Tesla Z710
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

24.1.2006, 2:06
Ahoj,
dostal jsem tento zesilovač a protože se mě vzhledově zalíbil tak bych ho chtěl mít v pokoji...ale má jeden problém...a to nechutně šumící korekce s A273/274 ty určitě vypárám a nahradím něčím použitelným... nejspíš RSD4132 z EZK mám je překreslené v eaglu tak bych je proto mohl upravit...elegantní by bylo použít obvod LM1036 ale neslyšel jsem na něj moc chvály...a teď dotaz hlavně na Sinclaira: nevíte jak jsou na tom koncové stupně v tomto zesu? jestli má cenu je nahrazovat něčím lepčejším? konec co tam je je nesymetrický a ty rány kristovy do repráků sou hrozné...trafo si klidně přemotám na symetriku to není problém...měl jsem nutkání tam vrazit SPS50 ale nejspíš se tam nevlezou...
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

24.1.2006, 10:15
Koncovy stupen je tranzistorovy s KD337, Kd336, ten je celkom v pohode da 2x15W
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

24.1.2006, 12:28
Jeden párek těch 20W KDček odevzdá bez potíží 20W na kanál. Problém bude dostat dovnitř trafo odpovídajícího výkonu, tedy alespoň 50VA toroid a elyty větších kapacit. Koncové stupně nejsou žádná sláva, jsou řešené vzhledem ke zbytku přístroje na zhruba stejné úrovni, takže z celého zesu Ti zbyde použitelná jen kastle a chladiče.
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

24.1.2006, 22:23
původní přepínadlo vstupů je taky fujky? to jsem chtěl zachovat...ale jestli je to taky šné tak nic...všecko vyházím ven

chtěl bych se tedy zeptat jestli je použitelné aspoň to přepínání vstupů původní?
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

28.1.2006, 2:30
Já už si nepamatuju, jestli jsou tam vstupy přepínaný tím rotačním přepínačem přímo, nebo se ss napětím přepínají MASky. Byly dvě verze toho zesilovače-první byly naprostá katastrofa bez stabilizace klidového proudu konců a kdo to trochu doma hulil a ohřálo se to, šlo to do hajzlu. Tahle první verze měla ale vstupy přepínaný přímo. Musel bych se podívat do manuálu, má ho ale půjčený kámoš.
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

28.1.2006, 2:56
Nene žádný MAS tam není. Je tam otočný přepínač který pouští stejnosměrné předpětí do bází tranzistorů a pro každý streo vstup je dvojice trandů, tak je to i v 820A. Konec má dva trimry...jedním se nastavuje ofset a druhý je na klidový proud...ale ten trand řízení kliďáku není na chladiči tak nevím(jinak je nastavený asi dost malý protože se ty malinké chadiče ani trošičku neohřejí naprázdno)...už se v něm někdo hrabal...měněné tranzistory(ne koncové) trandy sice vyměnil ale už ho jaksi nenapadlo vyměnit přerušený odpor v boucherotu...a jinak dává to pěkné šupy do výstupu při vypnutí...nechápu jak to mohli dělat...to šumí jak kráva...co je k tomu vedlo...to totálně degradovalo tuner T710A který je podle mě slušný(má stejné zapojení signálové části jak 820A)
nevím jak na tom byly ostatní komponenty té sestavy

schéma toho mého zesilovače je zde:
http://www.simson.ic.cz/z710/1.png
http://www.simson.ic.cz/z710/2.png
docela lákavý by byl i DPA100...ale ten bych tam asi nenasoukal...můžete mi poradit nějaký slušný koncový stupeň který by se tam dal použít? tj. aby dal těch 20W a jako výstupní trandy se daly použít ty KD333/334
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

29.1.2006, 23:36
No, to je ta druhá verze. Hele-zkus napřed někde schrastit IO TCA730 a TCA740. To jsou totiž originály /Siemens, Philips/ těch A273,274D. Originály totiž šumí podstatně méně, než ty Honeckerovy. Dal bych je tam a pokud by to už vyhovělo, nechal bych to tak, jen s malým tuningem konců. Obávám se totiž, že do kastlíku Z710ky bys dostal s vypětím sil maximálně dvě SPS50, dva kondy, toroid aspoň 60-70VA a preamp třeba RSD4132 od EZK. A muselo by to být sakra chytře rozmístěno, aby odstup zůstal aspoň na hodnotě -90dB/lin. Troufáš si na to??
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

30.1.2006, 1:00
mám jen TCA740 kdyby to bylo tak na úrovni LM1036 to by ještě šlo...ale stejně bych tam chtěl symetrický koncák...a jak je na tom s kvalitou ten systém přepínání vstupů?

já mám v plánu ty korekce RSD4132 překreslit aby sedly přesně na ty dva poťáky bass treble a volume a balance udělám zvlášť na destičku jelikož je uprostřed ten přepínač...a hned pod to dám dvě tři relátka na přepínání vstupů

tak korekce už mám upravené aby pasovaly přesně jak poT´áky bass treble a balance jsou to RSD4132 z EZK akorát osekané a změněná rozteč potenciometrů...obrázek z eaglu http://www.simson.ic.cz/z710/kor.gif spoje jsem tahal stejně jak jsou na tom RSD tak by to sna i mohlo být stable Cool už mám rozdělané i přepínání vstupů a přemýšlím jak otočit trafko aby se nechytal brum do těch korekcí a do vstupů...ale je jisté že ty korekce zaplechuju ze všech stran a to samý asi i vstupy...teď už jen volba koncáků...kdyby tak byla SPS50 s trandy na drátech...to by byla paráda Wink
zdeněk
uživatel

Příspěvků: 82
Z: Východní čechy

31.1.2006, 9:20
není mi jasná jedna věc, píšete že z KD337 vymáčknu 15W. Ale do jaké zátěže? Imax je 2A a při 4 ohmech by to pracovalo na hranici. vysvětlil by mě to někdo?
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

31.1.2006, 13:01
Samozřejmě jedině do 8 ohmů, jinak ne.
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

31.1.2006, 21:36
tam nejsou KD337 ale KD333/334
chtěl bych se optat na ty korekce, myslíš že to bude OK?
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

1.2.2006, 11:39
Zapojení je v pořádku, takže pokud to nedokurvíš něčím jiným Very Happy
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)