě podle mě je rozdíl okopírovat dva PN přechody, a nějakou takovou šílenost jako TDA1562, tak aby nějak rozumě fungovalo. Prostě z prominutím kurva odmítám věřit že všechno co koupím v GM je nějakej podvrh z číny. Občas si tam něco nakupím a žádné problémy stím nemám. Když chcu MJ15003 Motorolu dají mě motorolu za 82,- kdyš to samé lacinější dají mě MJ15003 od nějakého neznámého výrobce za 39,- tak se pak némůžu divit, no já tam budu mít příští týden asi cestu tak se na to odkud berou TDA1562 zeptám a jestli je to opravdu PHILIPS.

Jinak neříkám že v GM z číny nic nemají, např nějaké měřící panely nedo měřáky a našlo by se toho spoustu. Ale to se člověk podívá na cenu toho zařízení, popřípadě se zaptá a oni muřekou že je to čína. No a když už jsem u těch měřáků, jednou jsem potřeboval rychle něco změřit tak jsem dofrčel do GM koupil DT830B za 80,- pak až jsem byl další týden v laboratoři ve škole tak jsem ze srandy pověsil ten DT830B na nějaký METEX a světe div se na 20V rozsahu teprve aš na někde u 18V byl rozdíl asi 100mV(jinak do těch 18V to tak nějak létalo +-30mV). Třeba jsem měl štěstí na dobrý kus.Za ty prachy...

Jinak sinclairovi kdyš se podíváš na Pdf k TDA1562 zjistíš že to při zapnutí, a bez vstupího signálu vydrží 30V a pak je tam ještě nějaký load dump 45V(to nevim co je). Všechno je to v kolonce napájecí napětí.Takže ten IO sem tam nějaké ty impulsy vydrží
Jinak pořád čekám na to vysvětlení nebo aspoň obrázek toho trojnásobku napětí na kondech ve zdroji pro tu TDA1562. Nikde o tom nemůžu nic najít. Neříkam že to není možné jen bych chtěl vědět jak ktomu dochází.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

8.2.2006, 12:53
Nejde o to, že by číňani neuměli udělat kvalitní výrobek... dělají jich dost, žádná rovnost čína=zmetek obecně neplatí. Jako každý správný výrobce dělají to, co od nich žádá trh. O tom, jaký kompromis mezi kvalitou a cenou se nastaví ve výrobě určuje zákazník svojí poptávkou. To, že potom většina zboží je postavené z toho nejlevnějšího materiálu je jen výsledek konkurenčního boje v prostředí, kde drtivá většina zákazníků požaduje hlavně nízkou cenu.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.2.2006, 13:14
Lotře, tak tomu kurva nevěř. A zkus začít z bastlířského čínského materiálu z GMu něco opravovat nebo vyrábět. Posereš se z reklamací. Proč si myslíš, že u výhradního dovozce je originál např. za 220 a šmejdi v GMu, GESu, PSu a jánevímkde je prodávají za 130? Fakt si doprdele myslíš, že je to ten samý šváb a výhradní dovozce nemá nic jiného na práci, než odírat zákazníky? Hovno, Lotře, hovno. Za pětadvacet let servisní praxe a zvláště pak těch posledních patnácti můžu bez problémů dokázat, co všechno se dá opajcovat. Myslíš si snad, že kopie TDAčka je nějaký problém? Je to jen otázka souborů dat pro výrobu, vejdou se na jedno CDR a výslednou cenu produktu ovlivní už jen pár faktorů: čistota substrátu, kvalita pouzdření, cena pracovní síly a distribuční náklady. Jestli jsi takový balvan, že tohle odmítáš pochopit...Všichni okolo Tebe o tom ví, kupa lidí se s tím setkává denně a jen Ty odmítáš pochopit, že by se mohly vyskytovat kopie integrovaných obvodů. Proboha, vždyť ti žlutí šmejdi valí do světa kopie úplně všeho, včetně procesorů-co je proti tomu zasraný analogový výkonový šváb? Před dvaceti lety to zvládali i v Rožnově-MDA2020 je okopírovaná /bohužel blbě/ TDA2020, bez licence, zdarma, protože sama SGS Ates tehdy neměla zájem ten šváb dál vyrábět, protože je nepodařený od prvopočátku. Rožnovští si mysleli, že to srovnají do latě a co vím, byly na tom ztráty desítky miliónů korun československých /tehdy/, protože polovina produkce musela do drtičky.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

8.2.2006, 14:44
Jáj, já netvrdiím že IO nejde okopírovat, jenom mě není jasné proč by chlapci od PHILIPSA hned po vyvoji např. té TDA1562, nahráli nějaké to CD a posílali ho číňánkum nebo že by si jak naivní děcka nehlídali svůj píseček. Jinak, takže ty v podstatě tvrdíš že co koliv koupím z GM, Gesu je okopírovaný originál, a že je to navíc, všeobecně známo? Proč stím někdo něco nedělá, dyt je to jak kupovat adidas od číňánků. To že se neco kopíruje a číňanci jsou experti na tohle to vím.

