Jaké Gramo?
Obsah fóra | CD/DVD přehrávačeStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
ondra Ch
uživatel


Příspěvků: 215
Z: Semily

22.1.2006, 19:53
Jaký by jste mě doporučili gramec? Ne moc drahý(na Technics 1210 nemám Sad ) Od tesly Litovel NC470,NC430,MC600Q...? Nebo spíš něco jiného Dual..? Díky.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

22.1.2006, 20:20
Záleží, na co ho potřebuješ. Jestli na doma, je docela dobrý starší NC440 nebo novější NC450. Pro DJe není vhodný ani jeden gramofon z produkce bývalé Tesly.
ondra Ch
uživatel


Příspěvků: 215
Z: Semily

22.1.2006, 20:28
Myslel jsem samozřejmě nadoma.Na hraní z vinylů jako Dj nemám peníze a ani ambice Sad
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

22.1.2006, 20:38
Je v bazarech i spousta Dualů, Thorensů, Philipsů apod., ale bývá problém v případě nějaké dysfunkce do toho cokoliv, třeba i blbý řemínek, sehnat. nedejbože motorek nebo něco horšího. Při koupi pozor na talířové ložisko.
ondra Ch
uživatel


Příspěvků: 215
Z: Semily

22.1.2006, 20:46
A co ta MC600Q? Tam bude asi větší poruchovost že?
zdeněk
uživatel

Příspěvků: 82
Z: Východní čechy

22.1.2006, 22:41
Jestli se můžu zeptat, kde tyhle staré gramce berete? Já jsem ještě na žádný nenarazil a rád bych nějaký slušnější od tesly bral.
godz
uživatel

Příspěvků: 51
Z: Trenčín

23.1.2006, 15:14
Ja jazdím svoju 30ročnú NC-440-ku. Samozrejme neprevádzkujem ju s VM 2101 ale mám tam ekvivalent(mechanické rozmery)
Ortophon OM 5E. Ramienko som dokonale vyvážil u kamaráta zlatníka na digitálnej váhe. U ramienka je potrebné odstrániť plastovú trubičku v kĺbe. Tento úkon doporučujem len zručnejším (hrozí potrhanie prívodných vodičov k prenoske. Po tejto úprave sa dá originálnymi závažiami nastaviť antiskating na celej šírke Lp-čka. Čo sa týka samotnej elektroniky pohonu, vymenil som zopár uschnutých ellytov a dostavil trimrami otáčky do stredu regulačného rozsahu. Ako korekčný predzosilovač používam Aktidamp II. Aj keď sa nejedná o high- end, táto kombinácia dáva veľmi slušný zvuk a som presvedčený o tom, že schová do vačku mnohé gramofóny predávané v cene okolo 8-10 tis. Skk (6 - 8 tis. Czk).
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

23.1.2006, 17:15
Souhlas se zdeňkem. Taky se (občas) dívám po starší Tesle (když mně popadnou vinilové chutě), ale kde nic tu nic.
Prostě jsou hned fuč. Ale pak se podívám na ceny LP. Dobré jeté LP cca 1000, a je po chutích.
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

24.1.2006, 0:41
No já teda nevím, odkud kdo je, ale na sev.moravě při troše snahy seženete Teslu v poho, mi poslední dobou prošlo rukama NC430,450,580,MC400 ...
V cenách cca 500-800,- za kus ...
MC600Q nebrat, pokus vyrobit zajímavý gramec, nejlepší je klasika s řemínkem bez řízení otáček a podbně, jsou to jenom kraviny, jenom do toho pořád vrtáš, místo toho abys poslouchal ...
Technics 1210 je určen a pro DJ a nejkvalitnější je na něm asi ten efektivní vzhled, bohužel tyhle gramce mají zajímavý syndrom, že drahé přenosky v nich "hrajou" stejně dobře jako ty levnější...
Za kult mezi CZ gramofony je považován NC470, ale
já až tak úplně nechápu proč:
-plastová konstrukce, hrozně náchylná na otřesy
-nefunkční přehazování otáček, neznám nikoho, komu
funguje
Já mám přenosku Rega Bias za 2000,- a musím říct, že už nějakou tou Teslou prošla a nejlépe zahraje v NC580 a u toho jsem momentálně zůstal ...
Z přenosek hlavně nebrat Ortofon OMB5, staré VN-ka jsou podstatně lepší, samozřejmě neojeté ...
Za solidní prachy je slušná Sumiko Oyster, Grado - Black,Green ... Rega Bias ...
No a co se týká vinylů, tak neznám váš vkus, ale já sháním folk,metal,pop,rock a nemám problém, nejlevně jší vinyl mě stál 5,- a nejdražší 720,- ( Stratovarius - Elements pt.1)
Např. v OV je LP bazar, majitel je do toho blázen, má všechny žánry a 90% materiálu je v dobrém či výborném stavu. Popř. se podívejte na musickatalog.cz - 20 tisíc titulů, to ujde ne ? Wink
marně jsem sháněl od Jacksona album Dangerous, sehnal jsem ho mírně zdevastované, tak jsem koupil destilku, nalil do umyvadla, kapku jaru, a omýval švédskou utěrkou po směru drážek a LP je skoro jako nová, praskot se omezil na 30% ...
Samozřejmě pokud je vinyl zaprášený, tak je nejlepší sehnat hifi studio, kde mají vakuovou pračku, např. Armstrong a za dvacku to nechat vyčistit ...
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

