no comment
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3  Další
 
AutorZpráva
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

27.1.2006, 10:04
Měl jsem možnost si poslechnout subwoofer s Dexon WA 100 v Peugeot 405 combi. Zesilovač Magnat Traxx 600. Klasický ´´hučák´´ nebo ´´bučák´´ Rolling Eyes Ta citlivost toho repra je fakt neskutečná Rolling Eyes
Majitel samozřejmě max. spokojen Wink
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

27.1.2006, 10:09
Já kdysi stavěl na přání "sub" s tím 30cm s modrým závěsem, průhledným, klasickým autodexoňákem.
No, tluče to, ale nehraje.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

27.1.2006, 10:28
Já to modré kurevstvo slyšel taky, kámoš ho měl v bandpass ozvučnici v kufru a je to přesně co jsi napsal ´´nehraje, ale tluče´´.
pisty
uživatel

Příspěvků: 26

4.2.2006, 12:38
Já zas někdy před rokem či dvěma koupil ve slevě basostřeďák Dexon, asi za 150, měl mít výkon 40/80 W, řikal sem si do škodovky dobrý...Ten reproduktor nehrál (sice cosi jako zvuk vydával), ale pouze se hýbal dopředu a do zadu, až mi drnčel "tapicíruňk" ve kterym sem ho měl uchycenej Smile
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

4.2.2006, 13:02
Borci, dotaz co má dělat sbwoofer, kdyš ne hučet a dunět.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

4.2.2006, 13:02
hrat Cool
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

4.2.2006, 13:03
Ano. Má hrát. Respektive co nejpřesněji převést vstupní elektrický signál na akustický tlak. A né z toho udělat hůůů... bum.
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

4.2.2006, 13:05
Tak to sem teda nečekal..Jestli ti stačí když SW hučí a bučí, tak je použitelnej možná na filmy.Na lepší poslech normálnější muziky teda zdaleka ne.
pisty
uživatel

Příspěvků: 26

4.2.2006, 13:06
luikas, Michal: Bingo
Opravdu když kupuju basový reproduktor, očekávám od něj
reprodukci, toho co do něj pouštim, nikoliv jen hukot, zrátové teplo a efektivní pohyb barevné membrány Smile
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

4.2.2006, 13:07
ja bych to moznanapsal alespon 40pismem.
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

4.2.2006, 13:08
Very Happy
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

4.2.2006, 13:09
Lotr to potřebuje vysvětlit jinak. Běžné subwoofery, které se Lotrovi asi líbí, udělají při příchodu jakéhokoli budicího signálu v pracovním pásmu totéž, tedy hůůů. Dobrý subwoofer udělá to, že pokud je v budicím signálu bum, udělá krátké a ostré bum. Pokud zadupe dinosaurus, musí to znít jako zadupání dinosaura, nikoliv hůůůů.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

4.2.2006, 13:10
Amen.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

4.2.2006, 13:24
Njn, me se myšlena subwoofru do bytu pro poslech hudby zdá jako docela kreténizmus. Pro poslech hudby je pro mě přijatelá jediná možost a to jen a pouze dvě reprobedny nic víc. No vrcholem toho kre...nismu je potom osadit deltu15lf jako sub do pokoja.

To zkreslení hučením a duněním je někdy velmi žádané. A spíš než by reprodukci hudby uškodilo tak jí naopak pomůže. Jenomže tady panuje takové všeobecné přesvědčení že je to špatné. Teď nevim jestli tím hučením a bučením myslíte to samé co ja myslím hučením a duněním.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

4.2.2006, 13:36
s tou deltou je to spis extremismus, myslim vsak, ze s prehledem prehraje jakykoliv McFun.myslenka je to dobra, pokud je spravne realizovana-kdyz bude sub hrat od rekneme 60Hz niz, je to prinosne.Proc si nekoupis domu DK Sencor a seres se s DIY, kdyz se ti charakter jejich zvuku tak libi? Confused
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

4.2.2006, 13:54
Proč extremismus? Nemají snad běžné subwoofery /Magnat Alpha, Gamma, Omega, Motion/ běžně 12" a je mezi nimi i několik 15" /Alpha 38A, Omega 380/, tak v čem vidíš ten extremismus?? Luikasi, ta D12LF totiž přehraje i velkou většinu velkých továrních subwooferů a to s podstatně slabším zesilovačem. Tak co se Ti na tom zdá tak extrémní?
A co přijde Lotrovi na subwooferu jako kreténismus? Ne každý má možnost si do kvartýru postavit dvě 150L bedny s 15" basáky, které by byly schopny subwoofer nahradit a zahrát i 35Hz bez poklesu!
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

