Signálové kabely
Obsah fóra | Nezařaditelné
 
AutorZpráva
Hanzi
uživatel

Příspěvků: 40
Z: Brno

30.1.2006, 14:30
Řeším signálový kabel pro propojení PC a zesilovače na delší vzdálenost - asi 5m. Na stránkách http://mankyfa.wz.cz/audio/kabely.htm jsem našel vhodné stíněné vodiče RG62, ale nevím jestli vyhoví i na delší vzdálenost (prměr drátu asi 0,62mm). Digitálně to propojit nemůžu protože nemám zes s převodníkem. Zatím jsem měl PC hned vedle hifi, ale to už nechci protože pc mi ruší příjem rádia... Takže nezkazím výsledný zvuk dlouhým kabelem, když jsem tam měl doteď 60 cm "tkaničky" ? Smile Pro představu: mám PC jako hlavní zdroj zvuku, zvukovka Hercules fortissimo3, MP3 320 nebo waw, a až dodělám ozvučnici tak budou i bedny s kevlarovejma Monacorama. Internet mlčí - víte někdo jak na to?
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

30.1.2006, 15:19
Kup 5m tkaničku. Stojí pár korun a když to nebude OK, potom to řeš. Já jsem používal 10m tkaničku notebook-ONKYO a potom ještě 5m prodlužku +2m na sluchátka a ticho jako v kostele.

Tedy pokud jsem jel z baterky. Trafo tam udělalo hroznej bordel. Pomůže proti rušení trafa externí zvukovka na USB? Nebo se to tam nachytá taky?
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

30.1.2006, 15:32
Jestli chceš slušný kabel za normální cenu, kup si v Prodance kabel Tasker C121. Je to stíněná dvojlinka s nečekaně malou kapacitou a je dost robustní.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

30.1.2006, 16:21
2 Michal : Patrně jak která, obecně externí zvukovka nemusí být výhra z hlediska rušení. V diskuzích kolem externích zvukovek Creative se často zmiňuje značná náchylnost na rušení při provozu na adptér. Dělaly to extrní Live a patrně i audigy. Nevím ale, jestli se to indukuje, nebo to tam spíš leze po napájení z USB.
Hanzi
uživatel

Příspěvků: 40
Z: Brno

30.1.2006, 16:23
RG62 - TasC121
Impedance 93 - 100 Ohm/Km (±5%)
Kapacita jádro/jádro 47,6 - 36 pF/m

Díky za typ !!! Jdu do Taskeru. 29 Kč/m se dá...
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

21.2.2006, 22:41
Michal napsal:
..Tedy pokud jsem jel z baterky. Trafo tam udělalo hroznej bordel.

Ma zkusenost pri hrani z NB je takova, ze staci propojit kostru zesilovace a NB a neni problem (coz je divne, protoze vlastne vznikne zemni smycka). Normalne jsem vzal vodic ( Smile nevim, jestli by jste pochopili, kdybych napsal "licnu") a na konec k NB naletoval krokodylka, ktery v pripade, kdy hraju z NB pripojim na plášť konektoru k monitoru (na ten distancni sloupek).
Hanzi
uživatel

Příspěvků: 40
Z: Brno

13.3.2006, 9:47
Včera jsem konečně připájel konektory na toho Taskera C121 a provedl srovnání se starým kabelem model tkanička. A rozdíl byl skutečně slyšet! S novým kabelem byla reprodukce hlasitější, posílily se basy i vejšky, zvuk se trochu rozjasnil. Se starým kabelem jsem měl na ekvalizéru vytažený basy a vejšky - teď jsem je musel stáhnout. Rozdíl mezi těma dvěma kabelama byl asi jako rozdíl mezi MP3 192kbs (možná 224) a MP3 320kbs. Podotýkám, že šlo 6,5m. Takže můžu doporučit, zlepšení zvuku za pár korun !
HAVTOM
uživatel

Příspěvků: 11
Z: Praha

13.3.2006, 23:32
No ja mam jen porovnani tkanicky 1.5m a 13m cinch-cinch (TV-AVR) a rozdil byl drastickej, tech 11m navic ubralo, a to hodne, na hlasitosti a hlavne vejskach (na basy jsem se nezameril).
Ten deda v Compu v Praze na Karlaku co mi to prodaval se dusoval, ze jestli si myslim ze na vysokoohmovym audio propoji bude mit vliv kabel, tak ze pro me zadnej nema ... tak jsem ho vzal - jeste ze to nebylo pro me Smile)
Obsah fóra | Nezařaditelné
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)