Co si myslíte o UNIVERSUM
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

23.1.2006, 18:50
Chtěl bych znát váš názor na Hi-Fi komponenty od UNIVERSUM. Kamarád si koupil z bazaru Hi-Fi věž z komponentů od UNIVERSUMu. Tváří se to důvěryhodně, ale když jsem to slyšel a následně jsem viděl vnitřnosti, tak je to nic moc. V tom bazaru mají ještě jednu věž od UNIVERSUMu, ta vypadá líp a líbí se mi. Ale když jsem viděl tu věž, co má kamarád, tak mě přešla chuť něco kupovat. Jaké máte s touto značkou zkušenosti?
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

23.1.2006, 19:00
Universum = Quelle Aspoň jestli mně paměť neklame, tak jsem něco podobného viděl v katalogu mezi punčocháčema a sukněma (pro manželku - pochopitelně).
Máš li trochu rozumu tak to nekupuj a Tvému kamošovi dobře tak.
Docela by mně zajímalo co za to bazarník chce.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

23.1.2006, 19:18
to je dost komplikovaný - některý výrobky se povedou a sou plně funkční a v poho, jiné jsou docela propadák. doporučuju si získat informace o konkrétnim výrobku. neco maj v poho, neco ne...
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

23.1.2006, 19:26
Chtěli za to 2000Kč. Vzhledově se mi to líbí. (ale to maj asi naschvál pěkný, aby si to každej chtěl koupit) Nejvíc se mě na tom líbí "kolečko"(potenciometr) na hlasitost. Je to motorově ovládaný. To je dobrý, že když se ovladačem ovládá hlasitost, tak se to točí. Chtěl jsem si něco takovýho koupit do mého zesiku, ale nikde nic takovýho neměli. Jeden opravář mi poradil, že si to mám sehnat z nějaký starý věže, že v nich to většinou je. Ale dávat 2000 za věž kvůli tomu, že si z toho vyndám potenciometr, to mi příde fakt praštěný. Taky si říkám, ať si to ten kámoš užije. Chtěl jsem od něj koupit ten potenciometr, že by si koupil nový, ale on nechce. Na jednu stranu se mu nedivím, ale na druhou stranu, on k tomu nemá DO, takže mu tam ten motorek je na nic. Tak ať si to ve zdraví užije. Já si to teda nekoupím. Radši zůstanu u Tesly. (Stará dobrá, čeká Tesla)
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1729
Z: Near Pardubice city

23.1.2006, 19:39
Chtít zesilovač jen kvůli motorově ovládanýmu točítku hlasitosti nebude to pravý. Dnešní AV přístroje to mají řešený elektronicky, ale nevim jestli je to tak lepší.Ale elektronický ovládání nezačne prskat při zesilování hlasitosti tak jako normální potenciometr, když se zanese prachem(tim myslím ty co se normálně používaj v týhle třídě AV, předpokládám že existujou mnohem lepší) navíc z těchhle věžáckých potíků se ten prach blbě dostává ven.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

23.1.2006, 20:00
se všim souhlasim Smile
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

23.1.2006, 21:36
Jo, jo, to je pravda. To já dost dobře vím, že digitální ovládání hlasitosti je lepší. Neopotřebuje se to (mechanicky) a je to přesnější. Táta má receiver a tam se všechno kromě hlasitosti reguluje digitálně. Vyvážení, basy a výšky. Nevím jak je dělaný ovládání hlasitosti, ale podle mě je ta hlasitost ovládaná potenciometrem. Potenciometr se časem opotřebovává a taky ten prach tomu nesvědčí. A potenciometrem se nedá přesně nastavit střed při vyvážení. Já jsem si chtěl koupit receiver, ale zatím ho kupovat nebudu. Nejdřív si asi postavím nějaký ty bedny. Protože když bych si koupil receiver, tak k tomu co chci, tak ten má výstup na 8 Ohmové repro. Takže si postavím bedny a zatím je zapojím na tu Teslu, než si koupím ten receiver. Slyšel jsem, že repráky ať to solí kdo chce, jak chce, že se neničej. (Nepočítám ty maníci, co do toho pouštěj moc, že se to mechanicky, nebo přetížením po..ere) Nevím co je na tom pravdy, ale když to budu normálně poslouchat na tý Tesle, tak se tomu snad nic nestane.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

23.1.2006, 21:56
No jako obvykle.
Nespěchej, přečti si něco o stavbě. Sýkora, Toman a apod. Prolez net a weby.
Řekni si kolik do toho můžeš dát. Urovnej si to v hlavě a pak se ptej.

Ad potenciometry. Jako obvykle je i u těchto součástek až neuvěřitelné cenové a potažmo kvaltativní rozpětí. S tím, že mnohé produkty jsou prakticky nezničitelné. Dobré povídání o tom bylo na servru AMX nebo tak nějak. Ale ten už není.