To stěma cenama, ja to vidím takhle treba TDA1514 jsem si nechal z nekama poslat pred cca 5ti lety stala 300,-/kus dnes u té tvojí firmy ERA Components stoji 150,- prostě pokud je ten obvod už starší je zaplacený vývoj, atd. Tak de cena dolů ne. Tda1562 stavala taky ted nevim 300-500 a dnes těch 200,-

No když se tak dívám, v tom ERA Components AT89C2051 stojí 105,- a v GM,Gesu 30,- a ku...rva co to je, to ti cíňánci dakáží ten starý mikrokontrolér okopírovat za čtvrtinu ceny?? Crying
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.2.2006, 15:08
Tak to vidíš. Netvrdím, že ÚPLNĚ všechno jsou padělky, ale velká většina. Spoléhá se na to, že to používají bastlíři, pro servisáky-dacany je to taky výhodný materiál /přístroj se brzy znovu posere a je zase práce/ a navíc levný. Ano, pokud se objeví nějaká součástka jako novinka, vždy je dražší. Pak se cena ustálí na nějaké úrovni a u všech distributorů je +/- podobná. Pokud se někde vyskytne tentýž obvod za polovinu ceny, pak jde na 99% o padělek, ať je na něm napsáno cokoliv. Vážně si myslíš, že výrobní data nejdou ukrást?
Dostala se mi do rukou jedna odrůda TDA7294. Popis mázlým bledým žlutým tiskem s téměř nečitelným logem ST. Povrchovka slušná, pouzdro jakžtakž taky. Měl jsem jich pět a ani u jednoho NEFUNGOVALO standby a mute, piny uvnitř nebyly vůbec zapojené /izolační odpor desítky Mohm/. Další zrůda byl obvod ve stejném pouzdře, ale označený LM4700. Poslední čtyři piny nebyly zapojené...další příklad: co si myslíš, že je uvnitř těch MJ15003 za 39,-Kč, kdo je vyrábí a jakou mají asi výrobní cenu, co??
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

8.2.2006, 15:08
Kde není žalobce, není ani soudce... kopie adidas si na tržnici kupují jen v téhle malé zemičce desetitisíce lidí, tudíž pomyslná ztráta adidasu jde do miliónů. Těch kopií ze jistě prodá podstatně víc než originálů, dále tu taky tratí stát na daních, pak je tu i ochrana spotřebitele. Takže poměrně dost subjektů má zájem o odstranění kopií adidasu z trhu. Koho ale zajímá, že pár set lidí si kupuje kopie integráčů Phillips? To je proti adidasu zanedbatelný kšeft. Proč by to mělo zajímat samotného Phillipse? Z jejich výroby jde do bastlířských prodejen nepatrná část. Náklady vynaložené na potírání těch kopií by se jim nikdy nevrátily.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

8.2.2006, 15:18
http://lbs.elektroda.net/nie_spalic_tda7294.htm jenom by to chtělo trochu přeložit moc tomu nerozumím Smile

Mě nejde o to co je uvnitř MJ15003 za 39,- noname, ale co je uvnitř za tech 82,- jestli je to opravdu Motorola když je to tam napsane.

sinclair a ty specialitky co popisujes to bylo z GM?
se to dá reklamovat ne?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

8.2.2006, 15:33
Jakmile je šváb jednou pájený, pošlou tě do háje. Možná tak pokud jsi jich měl víc, tak ty nepoužité si vezmou zpátky (aby je prodali někomu jinému).
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.2.2006, 16:34
Ty další 4ks TDA jsem vrátil-bez problémů a hloupých řečí je vzali, když jsem jim popsal, jak se chovají. Byly z GESu, vystavili mi dobropis. Který tam leží doteďka, já ty šmejdy nemůžu ani cítit. Možná ho zhodnotím nějakým drátem nebo něčím, na čem se nedá moc pokazit.. To totiž nebylo poprvé. Jenže tehdy byl asi nějaký výpadek ve skladech v rajchu a 7294 nikde nebyly, ani ERA neměla a já je potřeboval honem. Dopadlo to tehdy tak, že jsem sedl do auta, jel 140km tam a zpět do Rožnova-EZK a ukecal jsem kluky, aby mi jich deset vybrakovali z předchystaných sypaných stavebnic...abych splnil lhůty na opravy subwooferů s TDAčky.
Není ani jisto, že to, co je za 82Kč je opravdu MJ15003. Stačí se podívat na stránky http://www.onsemi.com co kolik orientačně stojí. Množstevní slevy nejsou nijak astronomické a jsou znatelné až někde na tisících kusů, což ani GM na sklad nebere. Takže teď připočítejme dopravní taxy, marže distributora a prodejce a zjistíme, že ani onen vysněný MJ15003 ON s logem ON nemusí být on...Je to poznat jen velmi podrobným měřením-spoléhá se na to, že amatéři mají zřídkakdy možnosti zodpovědně výkonový tranzistor proklepnout "jak na tom je". Profesionálové do GM nakupovat nechodí a to ani malá množství-nemohou si to dovolit. Nakupují u renomovaných distributorů, kde je zaručen původ součástky, k dispozici je seznam výrobních sérií a dat výroby příslušné série včetně certifikátů k nim. Renomovaný distributor nemá zapotřebí si pálit prsty, poškozovat renomé a vyřizovat reklamace šmejdů. Kdyby takový Pavel Dudek nakupoval v GMu, jak by asi se svými DPAčky a SoundRefinery dopadl a jak by to asi prospělo jeho pověsti, co? Další výhoda je to, že dobrý distributor Vám dá k dispozici i několik kusů ze série /sice ne zdarma, ale můžete je vrátit/ na vyzkoušení nebo proměření. Znovu opakuju-už postéprvní: GM, GES, částečně EZK, PS electronic a spousty dalších podobných jsou prodejny a zásilkové služby pro amatéry, i když třeba část sortimentu může být pro profesionální použití určena. Toto zboží pro profesionály a průmyslové použití je výrazně dražší, dost často na objednávku a s dolním limitem 100ks u výkonových tranzistorů.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