4.2.2006, 13:56
Já v 15" Deltě nadoma nic špatného nevidím... když ti nevadí velikost bedny. Pokud máš radši měkčí bas, dej si tam nějaký měkčí hifi basák, ale to o čem byla řeč, nemá s basem nic společného. Dunění nejsou basy, protože ačkoliv to někteří ještě nezaznamenali, tak kupříkladu baskytara neduní, varhany nehučí a kupodivu ani bubny neduní... pokud jsi slyšel naživo třeba výstřel z děla, tak ten taky neduní ani nehučí. Tedy určitě ne tak, jak bývá zvykem u domácích kin a v celé řadě autohifi.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

4.2.2006, 14:54
Ten základni rozdíl mezi reproduktory Magnat a tim eminencem je v uchycení membrány a v citlivosti. A vtom jak to hraje. Já jsem ale debil tak proc se vsude cpou repreaky z gumovýma zavěsama. Proc si ti lidi do tech aut delaji subwoofery z reproduktoru jakou phase a magnát. Dyt tam daji deltu15lf za 2k a utrhnejim to usi.

No ja nevim jak vy ale ja jsem teda repreak z gumovým závěsem pro bas kytaru ještě neviděl.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

4.2.2006, 15:27
pro me by to byl extremismus(pokojik 2*4,5m), neuvazoval jsem komplexne, do velkyho obejvaku je to v pohode.
protoze a)delta nema cervenej zaves a neda se podsvitit zelenejma LEDkama, to by na to na tuningaci nemoh balit holky Laughing b)ne kazdej muze mit doma 150l kravu c)vetsine lidi je to uplne jedno, protoze o nejake delte nemaji ani poneti...
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

4.2.2006, 15:31
Přesně tak. Dej si do auta Deltu 15LF v dobře naladěném boxu a utrhne Ti to nejen uši, ale urazí i koule. Slyšels někdy tzv. profesionální reprák v autě? Ty subwoofery do aut s pěnovými závěsy a obrovským zdvihem /a mizernou citlivostí/ se dělají proto, aby nepotřebovaly velký objem, to Tě někdy nenapadlo? Zodpovědně můžu prohlásit, že upravená ARA9904 /300W, 97dB, upravený závěs/ s 300W zesilovačem v autě nakope prdel takovému subwooferu, jako je Agressor 5000. Autosubwoofery a reproduktory do běžných home subwooferů jsou jenom naleštěné sračky, popřípadě prachsprosté plecháče s polyuretanovým závěsem a mizernou citlivostí. Zkoušel jsem vyměnit ve starším modelu Alfy 30A /konec TDA7294, cca 70W sinus/ původní reprák za Deltu 12LF. Po úpravě BR z toho bylo do bytu neskutečné dělo, i s těmi mizernými 70W to řezalo do břicha. Jediné, co mi na tom vadilo, byla malá strmost propusti, jen 12dB/okt., takže ta Delta "trochu hrála středy". Tomu jsem ale elektricky taky pomohl a nynější majitel toho subu s tím zvučí obývák cca 100m3 neskutečným tlakem. Jenže: Delta 12LF má daleko vyšší výrobní cenu než ty průměrné subové sračky za 19E.
Ty lidi, co si do aut cpou Magnat, Phase, Hertz a podobně prostě netuší, že existuje něco lepšího-tak jako to netušíš Ty.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

4.2.2006, 16:09
sinclair napsal:
Ty lidi, co si do aut cpou Magnat, Phase, Hertz a podobně prostě netuší, že existuje něco lepšího-tak jako to netušíš Ty.

Já tě uklidním, ano opravdu tušil jsem to. A je tomu us pěknejch pár let co to tuším. Psal se rok 92 a ja viděl bednu s ARO835 a zesak s 5W MBA810. A v tu chvíli jsem to pochopil. Problém je v tom že prostě(nechcu srovnávat ARO835 a deltu15lf, jsem ju ani neslišel, ale slišel jsem spoustu dalších profi), že proste profi repráky nevyprodukují takové basy jako pumpáče Magnát a spol.
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)