24.1.2006, 12:37
Wishmastere, co ten piezák ve Tvém obrázku??? Jak tohle vysvětlíš?
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

24.1.2006, 12:42
Tolik zatracované a zesměšňované bzučáky budou v mém projektu, který se tu snad brzo objeví no a mi se ta fotka moc líbí Smile
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

24.1.2006, 13:13
Pryč s tim, je to ta nejošklivější věc, co jsem kdy viděl. (Kromě bzučáku)
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

24.1.2006, 13:25
Co takhle založit anketu s názvem: Kdo je nejošklivější:
Piezo v bednách od wishmastera
Bin Ládin
George W. Bush
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

24.1.2006, 13:34
Asi piezo v Bushovym zadku. Laughing
Nenadávej na Usamu, le podobnej sinclairovi Very Happy
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

24.1.2006, 13:50
Vy tady vidíte nějaké Piezo? to se vám asi něco zdálo... Laughing
ne ale vážně, já ty piezav tom projektu mám, a když to bylo v tom projektu na www.singledriver.com, tak jsem tomu věřil, i když netvrdím,k že co je psáno, to je dáno, nikdy to nebyla pravda :o
Hlavní je výsledek z celé reprosoustavy, a ten je více než pozitivní a tak musely jít předsudky stranou...
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

24.1.2006, 14:56
Sorry, ale výsledek bude naprosto katastrofální v případě, že jako HF měnič použiješ piezo. Pokud se Ti to zvukově líbí, pak jsi zřejmě nikdy neslyšel dobrý dynamický výškový měnič, nebo "dobrým dojmem" takto ospravedlňuješ nákup příšernosti, jako je piezo. Jejich použití je ospravedlnitelné v bednách nejnižší cenové kategorie, určené víceméně na jedno použití. Při první poruše se buď rovnou likvidují, nebo za přemrštěné ceny /dík atraktivnímu designu/ odprodávají lamám, které jim to sežerou i s navijákem. Piezo není reproduktor pro jakékoliv, byť jen málo náročné použití.
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

24.1.2006, 21:30
Antoniovi jsem ten projekt už poslal, tak to bude spíš téma na diskuzi k projektu, ale je tu jedna základní věc, tady to piezo nepřebírá funkci klasického výškáče, ale je to takový doplněk k tomu fullrange Monacoru, který papírově končí na 15000Hz ...
On opravdu pracuje minimálně...
S Boramyrem nás to už napadlo, to nahradit něčím jiným, ale později, proč, ne Wink
ondra Ch
uživatel


Příspěvků: 215
Z: Semily

18.3.2006, 20:05
Mám nabídku na MC600Q,brát nebo nebrat? A když brát, tak za kolik?
Díky
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

18.3.2006, 20:09
V "super" stavu za 500,- pokud máš krizi a nikde není žádný ze zmiňovaných gramofonů NC 440,450,470,580 ...
ondra Ch
uživatel


Příspěvků: 215
Z: Semily

18.3.2006, 20:15
Ten blázen za to chce 1500:?:Shocked .A co lenco L435?
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

18.3.2006, 20:19
Stare lenco bylo v pohode, ale ja se v tech typech nevyznam, akorat v te Tesle, alespon fotka by pomohla ... Jak rikam, to je muj osobni nazor, nekomu ta cena muze pripadat dobra, ale ty automaty stoji za hovno, a pokud nekdo ma pocit, ze diky temto "serepatickam" je tomu naopak, je uplne vedle ... ( tim myslim toho, co ti to nabizi )
Obsah fóra | CD/DVD přehrávačeStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)