8.2.2006, 17:49
http://www.gme.cz/index.php?lk=&sk=&action=ofirme

Podle tohohle textu, je jasné že GM není jen firmička pro hoby amater elektro. Jasně se zmiňují že provozují i velkoobchodní činnost. A sklad cca 6.000 m2 je docela dobrý. Tam se ty stovky ONs Mj15003 za 1,866$ * 23,73kc= 44,30KC/kus možná najdou. Smile
No a jak jsem říkal dokonce se netají tím že spolupracují s čínou.

Naštěstí to mě nemusí trápit já jsem amatér.

No ale vysipals to na mě pekně, to se musí nechat.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

8.2.2006, 18:37
Jakmile se něčím živíš a nebo Ti jde o život, tak si šmejd a padělek nekoupíš.
Příklady - Zásahovky obvykle používají kukly na obličej. Tu můžeš mít za 80,- z uměliny a taky za 1000 s odvětráváním a v kombinaci s nehořlavým Nomexem. Pokud chceš běhat, ne jen závodně ale i pro radost a třeba delší trati, tak taky nepůjdeš na tržnici a ve speciálce si koupíš dobrou botu k tomu určenou. Etc.
Myslím, že stojí za poznámku i kvalita výroby, výrobní tolerance a udávané parametry. Neboť platí zákon povahy Murphyovské a to že výrobní tolerance se seskupí v tom nejnemožnějším a nejnevýhodnějším pořadí. A pak Ti prodavač tvrdí, že +/- 25% u kondu do vyhybky se nic neděje a vy si koupíte takový drahý.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.2.2006, 21:48
Netřeba nic "vysipávat", to jsou jenom draze zaplacené zkušenosti s firmami podobného ražení. A reklamních blábolů si může napsat na titulní stranu webu kolik kdo chce...viz "lepší, než jste čekali"...
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

8.2.2006, 21:56
Možná taky "vysípávat" - nesmysl od slova sípat, sípavě mluvit. Laughing
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.2.2006, 21:58
Vidíš, jak su blbý? Very Happy
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

9.2.2006, 7:24
hh hezký rozhovor... už dřív sem věděl že to takhle ty prasata dělaj jenže nikdy sem nebyl nucenej použít součástku na hranici jejích možností a tak to bylo vjádru taknějak jedno. čtvrtwattovej odpor asi ani kopírovat nebudou Very Happy takže takovýhle součástky v suchu ale jak poznám jako lama, že kupuju značkovej? ono totiž půlka prodavaču když jim řeknu TDA2030 nebo i BC556 netušej jak to vypadá a nejdřív se musej podívat do databáze a pak to teprv vyndat z nějakýho šuplíku. je nějaká pomoc?
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

9.2.2006, 13:25
Je. Nakupovat v seriózních prodejnách, kde nejsou podavači, ale prodavači. A s těmi odpory pravdu nemáš. Jsou 0,6W/0207 odpory, které při 0,5W mění barvu z modré na světlehnědou a po krátkém čase při tomto zatížení ujedou o jednu hodnotu v řadě. Jasně, že Tobě jako bastlíři je to fuk, ale když takový odpor použiju já třeba jako emitorový v budiči koncového stupně nebo v předpěťových obvodech výkonnějšího zesilovače, mám o průser postaráno..v zájmu vlastním i v zájmu zákazníka proto používám i tyhle "blbosti" od renomovaných výrobců.
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

9.2.2006, 16:11
nejde náhodu o odpory z GMka? jinak sztalo se mi když jsem koupil běžné 0207 světle modré v EZK(výrobce prý Tesla Blatná) že se 1R přerušil při nabíjení kondíku 1000uF na 15V...zdroj byl schpen dát těch 100mA zpravidla umřelů naponěkolikáté...tak jsem na zkoušku vzal v GM (oni maj takové tmavě modré) a ten to vydržel dokud mě to bavilo...asi náhoda nakonec tam skončil 2W vrstvový z EZK
Obsah fóra | SubwooferyStránka Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)