Subwoofer 1 nebo 2 repraky??
Obsah fóra | Subwoofery
 
AutorZpráva
Petaksmetak
uživatel


Příspěvků: 11
Z: Zlín

25.1.2006, 14:27
Zdravim asi nektere nastvu dotazem, ale premyslim nad pasivnim (krmeni mam cca 30Wsin) subwoferem a jestli udelat v kombinaci 2xARN 226 nebo jeden nejaky reprak cca 25cm...chtel bych co nejmensi...¨

ted uz mam jeden s ARN 226, ale nejak jsem nevedel ze se neco pocita,co je to zvuk a udelal jsem prasarnu stylu asi 8litrova bedna futuristickeho vzhledu s basreflexem cca 75mm,nevytlumena,proste nic...zvuk desny, huci to a skace...ale nehraje

nechci stavet nic profesionalniho ale chci uspokojujici kvalitu lepsi nez z plastovych bedynek...a hlavne i s vypoctem...a mozna trosku sileny vzhled...drevarska dilna doma takze neni problem cokoliv...

melo by tobyt k dvojpasmovkam s ARN 226 a nejakou vyskou...(taky plan)

takze bych potreboval poradit s konstrukci nejaky navod a tak...nasel jsme nejake veci tady a ruzne ale nejak se mi nelibili...

Hlavne jaky repraky za malo penez...profesionalni aparaturu mam doma a ve zkusebne a toto je k Pc na kolej.

jen se nevyznam v znackach a libi se mi ARN diky cene...

diky za rady amaterovy a prosim trosku psat blbovzdorne..abych to precetl...a pochopil..
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

25.1.2006, 14:44
Jaký má význam k bednám s 226 dávat sub s 226 a ještě ke všemu pasivně?

Navrhoval bych udělat pořádně ty dvoupásma, doporučené ozvučnice pro 226 (nebo jiné TVM), výhybky i realizované projekty tady na amplion.wz.cz jsou.


naposledy upravil lada dne 25.1.2006, 14:48
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

25.1.2006, 14:45
Môj skromný názor je, že k dvojpásmovkám s ARN226 je sub zbytočný a hlavne pokiaľ v ňom bude zase ARN226. Tak ma lada predbehol Smile
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

25.1.2006, 14:47
Když budou ty dvojpásma v dobrém objemu, je naprosto zbytečné dělat k nim sub s tím samým reprákem.
Petaksmetak
uživatel


Příspěvků: 11
Z: Zlín

25.1.2006, 20:37
No prave me to doslo, az co jsem to napsal...chtel bych spise neco vetsiho cca 25-30cm prumer(100W) ale levneho...fakt kvalitu nepoznam diky zesilovaci cim to chci krmit...pasivni proto ze ten zesilovac je uz delany na 2.1 system...ty dva kanaly asi nepouziji pripadne jako zadny repracky,ale tim bych to asi jen kazil...

ty predni repraky bych chtel prave co nejmensi ale celkova sestava by mela byt hodne prebasovana...jsem baskytarista a potrebuji silny a cisty bas...pro poslech hudby ci nahravek...takze zadne duneni co jsem udelal svym prvnim navrhem...bohuzel oborove studiji placani domecku takze o rprakach nic nevim,a hlavne je to prvni projekt do par tisic...chtel bych lepsi zvuk nez maji uz dnes pomlouvane 5.1 bednicky od geniuse
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

26.1.2006, 2:24
Vysvětlí mi někdo, proč by bedny pro baskytaristu měla být přebasovaná? Od muzikanta bych naopak očekával požadavek na věrnost a vyrovnanost...
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

26.1.2006, 11:10
možná je přebasovaná tim, že nic jinýho nehraje Very Happy. 2x12 na kytaru je taky "přebasovaný" proti 188mičče ve zavřený bedně. Je v tom síla.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

26.1.2006, 11:27
On to myslel dobře. JEstli je to opravdu muzikant, tak ví co chce, a jsou to pevné, tvrdé, přesné basy, pokud možno s charkou, která je vyrovnaná, ale dokáže přenést i vyšší příkon na nejnižších basech. Smile
Petaksmetak
uživatel


Příspěvků: 11
Z: Zlín

26.1.2006, 13:27
Proste neco co se da poslouchat kdyz clovek prijde ze zkusebny a 4.hodiny mu hrala svoje basa z aparatu 300W a bedny 2x15" +2xhorna...

jelikoz pak jsem zjistil ze mi chyby basy...

asi to nepochopite...
Obsah fóra | Subwoofery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)