Výběr elektroniky je věc pomíjivá ve smyslu - teď si vyberu a pak si koupím. Vývojový a výrobní cyklus je tak krátký, že pokud si teď ve spotřebce vybereš tak pak si koupíš - ale v bazaru.
Jendys
uživatel

Příspěvků: 64
Z: Benešov u Prahy

23.1.2006, 22:02
je to funkční,ale je to sračka,parametrům můžeš věčit jenom vožralej,
hraj na TESLE ta je zlatá Wink oproti nějakému UNIVERSMU,na potenciometr se vybodni,je to podle mě blbost
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

23.1.2006, 22:15
? nakej zaseklej ne? dnes už se dá odpor nastavit i jinak než poťákem!!! žádnej tam bejt nemusí! dnes se dělaj "elektronicky" nastavitelný odpory v podobě nějakýho tuším 4-8DIL švábíka.
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

23.1.2006, 22:36
Já si nechci koupit nic od UNIVERSUMu. Jen jsem o tom přemejšlel. (O tý věži z bazaru) A nikdy bych nevyměnil Teslu za Universum. To fakt ani za nic. Tesla je dobrá. I když hodně lidí na to nadává, že je to starý, že je to šmejd, ale to že nadávají, je jejich problém. Tesla sice není nejnovější, ale na to, jak je to starý, tak je to dobrý. A i kdyby. Tak pořád lepší Tesla, než ňákej ťamanskej šmejd.
To já vím, že se to dá nastavit elektronicky. Ale kdybych já měl něco stavět (jako zesilovač), tak bych byl rád, že bych postavil něco, co vůbec funguje. Natož tam dávat "šváby" na ovládání hlasitosti.
Já právě nevím, jestli si mám koupit to co je teď, nebo ještě počkat, jestli nebude něco lepšího.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1678
Z: poblíž HK

23.1.2006, 22:41
No, já se porád musim smát, jak mi jeden spolužák machruje s věží Sony za 24000, kterou koupil za 500 Smile a nefaká mu CD.. Jo a taková maličkost: HUČÍ mu. Laughing Nechce mi věřit, že moje TESLy hrajou 100% líp.
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

23.1.2006, 23:08
To je jak ten můj kamarád, o kterým jsem tady psal, že si koupil tu věž UNIVERSUM. Za 400Kč koupil věž (zesilovač, kazeťák, CD přehravač a rádio) tak s tím machroval, jakej udělal supr kup. Ale když to přinesl domů a zapojil to, tak u zesilovače hrála jen jedna strana, cd přehravač dlouho načítal CDčko, než ho to přehrálo, rádio nešlo vůbec a kazeťák šel, ale ten šum Shocked to bylo ještě horší, než ťamanskej kazeťák. Tak se v tom tři dny vrtal a něco s tím prej udělal a prej to už funguje. Když jsem u něj byl, tak mu to fakt šlo. Ale ta kvalita byla někde v ... ,ale tak hlavně že má radost. Když jsem u něj byl teď na posled, tak mu zase nešlo rádio. Ale pořád machruje, že udělal dobrej kup a že je to super mašina.
Takže jsem rád, že jsem to UNIVERSUM nekoupil já. A to druhý, co tam maj, tak to si taky nekoupím.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

24.1.2006, 0:03
to že je něco rozbitý nedokazuje že je to špatný ne? ( v tomhle pripade je to ale do oci bijici..)
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

24.1.2006, 0:27
To je pravda. I kvalitní a dobrá věc se může porouchat. Ale když to někdo spraví a za chvíli se mu posere něco jinýho, tak to svědčí buďto o kvalitě výrobku, nebo o schopnostech toho, kdo to opravoval. V případě mého kamaráda se přikláním ke druhé, možná i dokonce k oboum možnostem. Nechci ho schazovat, ale někdy jeho "oprava" je horší, než když to udělám já. A to on se chce živit opravářem. Já bych mohl bejt taky opravář, kdybych chtěl, ale já bych chtěl bejt něco jinýho, když to pude. Třeba si založím firmu a budu vyrábět reproduktory, nebo reprosoustavy. Very Happy Very Happy (Dobrej vtip, co?) Ale tak proč ne. Laughing
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

24.1.2006, 12:22
Poslechněte, Vy chytrolíni. Viděl někdy někdo z Vás na spektrálu, co se stane s původně čistým sinusovým signálem 10kHz po průchodu elektronickým potenciometrem-takovým, jak se běžně používají ve spotřebce? Připomínám, že ALPS dělá motorové potenciometry prachotěsné a nejsou ani nijak drahé.
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

24.1.2006, 14:55
V jednom katalógu som tie potenciometre ALPS videl za 800Sk bez DPH (500 bez motorceka)
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

24.1.2006, 14:58
A to se Ti zdá moc?
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

24.1.2006, 15:15
nooo vzhľadom na kvalitu ani nie...
ale relatívne vzaté... čo ja viem, ja v tom niesom až tak doma
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

24.1.2006, 15:23
Ano, člověku, který je zvyklý na potenciometry z gesu se to může zdát drahé... co na tom, že gesák za 50 kč má tak mizerný souběh, že je pro audio prakticky nepoužitelný, viklá se mu osička a při pájení se taví.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

24.1.2006, 16:04
Boramyr myslim ze zas tak brutální to nebude.Jinak, kde ty nakupujes potenciometry to by mě zajímalo. No jo kde vůbec nakupujete ty super originální značkové součástky??? Crying ???
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)